ParaMag

Strašidelný hřbitov San Juan ve Španělsku

 Rychlé zprávy

Strašidelný hřbitov San Juan ve Španělsku

Strašidelný hřbitov San Juan ve Španělsku
24 dubna
12:34 2014

U španělského města Cádiz se nachází velmi pochmurný a zvláštní hřbitov San Juan. Už první pohled na něj naznačuje, že se vymyká vzhledu běžných hřbitovů. V minulosti zde byly pohřbeny oběti epidemie, ale i tragických nehod. Hřbitov se stal přeplněným a začínal se propadat. Odpočinek mrtvých se však náhle narušil, jelikož bylo třeba celý hřbitov přestěhovat. Z hřbitova se tak rázem stalo místo s výskytem paranormálních jevů.

2078863Když se budí mrtví…
Uličky hřbitova San Juan jsou lemovány vysokými zdmi, ve kterých jsou klenuté otvory, do kterých se na věčný odpočinek dlouhá léta ukládali mrtví. Od počátku 19. století, kdy zde byly pohřbeny oběti žluté zimnice se kapacita hřbitova téměř naplnila a mrtví se sem přestali do klenutých hrobů ukládat. Vše se však změnilo v roce 1947, kdy přišlo ve městě Cádiz k velkému výbuchu. Neštěstí zřejmě způsobil plánovaný atentát na tehdejšího diktátora Francisca Franca, kterým se měl odstranit nejen on, ale i ponorková základna v Cádizu. Přesný počet nevinných obětí nebyl nikdy upřesněn, ale říkalo se, že během výbuchu zemřelo až 5000 lidí. Všechna těla pak byla převezena na hřbitov San Juan, kde se vytvořily další tisíce nových hrobů, což však později způsobilo přetížení celého hřbitova. Hřbitov se tak začal vlivem počasí – hlavně vydatných dešťů – propadat a lidem, kteří chtěli navštívit hroby svých blízkých, tam byl z bezpečnostních důvodů zakázán vstup. V roce 1999 bylo rozhodnuto, že celý hřbitov se přesune na jiné místo. Jak se ukázalo později, mrtvým se to vůbec “nelíbilo”.

2078869Z klenutých otvorů, ve kterých byly ještě donedávna rakve s pozůstatky mrtvých, zůstaly jen prázdná místa. Správci a strážci hřbitova během otvírání hrobových míst, a přesouvání mrtvých, zažili velmi podivné události. Tvrdili, že viděli různé přízraky duchů, slyšeli velmi podivné lidské hlasy a později je přízraky začali i napadat. Mnozí z nich se již na hřbitov ani nechtěli vrátit. Jeden ze strážců hřbitova Alfonso Cózar říkal, jak ho něco neviditelného napadlo a byl svědkem i toho, jak mramorové náhrobky začali intenzivně vibrovat. Některé přízraky, které se správcům a strážcům hřbitova zjevovali, později dokázali i identifikovat z fotografií na jednotlivých hrobech.

Hřbitovem San Juan se proto začali zabývat i někteří parapsychologové. Známý španělský badatel Miguel Ángel Segura sice během pobytu na hřbitově neviděl žádný přízrak, ale podařilo se mu vyhotovit nahrávku EVP (Electronic Voice Phenomena, tedy Fenomén elektronického hlasu), kdy jsou údajně hlasy mrtvých nahrávány na záznamové zařízení. Z nahrávek bylo slyšet jen samá nevraživá slova. Samotnému Segurovi potvrdili dva zaměstnanci hřbitova, že se tam skutečně dějí neobvyklé věci a často i oni slyší podivné hlasy a vidí různá zjevení.

V současnosti by již měl být celý hřbitov přemístěn na jiném místě. Místní obyvatelé po nepříjemných incidentech ze San Juan však mají i tak strach, protože na místě bývalého hřbitova se má postavit nový park. A právě park se podle nich může už zanedlouho změnit na strašidelné místo, pokud tedy probuzené duše z hrobů nenašli klid na svém novém místě. Obávají se místní oprávněně? Čas ukáže, zda se park stane oblíbeným místem zdejších obyvatel nebo jen dalším tajemným místem, kde se budou lidé bát vstoupit.

Štítky
Sdílej

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

1 komentář

  1. The Explorer
    The Explorer 05 května, 16:30

    Magie! Need to explore! 🙂

    Odpovědět na komentář

Napsat komentář