ParaMag.eu

Strašidelný maják na Floridě

Strašidelný maják na Floridě

Strašidelný maják na Floridě
Leden 03
16:48 2017

Některé staré majáky jsou známé tím, že se na nich z času na čas odehrávají i různé paranormální jevy. Jedním z takových je i turisticky známý maják St. Augustine na Floridě, který lovci duchů považují za jeden z nejstrašidelnějších majáků na světě. Setkat se na něm s přízraky není podle místních obyvatel nic výjímečné.

2608625Správcové majáku i po smrti
Kamenný maják St. Augustine byl postaven v roce 1824, ale podobal se spíš na kostelní věž jak na maják. V této podobě sloužil jen 50 let, kdy byl zbourán, a v roce 1874 zde vyrostl zmodernizováný maják již v podobě vysoké věže s prosklenou horní částí, kde se nacházely světlomety.

Dnes již majáky nemají téměř žádný význam pro lodě jako tomu bylo v minulosti, protože se využívá moderní satelitní navigace, a tak některé majáky už ani nestojí. To však neplatí pro maják St. Augustine, který se podařilo historickým nadšencům zachránit.

Maják se tak stal turistickou atrakcí, a ne ledajakou. Návštěvníci, ale i personál, který se o maják stará, se zde již mnohokrát setkali s paranormálními jevy, které zdejší maják proslavily.

V útrobách majáku je možné vídávat přízraky dvou správců, kteří se o maják v minulosti starali. Jedním z nich byl Alan Ballard, který zde působil na konci 19. století, a o maják doslova bojoval s úřady, protože mu ho chtěli zabavit. Před smrtí se zapřísahal, že z majáku neodejde ani po smrti.

A přítomnost tohoto správce zde již mnozí návštěvníci zažili na vlastní oči, a nejen to, bylo ho i cítit. Ballard byl totiž náruživý kuřák, a vůně tabáku zde je i přesto, že je v majáku zakázáno kouřit, stále výrazně cítit. Není to však jediný správce, který maják neopustil ani po své smrti. Dalším byl Peter Rasmussen, který byl správcem majáku až do své smrti, a maják neopustil ani při těžké nemoci.

Maják poznamenán tragédiemi
Dva bývalí správci jsou však jen jedněmi z mnoha přízraků, které se zde ukazují návštěvníkům. Setkat se zde dá i s dalšími duchy. Jsou jimi například dvě mladé dívky – dcery dalšího správce Thomase Wilkinsona, o které přišel v roce 1873.

2608621Wilkinson byl vdovec, kterému z manželství zůstaly dvě dcery – patnáctiletá Mary a třináctiletá Eliza. Obě jeho dcery se krátce po příchodu otce na maják jako nového správce, šli koupat do zdejší zátoky, kde se však kvůli vysokým vlnám utopily. Wilkinson se z této tragédie už nikdy nevzpamatoval, a krátce na to zemřel i on.

A právě tyto dvě dívky z majáku podle množství svědků nikdy neodešly. Jejich přízraky zde již vidělo množství návštěvníků. Dívky jsou podle svědků, kteří je viděli, oblečené do šatů z druhé poloviny 19. století, a dá se s nimi setkat na různých místech majáku.

Někteří turisté je dokonce nechtěně zachytili i na fotografiích, přízraky však byly většinou rozmazané. Na jedné fotce, která je již známá i z turistických letáků a stala se slavnou, je však zřetelně vidět dívka, které sedí na vnějším obvodu v horní části majáku. Při fotografování majáku tam však tato dívka podle slov fotografa, který snímek udělal, nebyla. Fotka byla podrobena i důkladné analýze, a podvod byl vyloučen.

V majáku je možné slyšet i různé zvuky od kroků, přes dupání, smích až po usedavý pláč. Všechny tyto paranormální jevy sem každoročně přilákají tisíce turistů, ale i lovce duchů, kteří se chtějí na vlastní kůži setkat se zdejšími přízraky.

Mnoha z nich se to i podaří. Maják St. Augustine na Floridě se tak stal známým pro své paranormální jevy, které se tam pravidelně odehrávají.

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=D0sj7he3JKA

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hlavní menu

Ankety

Líbí se vám nasazený vzhled magazínu?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Poslední komentáře

Opraveno, děkuji za upozornění :) [...]

Tekoucí říčkou ne tečící. [...]

Proč se ptáte na Pražské metro, když to víte, tedy aspoň se tak tváříte http://paramag.eu/nejcenzurovanejsi-tema-ceskeho-internetu-tajne-tunely-pod-prahou/ [...]

Jestli "to" tam ještě poletuje, tak určitě "to" už někdo od nás pozemšťanů (astronautů) měl [...]

Každý zážitek při klinické smrti je jiný někdo vidí Ježíše někdo vidí Alláha někdo nevidí [...]

to je wendigodruh č 2 ten slabš proto že to je jelen kozel a muž [...]

FaceBook

TOPlist

Statistiky

  • 0
  • 73
  • 211
  • 12 713 292
  • 1 334
  • 644