Paranormal

Tajemné požáry ve městě Odon: Stál za nimi poltergeist?

 Rychlé novinky

Tajemné požáry ve městě Odon: Stál za nimi poltergeist?

Tajemné požáry ve městě Odon: Stál za nimi poltergeist?
Červenec 25
18:45 2018

Odon je městečko s 1 400 v americkém státě Indiana. O jeho existenci by zřejmě věděl málokdo, kdyby historií města nepoznamenaly záhadné události. Udály se v dubnu 1941.

Bylo poměrně chladné ráno, když William Hackler dojedl a odešel z domu, aby se postupně věnoval všem povinnostem, které ho čekaly. Bydlel na farmě a péče o dobytek mu vyplnila celý den.

Když kráčel přes dvůr, nechtěně se stal součástí jedné z nejzvláštnějších událostí 20. století. Všiml si, že z jednoho z oken na horním podlaží se valí kouř. Vběhl tedy do domu, vyběhl po schodech, otevřel dveře a spatřil, jak oheň stravuje stěnu pod oknem. Zdálo se, že vychází přímo ze stěny.

Dalo by se předpokládat, že šlo o zkrat v rozvodech elektřiny, Hackler však na farmě elektřinu vůbec neměl a na sporáku či v krbu oheň nehořel. Zdálo se, že plameny šlehají ze stěny bezdůvodně.

Dobrovolní hasiči naštěstí dorazili na farmu téměř okamžitě, oheň uhasili a odešli. O pár hodin sem museli kvůli požáru zavítat znovu. Tentokrát hořely matrace v ložnici. Plameny se jim opět podařilo zlikvidovat a už si mysleli, že se odeberou domů, ale zůstali zklamáni. Oheň se objevoval na různých místech celý den a ničil nábytek a různé předměty. V jednom případě dokonce spálil knihu, ale jen zevnitř.

Celkově zaznamenali hasiči v ten den 28 případů požárů, pro jejichž vznik nenašli logické vysvětlení. Další den se už na farmě nic zvláštního nedělo.

Mezi místními se však rychle rozšířila legenda o poltergeistu – pyromanovi. Úřady se snažili veřejnost uklidnit výroky o zvláštních magnetických polích, úniku plynů ze zemského podloží a dokonce se snažili svalit vinu na Hacklerovy děti, které obvinili, že si z otce dělaly celý den srandu.

Hackler už dále na farmě neměl pocit bezpečí. Zboural ji, pozemek prodal a postavil novou na jiném místě. Jeho rodinu už záhadné požáry více neotravovaly, proč však v osudný dubnový den vůbec vznikly zůstává dodnes záhadou.

BIO autora

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorie zpráv

FaceBook

TOPlist

Ankety

Líbí se vám nasazený vzhled magazínu?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Poslední komentáře

No já tam byla, lidé tam běžně chodí, ani mne nějak nenapadlo, proč bych se [...]

vlkodlaci niesu takí akí si myslíte sú uplyne iní a to že sa tak [...]

Nalezené gramatické chyby byly opraveny, ale ve slovech, které zmiňujete, chybu nevidím :) [...]

Dobrý den, mohu se zeptat na vaše zdroje ze kterých jste čerpal? [...]

Já jen jako dítě asi 9 let viděla jsem v noci projít kolem postele,kde jsem [...]

Statistiky

  • 0
  • 62
  • 185
  • 12 636 594
  • 1 332
  • 637
Vážený uživateli Adblocku, prosím deaktivuj si rozšíření na našem webu. Výtěžek z reklamy nám slouží pro chod našeho hostingu. Děkujeme