ParaMag

Tajná nacistická zbraň

 Rychlé zprávy

Tajná nacistická zbraň

Tajná nacistická zbraň
Červen 19
12:17 2014

Americká NASA se stůj co stůj snaží utajit zhroucení neznámého létajícího objektu, který spadl v roce 1965 u amerického městečka Kecksburg. Podle více indicií se mělo jednat o nějakou tajnou, podle několika badatelů, nacistickou zbraň, se kterou chtěl Hitler zvrátit průběh války. Co tají NASA i po téměř 50-ti letech?

2020171
Záhadná událost v lese
K podivné události, která vešla do dějin Ufologie, přišlo 9.prosince 1965 u městečka Kecksburg v americkém státě Pensylvánie. Podle očitých svědků se na nebi v tento den kolem 17.hodiny objevila jakási letící zářivá koule, což potvrdili lidé nejen z Pensylvánie, ale i z dalších amerických států – ze Severní Dakoty, z Minnesoty, z Michiganu, z Ohia a Wisconsinu. Objekt během přeletu nad Pensylvánii, kdy letěl velmi nízko, způsobil značné burácení vyvolané aerodynamickým třeskem. Přímými svědky celé události byli dva chlapci, kteří viděli, jak těleso spadlo do místního lesa. Další obyvatelé Kecksburgu pocítili otřesy půdy a hlasitý pád něčeho těžkého. Podle prvních zpráv mělo jít o velký meteorit, a tak do lesa na místo incidentu, byli vysláni místní hasiči. Ti však v lese uviděli něco úplně jiného. Mezi popálenými stromy spatřili objekt, který se podobal velkému zvonu, který měl ve spodní části prstenec, na kterém byly znaky podobající se staroegyptským hieroglyfům. Těleso podle hasičů bylo velké jako menší automobil, a jeho povrch připomínal nějaký kov černé barvy. Ze spadlého tělesa stoupalo hodně kouře, a hasiči se k němu kvůli hrozícímu výbuchu raději ani nepřiblížili. O krátký čas obsadila celý les americká armáda, a všichni civilisté museli místo incidentu urychleně opustit.

Utajená havárie neznámého tělesa
V tiskovém prohlášení armádní mluvčí řekl, že v lese se nic podezřelého nenašlo, a že se jednalo pouze o planý poplach. Samozřejmě, že obyvatelé Kecksburgu tímto zavádějícím informacím nevěřili, protože do prostoru lesa vjel vojenský kamion, který po několika hodinách z lesa vyvážel podivné těleso. Těleso bylo ukryté pod plachtou, a kamion podle očitých svědků provázelo několik armádních vozidel s ozbrojenými vojáky. Bylo zjevné, že armádní mluvčí úmyslně lhal.

Americká armáda proto musela později poopravit své tvrzení, kdy uvedla, že do lesa se zřítily trosky sovětského satelitu Kosmos 96, a podivný zvon, který viděli i hasiči byla jen vrchní část družice. Byla toto skutečná pravda nebo se za nehodou neznámého tělesa skrývalo úplně něco jiného?

Reportáž, která mohla všechno změnit
O celý incident v kecksburgském lese se zajímal i ředitel a reportér místní rozhlasové stanice WHJB John Murphy, který do lesa přijel ještě dříve než americká armáda. Na místě incidentu udělal několik fotografií, kterými zdokumentoval to, co se v lese skutečně nacházelo. Žádná z fotek se však nedochovala, protože do jeho domu o pár hodin později vtrhli vojáci spolu s agenty FBI, kteří všechny fotografie včetně negativů zabavili. John Murhy a jeho žena však popsali, že na fotografiích byl opravdu jakýsi objekt, který se podobal zvonu. Murphy po ztrátě fotografií postupně shromáždil výpovědi desítek svědků, a díky nim zpracoval dokumentární rozhlasový program s názvem Objekt v lesích. Těsně před odvysíláním programu však za ním přišli nějací muži v černém, kteří s ním podle jeho kolegů, chtěli mluvit o samotě. Šéfredaktor Murphy byl po rozhovoru s neznámými muži jako vyměněný. Přikázal stáhnout celou připravovanou verzi rozhlasového programu, a svým kolegům řekl, že se to bojí odvysílat. Po několika dnech byl sice dokument odvysílán, ale podle pracovníků WHJB byl úplně změněn. O rok později ho na dovolené v Kalifornii úmyslně srazilo nějaké neznámé auto, které z nehody ujelo. Byl John Murphy pro někoho nepříjemný, a proto se ho raději zbavili?

