ParaMag

Smrt opředena tajemstvím: Co zabilo okultistku Netty Fornariovou?

 Rychlé zprávy
 • Zmizení Lynette Dawson: Vyřešení záhady po 38 letech? V lednu 1982 beze stopy zmizela v australském Sydney manželka a matka dvou dětí Lynette Dawson. Její zmizení se stalo místní záhadou, kterou nikdo neuměl rozluštit a ani vyšetřovatelé nerozlouskli...
 • Chtěla panenka Annabelle vraždit? Studentka Donna z amerického Connecticutu si užívá nevázaného života a studuje s cílem stát se zdravotní sestrou. Všechno ale zničí velká hadrová panenka, kterou obdrží od matky v roce 1970...
 • Pluto: NASA zveřejnila dech beroucí fotografie Dne 17.09.2015, NASA zveřejnila čerstvé fotografie z povrchu planety Pluto, které pořídila sonda New Horizons. Na fotografiích můžeme vidět ledová pohoří, povrchové mlhy a zmrzlý dusík....
 • 5 znamení přicházející smrti Blížící se smrt se prý předem ohlašuje. Nejen ti, kteří bojují s těžkou nemocí, ale i lidé, jejichž život ukončí náhlá tragédie, údajně dostávají šanci se na svůj blízký konec...
 • Bermudský trojúhelník ukrývá krystalové pyramidy Za použití sonaru, oceánograf Dr. Meyer Verlag, našel obrovské skleněné pyramidy v hloubce zhruba 2km. Za použití další technologie se podařilo vědcům identifikovat, že obě nalezené obrovské skleněné pyramidy jsou...

Smrt opředena tajemstvím: Co zabilo okultistku Netty Fornariovou?

Smrt opředena tajemstvím: Co zabilo okultistku Netty Fornariovou?
15 srpna
18:35 2019

Koncem léta 1929 odešla asi 30-letá Netta Fornariová z Londýna. Jejím cílem byla Iona, malý ostrov ve Skotsku známý bohatým folklórem a dějinami. Netta však nebyla jen obyčejnou ženou. Šlo o členku skupiny Alpha et Omega, odnož slavného hermetického řádu zlatého úsvitu. Nebyly jí cizí magické rituály, mysticismus, okultní praktiky či víra v sílu telepatie.

Není jasné, proč se vlastně Netta vydala na ostrov. Vzala si však s sebou mimořádně hodně zavazadel, takže se zdálo, že chce na Ioně strávit delší dobu. Ubytovala se u paní MacRaeové, která byla zvyklá na různé nájemníky. Tvořili zvláštní dvojici: okultistka a skromná ostrovanka. Přesto mezi nimi vzniklo jisté pouto.

Zvláštní chování
Netta trávila většinu času osamělými toulkami po nevelkém ostrově. Noci zase věnovala různým rituálům. Zdálo se, že její pobyt ve Skotsku proběhne bez závažnějších událostí, začátkem podzimu se však Netta začala chovat zvláštně. Nejprve poslala šifrovanou zprávu své hospodyni v Londýně. Informovala ji, že zřejmě déle nebude schopna komunikovat, protože pracuje na “děsivém případě uzdravování”.

Nettino zvláštní a neklidné chování stupňovalo až do 17. listopadu. Tehdy ji paní MacRaeová našla, jak si chaoticky balí oblečení do kufrů. Nájemnice jí řekla, že se musí okamžitě vrátit do Londýna, neboť čelí telepatickým útokem. Paní MacRaeová byla nejprve skeptická, ale všimla si, že Nettiny stříbrné šperky doslova ze dne na den úplně zčernaly.

Řekla nájemnici, že v ten den se cestovat nedá. Byla neděle, loď na pobřeží nepřevážela. Netta se rozhněvala a vrátila zpět do svého pokoje. Po několika hodinách vyšla a klidně oznámila MacRaeové, že si to rozmyslela a zůstává na ostrově. Hned na to se vydala na další ze svých procházek.

Poslední procházka
Pronajímatelka byla zvyklá, že extravagantní Londýňanka tráví venku hodně času. Když se odpoledne nevrátila z procházky, paní MacRaeová nikoho nevyrozuměla a nevydala se ji hledat. Až po setmění zburcovala sousedy, venku ale bylo příliš chladno, větrno a zejména panovala noc. Netto se vydali hledat až na další den.

Navzdory malé rozloze ostrova trvalo dva dny, než našli Nettino tělo. Místo, kde zemřela, bylo přinejmenším neobvyklé. Do země bylo nedaleko nalezeným nožem vyryté znamení kříže a právě na něm Netta ležela. Kromě černého pláště uvázaného kolem krku byla nahá.

Prohlídka bez odpovědí
Lékař, který přehlížel tělo, neuměl určit čas smrti. Netta mohla podle něj zemřít stejně dobře 17. listopadu jako o dva dny později. Nedokázal říct ani to, co vlastně ženu zabilo. Příčina její smrti jednoduše zůstávala neznámou, a tak do záznamů napsal “zemřela na následky podchlazení a selhání srdce”. Ani jedno z toho nevysvětlovalo hluboké škrábance na spodku chodidel mrtvé ženy.

Utíkala před něčím? Její kolegové ze skupiny Alpha et Omega byli přesvědčeni, že ji zabil telepatický útok někoho, kdo byl vzdálený stovky kilometrů. Nebo její smrt souvisela s okultními praktikami?

Existuje i racionálnější vysvětlení. Například to, že mladá žena vyšla do přírody nedostatečně oblečená a opravdu zemřela v důsledku podchlazení. Měla však za sebou desítky procházek, na které se nikdy nevydávala nalehko. Při odchodu z domu paní MacRaeové měla kromě pláště i jiné oblečení, tak proč ji našli jen v plášti?

Dnešní lékaři za příčinu Nettiny smrti označují psychickou poruchu, s největší pravděpodobností paranoidní schizofrenii. Ta by vysvětlovala, proč Netta hovořila o telepatických útocích. S jistotou se to však už zřejmě nikdy nedozvíme.

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Nikdo není neomylný a že zjistíme občas klamné informace, to se stane.. Bohužel disponujeme jen...

Tyto pyramidy nebyly nikdy objeveny, jde o novinářstkou kachnu, žádný vědecký článek nebyl o tom...

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Statistiky

 • 0
 • 45
 • 243
 • 13 330 772
 • 1 358
 • 672