ParaMag.eu

Tajemné požáry ve městě Odon: Stál za nimi poltergeist?

 Rychlé zprávy

Tajemné požáry ve městě Odon: Stál za nimi poltergeist?

Tajemné požáry ve městě Odon: Stál za nimi poltergeist?
Červenec 25
18:45 2018

Odon je městečko s 1 400 v americkém státě Indiana. O jeho existenci by zřejmě věděl málokdo, kdyby historií města nepoznamenaly záhadné události. Udály se v dubnu 1941.

Bylo poměrně chladné ráno, když William Hackler dojedl a odešel z domu, aby se postupně věnoval všem povinnostem, které ho čekaly. Bydlel na farmě a péče o dobytek mu vyplnila celý den.

Když kráčel přes dvůr, nechtěně se stal součástí jedné z nejzvláštnějších událostí 20. století. Všiml si, že z jednoho z oken na horním podlaží se valí kouř. Vběhl tedy do domu, vyběhl po schodech, otevřel dveře a spatřil, jak oheň stravuje stěnu pod oknem. Zdálo se, že vychází přímo ze stěny.

Dalo by se předpokládat, že šlo o zkrat v rozvodech elektřiny, Hackler však na farmě elektřinu vůbec neměl a na sporáku či v krbu oheň nehořel. Zdálo se, že plameny šlehají ze stěny bezdůvodně.

Dobrovolní hasiči naštěstí dorazili na farmu téměř okamžitě, oheň uhasili a odešli. O pár hodin sem museli kvůli požáru zavítat znovu. Tentokrát hořely matrace v ložnici. Plameny se jim opět podařilo zlikvidovat a už si mysleli, že se odeberou domů, ale zůstali zklamáni. Oheň se objevoval na různých místech celý den a ničil nábytek a různé předměty. V jednom případě dokonce spálil knihu, ale jen zevnitř.

Celkově zaznamenali hasiči v ten den 28 případů požárů, pro jejichž vznik nenašli logické vysvětlení. Další den se už na farmě nic zvláštního nedělo.

Mezi místními se však rychle rozšířila legenda o poltergeistu – pyromanovi. Úřady se snažili veřejnost uklidnit výroky o zvláštních magnetických polích, úniku plynů ze zemského podloží a dokonce se snažili svalit vinu na Hacklerovy děti, které obvinili, že si z otce dělaly celý den srandu.

Hackler už dále na farmě neměl pocit bezpečí. Zboural ji, pozemek prodal a postavil novou na jiném místě. Jeho rodinu už záhadné požáry více neotravovaly, proč však v osudný dubnový den vůbec vznikly zůstává dodnes záhadou.

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Tak zrovna Nimrod byl profláklý hodně, tak zrovna tady bych zveřejnění lokality neřešil.. Spíš se...

Lepší příště nerikat lokality jak to každý dělá.. :( R....

Dobrý den, víme o tom, sledovali jsme to živě. Boural ho dle informací, co se...

Statistiky

  • 2
  • 7
  • 157
  • 12 946 986
  • 1 303
  • 653