ParaMag

Skutečné příběhy posedlých panenek

 Rychlé zprávy

Skutečné příběhy posedlých panenek

Skutečné příběhy posedlých panenek
Leden 28
00:36 2014

Panenky byly dlouho zdrojem zábavy pro děti i dospělé. Bohužel, stejně tak jako velkou radost, mohou působit i nezměrnou hrůzu. Přečtěte si tyto mrazivé příběhy o prokletých panenkách a posedlých hračkách.

Legenda o panence Robertovi (Robert the Doll)
Když přijde řeč na strašidelné panenky, v Americe vede Robert (Robert the Doll). Panenka z Key West na Floridě je stálicí místních strašidelných ghost tours a dokonce posloužila i jako inspirace pro hororový film Child’s Play (Dětská hra) z roku 1988.

Robert patřil malířovi z Key Westu, Robertu Eugene Ottovi V roce 1906 mu údajně jedna pokojská na robert the haunted dollBahamách tuto panenku darovala. Robertovi rodiče, bohatí plantážníci, však nebyli se služkou spokojeni. Ta po hádce s nimi nelítostně figurku proklela a brzy nato, co odjela začaly celou domácnost sužovat podivné události.

Mladý Robert si rád se svým jmenovcem povídal, a trval na tom, že mu panenka vždy odpověděla. Také tvrdil, že jeho hračka dokáže měnit výrazy v obličeji a chodit si po domě, kam se ji zamane. Sousedé dosvědčili, že navzdory tomu, že byl dům prázdný, viděli panenku přemisťovat se od okna k oknu. Celá Ottova rodina byla zase svědky šíleného chichotání vycházejícího z hračky.
Panenka Robert strašila spoustu lidí během dne, ale jakmile padla noc, soustředila se pouze na na malého Roberta Ottu. Chlapec se s křikem probouzel uprostřed noci, jak shazuje nábytek. Démonická hračka ho během spánku naprosto ovládla! Když se Robertovi rodiče dožadovali vysvětlení, co se to děje, Otto vždy odpovídal stejně: „Udělal to Robert! Byl to Robert.“
Robert Otto zemřel v roce 1974, a jeho pověstná panenka dnes sedí ve vitríně v muzeu ve Fort Eest Martello v Key Westu. Legenda praví, že na každého kdo si panenku bez dovolení vyfotografuje, uvalí hračka kletbu mírným pokynutím své hlavy. Návštěvníci co na to neberou zřetel, mohou vždy prosit o odpuštění, což je případ kameramana kanálu Travel Channel, jemuž při natáčení Roberta přestala HD kamera z neznámých důvodů pracovat.

doll_head-570x378

Zlé oči
Ačkoli případy jako Robert the Doll zaplňují titulky novin a probouzejí naši představivost, nejsou ojedinělé. Stovky příběhů o posedlých panenkách plní blogy a fóra napříč celým webem, včetně jednoho od docela obyčejné ženy z Moundsville ve Virginii.
Před lety, když byla tato žena ještě dítětem, kamarádila se na základní škole se zhruba stejně starou holčičkou jménem Emily. Obě spolu trávily spoustu času u Emily doma. Celý dům byl prostoupen zvláštní atmosférou, ale bylo to podkroví, co ji nahánělo největší hrůzu.

Podkroví na první pohled vypadalo v pořádku, avšak byl tu cítit takový ten „pach smrti“, jako u starých, opuštěných budov. Přestože sem z první patra stoupal horký vzduch, nahoře vládlo vždy chladno. V podkroví se nacházely čtyři menší pokoje, jeden z nich byl celý zasvěcen porcelánovým panenkách, že kterých na mě šel neskutečný strach.

robert-the-doll_creepy

Jednoho odpoledne si dívky hrály s panenkami, dokud je babička Emily nezavolala k obědu. Položili panenky zpátky na polici, ale jakmile se otočili zády, jedna se skutálela na zem. To bylo velmi podivné, protože se zdálo být fyzikálně nemožné, aby figurka jen tak zničehonic spadla. Zmatená vrátila pannu zpátky do poličky a šla dolů na jídlo. Bohužel to neznamenalo konec setkání.

Později toho dne, Emily a já jsme si hráli v přilehlém lese. Dřepla jsem si, abych mohla zvednout pěkný kamínek,“ vypráví žena. „Když jsem se ho zvedla, náhle jsem ucítila, že se mi něco hýbe v kapse. Strčila jsem tedy ruku do kapsy a vytáhla dvě oči … oči od panenky, které jsem dříve toho dne posbírala. Netřeba dodávat, jak se od té doby děsím panenek.

Stránky strašidelných panenek

I když se většina lidí s něčím takovým nikdy nesetká, existují tací, kterým se staly posedlé panenky vášní a sdílejí své znalosti a zkušenosti online.
The Doll House Cam
The Doll House Cam vysílá přímý přenos posedlých panenek 24 hodin, 7 dní v týdnu. Dává tím šanci všem krotitelům duchů vidět panenky v akci.
„Usedlost na farmě na venkově v Pensylvánii, obklopena horami a potůčky skrývá jedno malé tajemsví,“ píše se na titulní straně DollHouseCam.com. „Sedm panenek, které byly kdysi milovány nyní zdobí dům jedné pětičlenné rodiny. Ony prostě jen tak nesedí na polici, ale rozhodly se vzít svůj život do vlastních rukou.“
David’s Haunted Dolls
Stránky David’s Haunted Dolls si daly za cíl vzdělávat veřejnost o fenoménu prokletých hraček a poskytovat zvláštní péči všem, co podobné „dítko“ vlastní.
„Posedlé panenky jsou duchové spojení s určitou hostitelskou panenkou. Nikdo vlastně neví, zda si duchové svou panenku vybírají, nebo jakým nějakým způsobem jsou s ní spjati. My jenom víme, že se to děje. I vy můžete mít doma takovou panenku a ani o tom nemusíte vědět.“
AJ’s Haunted Dolls
Lidé, kteří si chtějí pořídit strašidelnou panenku nemusí dlouho hledat. AJ’s Haunted Dolls je pro ně skvělým místem. Web nabízí celou řadu strašidelných hraček, od nevinných a roztomilých po temné a ničivé.
„Každý z mých posedlých dětí a paranormálních předmětů je naprosto unikátní svým vlastním zvláštním způsobem. Nejen proto, že jsou obývány krásnými duchy, ale právě pro to jaké „nádoby“ si duchové zvolily.“

Autor článku

tomrich

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Zdravím. Nejdříve bych se chtěl zeptat. Říkáš, že je to muž, viděla jsi obličej? Dále...

Zdravím, už jsem to u nějakého příspěvku psal, ale opakování je matka moudrosti. Ano, při...

Statistiky

  • 1
  • 55
  • 152
  • 13 227 717
  • 1 334
  • 670