ParaMag

Tajemné rakety nad Skandinávií

 Rychlé zprávy
 • Pluto: NASA zveřejnila dech beroucí fotografie Dne 17.09.2015, NASA zveřejnila čerstvé fotografie z povrchu planety Pluto, které pořídila sonda New Horizons. Na fotografiích můžeme vidět ledová pohoří, povrchové mlhy a zmrzlý dusík....
 • 5 znamení přicházející smrti Blížící se smrt se prý předem ohlašuje. Nejen ti, kteří bojují s těžkou nemocí, ale i lidé, jejichž život ukončí náhlá tragédie, údajně dostávají šanci se na svůj blízký konec...
 • Bermudský trojúhelník ukrývá krystalové pyramidy Za použití sonaru, oceánograf Dr. Meyer Verlag, našel obrovské skleněné pyramidy v hloubce zhruba 2km. Za použití další technologie se podařilo vědcům identifikovat, že obě nalezené obrovské skleněné pyramidy jsou...
 • VIDEO: NASA: viděl jsem, co jsem neměl Clark C. McClelland byl zaměstnancem NASA 35 let. Podle vlastních slov spolupracoval na více než 650 misích jako Apollo, Mercury a také stál u vzniku Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) a...
 • VIDEO: NASA připravuje Zemi na kontakt s mimozemšťany Před pár lety se před americkým Kongresem sešli špičkoví astronomové, aby dali jasně najevo, že věří, že ve vesmíru nejsme sami. Jejich hlavním argumentem bylo to, že není možné, aby...

Tajemné rakety nad Skandinávií

Tajemné rakety nad Skandinávií
08 května
20:06 2014

Ve 40. letech 20. století byly nad celou Skandinávií pozorovány zvláštní rakety, které nedokázal nikdo identifikovat. Úřady se k těmto pozorováním stavěli velmi vlažně, ale lidi tyto strašidelné rakety, jak se jim začalo říkat, velmi děsily. Jaké rakety to lítaly nad Švédskem, Norskem, Dánskem a Finskem?

Nevysvětlitelný fenomén
Obyvatelé severských zemí začaly děsit zvláštní úkazy na obloze. Největší intenzita tohoto fenoménu byla zaznamenána v roce 1946, kdy bylo po celé obloze Skandinávie pozorováno více než 2000 podivných raket. Lidé o těchto raketách říkali, že měli obrovskou rychlost a dělaly neuvěřitelné manévry. Ani úřady si nevěděli tento fenomén nijak vysvětlit. Zabývat se jím začali až 19. července 1946, kdy se jedna ze strašidelných raket zřítila do švédského jezera Kolmjärv. Zpozorovali ji nejméně tři svědci, kteří o tom informovali úřady. Na jedné straně jezera podivný objekt, který spadl do jezera viděl rolník Knut Lindback a jeho pomocnice Běda Perssonovo a na druhé straně jezera ji zase viděl další svědek – Frideborg Tagebo. Všichni uvedli, že po dopadu rakety do jezera vznikl obrovský gejzír, který vypadal jako výbuch nějaké bomby.

Na další den ráno uzavřela vojenská jednotka celý břeh kolem jezera – to trvalo až dva týdny. Armáda nakonec vydala zprávu, že v jezeře nenalezli žádné trosky létajícího objektu, který tam údajně dopadl. Lidé armádnímu vyjádření velmi nevěřili a proto švédská vláda v říjnu 1946 zveřejnila výsledky celého vyšetřování, kde se uvádělo:

Armádní úřady dnes prohlásily, že se ani po čtyřměsíčním vyšetřování nepodařilo zjistit původ ani podstatu strašidelných raket, které od května 1946 létaly nad Švédskem. Z tisíců pozorování se dá osmdesát procent přiřadit fenoménům na obloze.

Faktem však bylo to, že švédské radary některé objekty skutečně zachytily, takže se nejednalo o přírodní objekty, a nebyly to ani švédská letadla. Co se na obloze objevovalo, a co skutečně spadlo do švédského jezera tak zůstalo záhadou.

rakety2Celosvětové mlčení
Strašidelné rakety se švédským úřadům nepodařilo odsunout na vedlejší kolej, a proto byla o několik let později vybrána další vyšetřovací komise, která měla najít důvěryhodnější vysvětlení. Závěr vyšetřovací skupiny však byl ještě podivnější, než ten předtím. Člen této skupiny Erik Malmberg výsledky vyšetřování shrnul takto:

Pokud byly všechny detaily správně pozorovány, jednalo se o létající objekty nasměrovány na Švédsko. V roce 1946 však žádný národ světa neměl k dispozici takovou technologii.

Dodnes tak nikdo neví, jaké rakety to nad celou Skandinávií létaly. Fenomén strašidelných raket však nebyl pozorován jen nad severskými zeměmi. Stejné rakety byly vidět i nad Řeckem. 1. září 1946 je dokonce nad řeckým městem Soluň viděl i bývalý řecký ministr Michael Tsaldaris. Řecké úřady proto začaly prověřovat, jaké rakety to létají nad Řeckem. Řecký fyzik Paul Santorini byl proto pověřen tím, aby zjistil jaké létající objekty lidé nad řeckým nebem pozorují. Santorini však se zkoumáním podivných objektů ani pořádně nezačal a armáda celé vyšetřování nakonec po konzultaci s americkými úřady zakázala.

Nikdo se tak nikdy nedozvěděl, jaké neznámé létající objekty létaly nad Skandinávií a částí Evropy. Pozorování podivných raket začaly jen rok před incidentem v americkém Roswellu (známé tím, že se zde údajně zřítilo UFO), kdy se po celých Spojených státech amerických doslova převalila vlna pozorování neznámých létajících objektů, které trvá až dodnes.

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Nikdo není neomylný a že zjistíme občas klamné informace, to se stane.. Bohužel disponujeme jen...

Tyto pyramidy nebyly nikdy objeveny, jde o novinářstkou kachnu, žádný vědecký článek nebyl o tom...

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Statistiky

 • 1
 • 42
 • 362
 • 13 326 274
 • 1 356
 • 672