ParaMag.eu

Strašidelný maják na Floridě

Strašidelný maják na Floridě

Strašidelný maják na Floridě
Leden 03
16:48 2017

Některé staré majáky jsou známé tím, že se na nich z času na čas odehrávají i různé paranormální jevy. Jedním z takových je i turisticky známý maják St. Augustine na Floridě, který lovci duchů považují za jeden z nejstrašidelnějších majáků na světě. Setkat se na něm s přízraky není podle místních obyvatel nic výjímečné.

2608625Správcové majáku i po smrti
Kamenný maják St. Augustine byl postaven v roce 1824, ale podobal se spíš na kostelní věž jak na maják. V této podobě sloužil jen 50 let, kdy byl zbourán, a v roce 1874 zde vyrostl zmodernizováný maják již v podobě vysoké věže s prosklenou horní částí, kde se nacházely světlomety.

Dnes již majáky nemají téměř žádný význam pro lodě jako tomu bylo v minulosti, protože se využívá moderní satelitní navigace, a tak některé majáky už ani nestojí. To však neplatí pro maják St. Augustine, který se podařilo historickým nadšencům zachránit.

Maják se tak stal turistickou atrakcí, a ne ledajakou. Návštěvníci, ale i personál, který se o maják stará, se zde již mnohokrát setkali s paranormálními jevy, které zdejší maják proslavily.

V útrobách majáku je možné vídávat přízraky dvou správců, kteří se o maják v minulosti starali. Jedním z nich byl Alan Ballard, který zde působil na konci 19. století, a o maják doslova bojoval s úřady, protože mu ho chtěli zabavit. Před smrtí se zapřísahal, že z majáku neodejde ani po smrti.

A přítomnost tohoto správce zde již mnozí návštěvníci zažili na vlastní oči, a nejen to, bylo ho i cítit. Ballard byl totiž náruživý kuřák, a vůně tabáku zde je i přesto, že je v majáku zakázáno kouřit, stále výrazně cítit. Není to však jediný správce, který maják neopustil ani po své smrti. Dalším byl Peter Rasmussen, který byl správcem majáku až do své smrti, a maják neopustil ani při těžké nemoci.

Maják poznamenán tragédiemi
Dva bývalí správci jsou však jen jedněmi z mnoha přízraků, které se zde ukazují návštěvníkům. Setkat se zde dá i s dalšími duchy. Jsou jimi například dvě mladé dívky – dcery dalšího správce Thomase Wilkinsona, o které přišel v roce 1873.

2608621Wilkinson byl vdovec, kterému z manželství zůstaly dvě dcery – patnáctiletá Mary a třináctiletá Eliza. Obě jeho dcery se krátce po příchodu otce na maják jako nového správce, šli koupat do zdejší zátoky, kde se však kvůli vysokým vlnám utopily. Wilkinson se z této tragédie už nikdy nevzpamatoval, a krátce na to zemřel i on.

A právě tyto dvě dívky z majáku podle množství svědků nikdy neodešly. Jejich přízraky zde již vidělo množství návštěvníků. Dívky jsou podle svědků, kteří je viděli, oblečené do šatů z druhé poloviny 19. století, a dá se s nimi setkat na různých místech majáku.

Někteří turisté je dokonce nechtěně zachytili i na fotografiích, přízraky však byly většinou rozmazané. Na jedné fotce, která je již známá i z turistických letáků a stala se slavnou, je však zřetelně vidět dívka, které sedí na vnějším obvodu v horní části majáku. Při fotografování majáku tam však tato dívka podle slov fotografa, který snímek udělal, nebyla. Fotka byla podrobena i důkladné analýze, a podvod byl vyloučen.

V majáku je možné slyšet i různé zvuky od kroků, přes dupání, smích až po usedavý pláč. Všechny tyto paranormální jevy sem každoročně přilákají tisíce turistů, ale i lovce duchů, kteří se chtějí na vlastní kůži setkat se zdejšími přízraky.

Mnoha z nich se to i podaří. Maják St. Augustine na Floridě se tak stal známým pro své paranormální jevy, které se tam pravidelně odehrávají.

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=D0sj7he3JKA

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

PK

O lesu Bor připravuji samostatný web – https://www.lesbor.cz. Pokud by někdo chtěl dát zpětnou vazbu, [...]

Neváhali jsme záhadu malinko rozkrýt, co nás nakonec potkalo, a že se v lese opravdu [...]

Člověk už od nepaměti touží po magické schopnosti být neviditelným před očima jiných. V [...]

Statistiky

  • 2
  • 134
  • 185
  • 12 915 067
  • 1 302
  • 647