ParaMag.eu

Tajemné požáry ve městě Odon: Stál za nimi poltergeist?

 Rychlé novinky

Tajemné požáry ve městě Odon: Stál za nimi poltergeist?

Tajemné požáry ve městě Odon: Stál za nimi poltergeist?
Červenec 25
18:45 2018

Odon je městečko s 1 400 v americkém státě Indiana. O jeho existenci by zřejmě věděl málokdo, kdyby historií města nepoznamenaly záhadné události. Udály se v dubnu 1941.

Bylo poměrně chladné ráno, když William Hackler dojedl a odešel z domu, aby se postupně věnoval všem povinnostem, které ho čekaly. Bydlel na farmě a péče o dobytek mu vyplnila celý den.

Když kráčel přes dvůr, nechtěně se stal součástí jedné z nejzvláštnějších událostí 20. století. Všiml si, že z jednoho z oken na horním podlaží se valí kouř. Vběhl tedy do domu, vyběhl po schodech, otevřel dveře a spatřil, jak oheň stravuje stěnu pod oknem. Zdálo se, že vychází přímo ze stěny.

Dalo by se předpokládat, že šlo o zkrat v rozvodech elektřiny, Hackler však na farmě elektřinu vůbec neměl a na sporáku či v krbu oheň nehořel. Zdálo se, že plameny šlehají ze stěny bezdůvodně.

Dobrovolní hasiči naštěstí dorazili na farmu téměř okamžitě, oheň uhasili a odešli. O pár hodin sem museli kvůli požáru zavítat znovu. Tentokrát hořely matrace v ložnici. Plameny se jim opět podařilo zlikvidovat a už si mysleli, že se odeberou domů, ale zůstali zklamáni. Oheň se objevoval na různých místech celý den a ničil nábytek a různé předměty. V jednom případě dokonce spálil knihu, ale jen zevnitř.

Celkově zaznamenali hasiči v ten den 28 případů požárů, pro jejichž vznik nenašli logické vysvětlení. Další den se už na farmě nic zvláštního nedělo.

Mezi místními se však rychle rozšířila legenda o poltergeistu – pyromanovi. Úřady se snažili veřejnost uklidnit výroky o zvláštních magnetických polích, úniku plynů ze zemského podloží a dokonce se snažili svalit vinu na Hacklerovy děti, které obvinili, že si z otce dělaly celý den srandu.

Hackler už dále na farmě neměl pocit bezpečí. Zboural ji, pozemek prodal a postavil novou na jiném místě. Jeho rodinu už záhadné požáry více neotravovaly, proč však v osudný dubnový den vůbec vznikly zůstává dodnes záhadou.

BIO autora

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Člověk už od nepaměti touží po magické schopnosti být neviditelným před očima jiných. V [...]

Zkuste najít nějaké povídání o městě Chalmer-Ju. Celkově na severu poměrně dost měst-přízraků. Byl jsem v [...]

No něco málo se pokusím poodkrýt: http://cbnymburk.wz.cz/clanky/uvb76.htm [...]

Statistiky

  • 1
  • 17
  • 188
  • 12 865 229
  • 1 300
  • 645