ParaMag

Senzační záběry neznámých humanoidů

 Rychlé zprávy

Senzační záběry neznámých humanoidů

Senzační záběry neznámých humanoidů
Červen 04
15:59 2014

O mimozemských bytostech mají lidé své vlastní představy. Většinou si je představují jako tvory s velkými hlavami, s výraznýma očima vpáčenýma do lebky a malým tělem, na kterém jsou dlouhé ruce. Dosud se ještě nikomu nepodařilo takové bytosti natočit na kameru. V roce 2007 se to však podařilo tureckému strážníkovi Yalmanovi Yalcinovi. Byly záběry uznány za pravé nebo se jedná o podvrh?

2008505Slavné záběry UFO
O záběrech, které učinil v roce 2007 a hlavně v roce 2008 turecký strážník Yalman Yalcin, se v našich zeměpisných šířkách velmi nemluvilo. V Turecku, ale i jinde ve světě se však staly senzací. O jaké unikátní záběry tedy šlo?

První video neznámého létajícího objektu udělal Yalcin 1.srpna roku 2007, kdy pracoval v Yeni Kent Compound, což je jedna z turistických destinací na pobřeží Marmarského moře. Od nadřízených dostal příkaz, aby na kameru natočil zloděje, kteří tam řádili několikrát předtím. Yalcinovi se však podařilo na kameru zachytit neznámý létající objekt diskovitého tvaru. Od tohoto času nosil kameru stále při sobě, protože věřil, že neznámý objekt se mu poštěstí ještě natočit. A podařilo se mu to 8.června v roce 2008, kdy se na obloze opět objevil diskovitý objekt, jehož průměr odhadl asi na 15 metrů.

2008503

Objekt podle něj vypadal jako typický létající talíř, který měl uprostřed malou kupoli, který je považován za kokpit. Yalcin natočil krátký videozáznam, který se mu však velmi nepovedl, byl dost nekvalitní. Přesto kazetu se záznamem poslal do turecké organizace Sirius, která se zabývá sbíráním a analýzou aktivit UFO nad celým tureckým územím. Odborníci z této organizace rozeslali kopii videa svým kolegům po celém světě, aby se také k záznamu vyjádřili. Po pár dnech na to se ozval známý americký ufolog Roger Leir, který na analýzu videozáznamu použil počítačovou techniku, která mu umožnila zvětšit libovolné políčko filmu tak, aby se nenarušila ostrost záběrů. A tehdy spatřil dva humanoidy.

2008497Unikátní záběry nebo podvrh?
Videozáznam Yalmana Yalcina se tak prostřednictvím počítačového programu Rogera Leira stal mezi ufology velkou senzací. Zvětšené záběry totiž ukázaly uvnitř kokpitu dva humanoidy s velkou mozkovou částí s malou tváří, na kterých dokonce byly vidět hluboko posazené oči. Doposud se nikomu nepodařilo udělat takový unikátní záběr mimozemských bytostí. V říjnu téhož roku uspořádala turecká organizace Sirius tiskovou konferenci, kde byl videozáznam představen veřejnosti. Téměř všichni pozvaní novináři, ale i vědecké kapacity vyjadřovali své nadšení nad unikátními záběry, které označili za nejcennější svého druhu. Pravost záběrů dokonce potvrdila i Turecká vědeckotechnická rada TUBITAK.

Samozřejmě, že se našli i skeptici, kteří nevěřili na pravost videozáznamu a považovali ho za podvrh, což však vědci po důkladné analýze záběrů rezolutně odmítli. Jiní měli zase výhrady na nízkou kvalitu záznamu. Videozáznam se však i navzdory některým negativním reakcím stal nejcennějším ze všech snímků na celém světě, na kterých byly zachyceny neznámé létající objekty.

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Námelovou hypotézu zpracovala paní M. K. Matossian a její první publikace na toto téma je...

H. P. Lowecraft byl velice vzdělaný a sečtělý člověk a mohl některé věci ve své...

Mě to připomíná spíš rotující nůž z mlýnku na maso....

Statistiky

  • 0
  • 4
  • 193
  • 13 049 940
  • 1 314
  • 658