ParaMag

Stane se neviditelnost realitou?

 Rychlé zprávy

Stane se neviditelnost realitou?

Stane se neviditelnost realitou?
Květen 05
11:33 2014

Asi každý člověk by se chtěl stát alespoň načas neviditelným, ale málokdo zřejmě věří, že se to někdy může stát realitou. Američtí vědci z Texaské univerzity v Dallasu však tvrdí, že být neviditelným za nějaký čas nebude vůbec utopií. Experimenty sice ještě probíhají, ale částečné výsledky ohromily celý vědecký svět.

nevid1Uvidíte, že nic neuvidíte…
Texasští vědci vyvinuli přípravek, který pravděpodobně dokáže udělat každého živého tvora neviditelným. První pokus udělali s laboratorní myší, kdy se jim podařilo na dvacet minut udělat část její kůže neviditelnou. Ve vědeckém světě to vyvolalo obrovský rozruch, protože nešlo o žádnou magii, ale o reálný fakt. Klíčem k optickému efektu se stala chemická kapalina glycerol respektive glycerin – vodný roztok glycerolu. Roztokem, ve kterém byl smíšený glycerin s dalšími chemickými látkami, vědci naočkovali vybranou část těla laboratorní myši. Předtím však pod kůži v místě vpichu umístili speciální štítek s různými znaky. Experimentem byli velmi překvapeni i Texasští vědci, kteří zjistili, že část myší kůže úplně zmizela – přesněji zůstala průhledná do hloubky 5 milimetrů. Vložený štítek pod kůží byl dobře čitelný. Po dvaceti minutách se vše vrátilo do původního stavu.

nevid2Jak funguje očkovaná neviditelnost?
Glycerin, který se dostane do těla způsobí to, že na sebe váže vodu z tkání, a tím ji vysušuje. Tím, že glycerinový roztok na chvíli odstraní molekuly vody, světlo lépe pronikne přes kůži, tedy světlo se od pokožky neodráží ani světlo nepohlcuje. Světlo tak prochází kůží myši do hustších vrstev tkání, od nich se pak odráží a vytváří určitý obraz, které lidské oko zachytí. Ashley Welch, který vedl celý texaský tým vědců k tomu výstižně dodal: “Když vstříkneme tuto látku do kůže, můžeme v místě vpichu prostě vidět jeho cévy a žíly. Předtím nám v tom bránila pokožka.” Zda chtějí vědci dosáhnout až to, že nebudou vidět žádné cévy, žíly a ostatní orgány, zatím není známo. Někteří si však myslí, že právě s tímto v současnosti experimentují Texasští vědci.

Experiment texaských vědců se tak stal prvním krokem k reálné neviditelnosti živých tvorů. Všechny pokusy zatím probíhaly pouze na laboratorních zvířatech. Vědci po důkladných analýzách samozřejmě plánují podobné experimenty udělat i na člověku. Zda k tomu někdy dojde a jak to celé dopadne, na to je zvědavý nejen celý vědecký svět. Posunou se lidé časem k tomu, že budou neviditelní po vpíchnutí glycerinového séra? Mnozí skeptici se ptají, na co to bude vůbec dobré, a nebude to zneužíváno v neprospěch obyčejných lidí?

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Zdravím. Nejdříve bych se chtěl zeptat. Říkáš, že je to muž, viděla jsi obličej? Dále...

Zdravím, už jsem to u nějakého příspěvku psal, ale opakování je matka moudrosti. Ano, při...

Statistiky

  • 0
  • 49
  • 223
  • 13 230 468
  • 1 335
  • 670