ParaMag.eu

Prokletý a strašidelný hřbitov Stull: BÁL SE TU i papež! Neuvěříte, proč…

Prokletý a strašidelný hřbitov Stull: BÁL SE TU i papež! Neuvěříte, proč…

Prokletý a strašidelný hřbitov Stull: BÁL SE TU i papež! Neuvěříte, proč…
Květen 08
20:45 2015

Jestli má ďábel někde domov, je to tady. V malém městečku Stull ztraceném v pláních Kansasu se nachází místo, které má děsivou minulost a neméně temnou přítomnost. Vstup je tam přísně zakázán.

První náhrobky se tu objevily ve druhé polovině 19. století, a stullský hřbitov si rychle vydobyl místo mezi nejstrašidelnějšími lokalitami světa. Prý se tu skrývá vstup do pekla.

Když ďábel pláče
Místní se hřbitovu obloukem vyhýbají, přesto se najde řada odvážlivců, kteří nedbají nebezpečí a varování a na travnatý pozemek o rozloze zhruba 100 krát 50 metrů vstupují. Řada z nich popisovala velmi nepříjemné pocity jako chlad, paralýza nebo motání hlavy. Jiní líčili, že se i v letním dnu náhle zvedl silný poryv studeného větru a za oblečení je tahaly neviditelné ruce.

Temné síly se odjakživa soustředily kolem zdejší kaple z roku 1867. Scházeli se v ní vyznavači satanismu, prováděli tam tajné obřady.

Stull je prý jedno z mála míst na světě, kde se pán pekel každoročně zjevuje. Na rozdíl od jiných míst tu ale nerozsévá zkázu a zmar, ale pláče. Navštěvuje zde hrob své milované bosorky, tedy čarodějnice, která vyměňuje čerstvě narozené děti. Ďábel s ní měl podle pověsti zplodit syna, ale dítě bylo natolik znetvořené, že krátce po porodu zemřelo a nyní odpočívá po matčině boku.

Začarovaná kaple
Kolem hřbitova se podle legend často potloukají vlkodlaci, strigy a další pekelná havěť. Buď doprovázejí svého pána, nebo samovolně vylézají z pekelné díry, která má ležet pod zdejší kaplí. Podivných úkazů bylo tolik, že se cestám kolem hřbitova už na přelomu 19. a 20. století říkalo ďáblovy žíly.

O prokletém místě dobře vědí i ve Vatikánu. Když byl papež Jan Pavel II. v roce 1999 na návštěvě Spojených států, ujišťoval se, že jeho letadlo Stull mine. „Nechci letět přes nesvatou zem,” řekl k údivu novinářů, kteří ho doprovázeli.

Není divu, že obávaná kaple na severní straně hřbitova chátrala. Ve druhé polovině 20. století přišla o část střechy, přesto do ní podle místních nikdy nepršelo. Přece by si ďábel nenechal navlhnout obývák. V roce 2002 ji bagry nemilosrdně srovnaly se zemí a údajný vstup do podsvětí zasypaly.

Soukromý majitel už dávno nechal hřbitov oplotit, policejní hlídky tu dodnes drží téměř nepřetržitou stráž a nezvaným návštěvníkům hrozí citelné pokuty nebo až půlroční pobyt ve vězení. Nevídaná bezpečnostní opatření kvůli tak malému kousku země jsou podle některých jen dalším důkazem, že se na stullském hřbitově skutečně děje něco velmi podivného.

BIO autora

tomrich

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Související články

1 komentář

 1. Ryu
  Ryu Květen 09, 21:37

  Je to velice zajimavé a takové věci mě dosti zajimají. Zajimalo by mě, zda to nechávají jen chráněné a nebo zda to něják zkoumají? Nebo, je to vůbec opravdu pravda? Ne, že bych nevěřila na paranormální jevy, sama mám s nimi zkušenosti ale i tak… Kdo ví, co se tam opravdu děje… Nejraději bych takové věci sama prozkoumávala ^_^ Ať už je to nebezpečné nebo ne… Rozhodně je to zajimavé… Ráda bych věděla, jak to opravdu je…. Jednou mě moje zvědavost zabije 😀 Btw… Děkuji zatento článek ^^

  Odpovědět

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

PK

O lesu Bor připravuji samostatný web – https://www.lesbor.cz. Pokud by někdo chtěl dát zpětnou vazbu, [...]

Neváhali jsme záhadu malinko rozkrýt, co nás nakonec potkalo, a že se v lese opravdu [...]

Člověk už od nepaměti touží po magické schopnosti být neviditelným před očima jiných. V [...]

Statistiky

 • 0
 • 134
 • 185
 • 12 915 070
 • 1 302
 • 647