ParaMag

Tajemný oceán: duchové, UFO a podmořské zvláštnosti

 Rychlé zprávy

Tajemný oceán: duchové, UFO a podmořské zvláštnosti

Tajemný oceán: duchové, UFO a podmořské zvláštnosti
Květen 09
12:00 2014

Oceán je místo, na které se lidé vydávají, aby se pokochali krásou přírody a unikly od nepříjemností stereotypního života. Výlet na oceán může být samozřejmě riskantní, a pokud následující příběhy nelžou, prudké bouře a nelítostní predátoři nejsou jediným nebezpečím, se kterým se námořníci setkávají. Zde je šest strašidelných příběhů ze skutečného života jachtařů.

13-057Tajemná světla a ztracený čas
Když se člověk nachází míle od pevniny a před ním nic jiného než vlny, nad hlavou mu svítí hvězdy, je poměrně snadné postřehnout nějakou tu anomálii na obloze. Na CruisersForum.com, stránce věnované milovníkům oceánu, jeden muž vypráví jaké zkušenosti zažil s podivnými světly u Pobřeží Francie.Incident se odehrál roku 1996 během celonoční plavby mezi Cherbourgem ve Francii a anglickým Isle of Wight. Všechno začalo pozorováním tří trojúhelníkovitých světel, vznášejících se na noční obloze. “Zavolal jsem mou přítelkyni, aby se na to šla podívat”, popisuje muž. “Jak jsme viděli, ta světla prováděla zvláštní, zdánlivě nemožné okamžité manévry po celé obloze. O chvíli později přítelkyně odešla do podpalubí a já jsem zůstal naprosto sám. Viděl jsem, jak se v dáli ztrácí světla Cherbourgu.” Vše se zdálo být v pořádku, ale poté si muž všiml reflektoru, který zářil na obloze. Zmatený si mysli, že zde armáda provádí nějaká protiponorková cvičení. Bylo to podivné, letoun silně zářil a nevydával žádný zvuk. Nebyly slyšet zvuky motoru jaké vydává helikoptéra, prostě jen oslepující paprsek světla, který se každou minutou přibližoval. Paprsek nakonec narazil na loď a začaly se dít podivné věci.

alien_abduction-570x325

“Další věc o které vím je, že jsem se hlavou udeřil o kormidlo”, vzpomíná námořník. “Myslel jsem si, že jsem usnul, posadil jsem se a chtěl jsem zkontrolovat, zda je všechno v pořádku. Zvláštní, seděl jsem u ráhna a opřený o břicho plachty a v tuto chvíli jsem zpozoroval bytost malé postavy s obrovskýma očima, jak se na mě směje. V přesvědčení, že jen sním, jsem cloumal hlavou, promnul si oči, ale když jsem se tam podíval znovu, bylo to už pryč.” Domnívající se, že to nebylo nic víc, než halucinace nebo nějaký potrhlý sen, šel plachtař zjistit polohu lodi. Byl v šoku, když zjistil, že na obzoru blikají světla Cherborgu, stejná světla, která se zmizela pod horizontem již o 2 hodiny dříve, předtím než se ta trojúhelníková světla objevila. “Podíval jsem se na hodinky a ukazovaly, že uplynula hodina od doby, kdy jsem čas naposled kontroloval. Neexistuje způsob, jak by mohla moje 24 stop dlouhá loď vrátit zpět. Máte vysvětlení? NE. Opravdu se to stalo? ANO. Nacházela se ta malá bytost opravdu na lodi? Kdo ví? Jedno vím jistě – už nikdy nebudu skeptický k fenoménu UFO.””

alien-570x321

Stoupající světlo
I další člen fóra se setkal se záhadným světlem. Jeho loď byla zakotvena v Culebře v Portoriku, když si všiml světla stoupajícího z vody. Nejprve si myslel, že je to jen měsíc stoupající z obzoru, ale rychle se uvědomil, že měsíc vlastně na obloze už je. Ať už to bylo cokoli, vypadalo to jako gigantický měsíc v úplňku, avšak rychle se to pohybovalo, dokonce až do výšky, kde běžně létají letadla, a potom si to v pravém úhlu, rovnoběžně s horizontem namířilo rychle pryč” podává jachtař zprávu. “Viděli to tři z nás a nemáme pro to vysvětlení. Můj nejlepší odhad mi říká, že to byl druh vojenské operace, něco jako mapování operační zóny. Už jsem v noci viděl létat helikoptéry, ale tomu se to rozhodně nepodobalo.”

For decades, the village has been a source of UFO sightings.

