ParaMag.eu

Prokleté jezero v New Jersey: proč v něm mizí lidé?

 Rychlé zprávy

Prokleté jezero v New Jersey: proč v něm mizí lidé?

Prokleté jezero v New Jersey: proč v něm mizí lidé?
Prosinec 25
15:53 2017

V americkém státě New Jersey se v hustém borovicovém lese, který je znám pod názvem Pine Barrens nebo Pinelands, v jeho jižní části nachází velmi zvláštní jezero. Místní indiáni mu říkají Modrá díra (Blue Hole), místní obyvatelé jí neřeknou jinak než Čertova kaluž. Podle legendy se v ní nachází nadpřirozená síla, která do hlubin stáhne každého, kdo se k ní přiblíží.
Modré jezero je prý hlídané různými nadpřirozenými bytostmi a byl již při něm viděn i legendární ďábel z Jersey. Co se ukrývá pod hladinou?

Ďábel z Jersey

Děsivé ticho v okolí jezera
Jezero Blue Hole dostalo své pojmenování podle nezvykle jasné modré vodní plochy, na rozdíl od jiných malých jezer nebo rybníků, které jsou v jeho okolí. Většina okolních malých jezer má totiž zelenohnědou barvu díky rostlinám a jejich čilému životu v nich. Naopak Modrá díra, která na první pohled vypadá jako ideální místo ke koupání, je bez života.

U jezera nenajdete žádný hmyz a neuvidíte tam plavat ani žádnou rybu. Okolí jezera je bez života a rozprostírá se tu jen děsivé ticho, které by se dalo krájet. Vodní kruhová plocha je nedotčená a nehybná, průzračná voda jakoby každého lákala, ať si ji vyzkouší. Téměř dokonale kruhové jezero, jehož maximální šířka je 21 metrů, má vodu i v těch nejteplejších dnech studenou a její teplota se pohybuje jen kolem 10 °C.

Záhadná mizení
V blízkosti jezera Blue Hole začalo v minulosti docházet k záhadným zmizením nejen zvířat, ale i lidí. Vícekrát zde zmizeli koně místních obyvatel, které se sem přišli napojit a mnoho lidí, kteří vstoupili do jezera se záhadně ztratili. I proto zde v současnosti platí přísný zákaz koupání a potápění. Indiánská legenda praví, že v jezeře přebývá jakási nadpřirozená síla, která do svých vod přitahuje všechny živé bytosti.

Potvrdilo to i mnoho lidí, kteří se k Modré díře přiblížili. Lidé, kteří se k jezeru dostali, mluvili o tom, že náhle pociťovali jakési nutkání jít blíž a blíž, jakoby je něco přitahovalo. Ti, kteří nadpřirozenému vábení neodolali a vstoupili do jezera nebo v něm dokonce plavaly, přišli o život a dokonce se už nenašla ani jejich těla.

Pár nevládných těl však bylo vyplavených. Svědectví lidí však hovoří o tom, že všechny mrtvoly měly po celém těle ošklivé rány nebo hluboké škrábance, několik zlomenin nebo dokonce chybějící oči. Kdo nebo co způsobilo utopeným lidem tato zranění není jasné, protože v jezeře se nenachází žádný živý tvor. Tedy až na jednoho, o kterém si už déle povídají obyvatelé nedalekého města Winslow.

V blízkosti Modré díry už více lidí zpozorovalo tvora, který je v této oblasti známý jako ďábel z Jersey. Tento tvor je podle lidí, kteří ho viděli, nejčastěji popisován jako Dvounohá bytost s kopyty, klokaním tělem, malýma rukama s drápy, křídly na zádech, vidlicovitým ocasem a s kozí rohatou hlavou.

Ďábel z Jersey měl podle očitých svědků vylézat právě z tohoto, podle mnohých, prokletého jezera. Může ďábel z Jersey lákat lidi nebo zvířata do Modré díry? Mohla právě tato zdejší legendární bytost způsobit četná zranění lidem, jejichž těla se našly na břehu tohoto prokletého jezera?

Podle skeptiků má zmizení lidí v Modré díře racionálnější vysvětlení, protože někteří odborníci si myslí, že právě toto jezero je propojeno s podzemními vodními proudy a ty mohou způsobovat silné víry, které lidi stahovaly pod jinak klidnou hladinu.

Právě tato teorie by mohla vysvětlovat i nadpřirozenou sílu působící v jezeře, a také to, proč se množství lidí, kteří se v jezeře koupali a potápěli, už nikdy nenašlo. Co přesně se děje u jezera Modrá díra v New Jersey je však stále záhadou.

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Tak zrovna Nimrod byl profláklý hodně, tak zrovna tady bych zveřejnění lokality neřešil.. Spíš se...

Lepší příště nerikat lokality jak to každý dělá.. :( R....

Dobrý den, víme o tom, sledovali jsme to živě. Boural ho dle informací, co se...

Statistiky

  • 0
  • 23
  • 183
  • 12 994 645
  • 1 306
  • 653