Neidentifikované podmořské objekty (USO)
Vypadá to, že obloha není jediným místem, kde se na moři můžete setkat s podivnými světly. Jistá žena z Cruisers Forum uviděla podvodní zářící koule v Mexickém zálivu. Píše: “Asi kolem půlnoci jsem minula obrovskou, 25 stop velkou zářící kouli. Nacházela se zhruba 20 metrů hluboko, ve vzdálenosti 15 metrů od lodi. Nejdřív mě napadlo, že jsou to spící velryby, ale trklo mě to. Velryby nejsou přece dokonale kulaté.” Bylo to pro divné, ale nevěnovala tomu moc pozornost. Avšak o 15 minut později, uviděla další kouli. Byla menší než ty předešlé a nacházela se hlouběji. Koule vydávaly překvapivě tak silnou záři, že byly viditelné i zdálky více než jeden a půl míle. “Záře byla stejného typu jakou můžete pozorovat u fluoroscence” vzpomíná žena. “Světlo však bylo velmi jasné a intenzivní, jako by vycházelo z nějaké žárovky, jas vůbec neustával a ani světlo nepulzovalo, jak tomu u fluoroscence bývá, když její zdroj vyrušíte.” Žena nedokáže určit, co tu noc viděla, nemůže zapomenout ani na záhadné orby (světla). Také mnoho jiných plachtařů z fóra popisují svá setkání s USO (unidentified submerged object – neidentifikovaný ponořený objekt).

underwater_ufo-570x287

Praskající bubliny
Loďař z SailNet.com narazil na docela jiný druh podvodní záhady. Užíval si vytouženou, bohužel deštivou dovolenou, kotvil v Marylandu na řece Wye. Najednou zničehonic se od trupu začaly ozývat rány jak z děla, které ho a jeho kamarády vyrušili ze spánku. “Ty bubliny vydávaly takový rachot, že mě to vzbudilo, a já zrovna nepatřím mezi lidi s lehkým spaním” píše loďař. Krom praskání bublin byly slyšet zvuky jako by někdo holí mlátil do trupu. Poté jsem šel nahoru na můstek a podíval se směrem, kde kotvily ještě 2 další lodě, ale žádnou to nezasáhlo.” Ráno vesloval muž k jiné lodi a ptal se zdejších, zda také slyšely ty praskající bubliny. Nic takového prý nezaznamenali a vtipkovali, že z toho může vinit zelené mužíčky. Později toho dne, byl ale muž svědkem obrovské vyplouvající bubliny, velké asi jako basketbalový míč, jež praskla s ohromujícím rachotem. Nebyl si jistý, co to mohlo udělat s jeho lodí nebo kotvou. “Dividing Creek je obklopena spoustou listnatých stromů a jsem si naprosto jistý, že na dně řeky skončily spousty větví a listí, které tam dole hnijí, ale to je pouze část hádanky. Bubliny se objevují jenom v noci. Také je třeba poznamenat, že řetěz od kotvy se obarvil na černo jak od smoly! Uběhlo pár dní a kotva je stále černá. Může někdo vědět jaký druh strašidelné mokřiny jsme to navštívili?”

swamp_bubbles-570x345

Přízrak u Egmont Key
Jakoby UFO a podmořské záhady nebyly dost, některé příběhy líčí také děsivé přízraky. Na Cruisers Forum, jeden nadšenec do plachtění popisuje jeho setkání s nadpřirozenem u Egmont Key, málebném ostrovu při ústí Floridské zátoky Tampa. “Došlo k několika zvláštním událostem u Egmont Key” píše plachtař. “Ta nejstrašidelnější proběhla během bouřky v 80. letech. Rádio se samo od sebe zaplo na maximální možnou hlasitost a vycházel z něj šílený jekot. “CHCEŠ ZEMŘÍT” znovu a znovu a nepřestalo to dokud jsem nevytáhl pojistku.” Tento člověk a jeho přátelé však nebyli jediní, kdo u Egmont Key prožili děsivou příhodu. Pastor pobývající v místním přístavu nám pověděl podobný případ o plačícím dítěti s ošklivým smyslem pro humor. “Prý ho na moři vzbudil pláč dítěte” říká námořník. “Najednou se moře prudce zvedlo a otevřela se skříňka, která mu rozbila hlavu zrovna ve chvíli, kdy se to dítě začalo smát.” Příběh nám vyprávěl s takovou hrůzou, že bylo poznat, že celé trauma prožívá znovu.

creepy_boat_ghost-570x341

Hlasy ve tmě
Námořníci na hony vzdálení pevnině někdy slýchávají hlasy vycházející z hlubin. Takovou událost si prožila skupinka jachtařů plavících se podél pobřeží Mosambiku. Po pár dnech strávených na moři, si posádky ze dvou různých lodí povídaly o právě probíhající výpravě. Jeden chlap poznamenal, že slyšel nějaké podivné hlasy. “Chlupy na krku se mi zježily hrůzou. Měl jsem podobný zážitek tu stejnou noc ve stejné oblasti, ale na jiné jachtě. Moje “hlasy” zněly jako dvě děti, co si hrají a smějí se.” Proplouvali kolem pobřeží Mosambiku blízko místa, kde se potopilo několik lodí. Mohou mít tyto nehody něco společného s těmi hlasy? Nebyli námořníci jen obětí sluchové pareidolie?

ghost_ship-570x332

Měli námořníci opravdu co do činění s duchy, UFO a podmořskými zrůdami? Nejen legendy o Berdmudském trojúhelníku naznačují, že moře je rájem paranormálních jevů. Co si o tom myslíte Vy?

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Zdravím. Nejdříve bych se chtěl zeptat. Říkáš, že je to muž, viděla jsi obličej? Dále...

Zdravím, už jsem to u nějakého příspěvku psal, ale opakování je matka moudrosti. Ano, při...

Statistiky

  • 1
  • 58
  • 152
  • 13 227 753
  • 1 334
  • 670