NASA se odmítá o Kecksburgu bavit
Celý incident v Kecksburgu by možná upadl do zapomnění nebýt organizace s názvem Koalice pro svobodný přístup k informacím, která v roce 2003 požádala americkou armádu, aby byly veřejnosti předloženy všechny dokumenty týkající se události v Kecksburgu. Armáda však organizaci řekla, že celou dokumentaci již dříve předala agentuře NASA. Vesmírná agentura však odmítala jakoukoliv komunikaci ohledně události v Kecksburgu. Organizace se proto obrátila na soud, který v roce 2007 nařídil, aby NASA vydala celou dokumentaci o Kecksburgu veřejnosti. Tehdejší mluvčí Steve McConnell však přišel s prohlášením, že dvě krabice, v nichž byly téměř všechny fotografie a dokumenty tykající se události v Kecksburgu se nějak záhadně ztratily. Skrývá NASA před americkou veřejností ještě i po 50-ti letech od události něco, co může být pro lidi nebezpečné a šokující?

Nacistický projekt Die Glocke
O celou událost se tak začal zajímat i kanál Discovery Channel, který se pokoušel zjistit, co se mohlo při Kecksburgu odehrát. Americký kanál Discovery Channel přišel později s informacemi, že těleso nemuselo být mimozemského původu, jak si mnozí badatelé dosud mysleli, ale prý šlo o technologii vytvořenou lidmi. Prý se mělo jednat o tajný nacistický projekt s krycím názvem Die Glocke, tedy Zvon.

Poprvé se o něm zmínil polský novinář Igor Witkovski v roce 2000 v knize s názvem Pravda o zázračné zbrani. Witkowski se prý dostal k záznamům bývalého nacistického důstojníka Jákoba Sporrenberga, který hovořil o tom, že při česko-polských hranicích pracovali nacističtí vědci na tajném projektu, který měl zvrátit průběh 2. světové války. Uvnitř zbraně, která se podobala zvonu se nacházely válce, které byly naplněny rtutí a další neznámou fialovou látkou. Dále tam byla jakási pouzdra, která byla naplněna thoriem, Beryliovým peroxidem a látkou s názvem xerum 525. Po obvodu zvonu se nacházely runy – starogermánské nápisy, a v horní části přístroje bylo vyduté zrcadlo. Podle Witkowski, ale i dalších zpráv vyplývalo, že Zvon údajně fungoval dvěma způsoby. Když se roztočili válce, které vypouštěly příslušné substance, dokázal přístroj prorazit časoprostorovou bariéru a v zrcadle bylo možné sledovat události z dávné i nedávné minulosti. Zvon však dokázal i létat a provádět teleportaci nebo přesuny v čase. Hitler prý tímto přístrojem chtěl poslat do budoucnosti své pracovníky, kteří měli získat moderní zbraně, a s jejich pomocí tak zvrátit průběh 2. světové války. Některé spekulace jsou podle mnohých pořádně přitažené za vlasy, ale podle množství svědectví a dokumentů projekt Die Glocke byl opravdu realitou.

Mohl být proto neznámým objektem, který spadl u městečka Kesksburg právě Zvon – tajná nacistická zbraň? Je i z tohoto důvodu celá událost i po pěti desetiletích přísně utajená a zahalena rouškou tajemství?

Foto:

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

1 komentář

 1. Rudeboy30
  Rudeboy30 Červen 20, 19:12

  já o tom četl, že “Zvon” byla sama o sobě zbraň, která měnila molekulární podstatu organismu…lidi zasažení zářením zvonu umírali několik dnů ( někde uváděno 8 dnů ), prvotní příznaky jako je ztráta koordinace, bledost, malátnost…ovšem dědi vystavené záření rostly zdravé, s nadpřirozenou silou – označovány jako sonenkinde… 😉

  Odpovědět na komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Námelovou hypotézu zpracovala paní M. K. Matossian a její první publikace na toto téma je...

H. P. Lowecraft byl velice vzdělaný a sečtělý člověk a mohl některé věci ve své...

Mě to připomíná spíš rotující nůž z mlýnku na maso....

Statistiky

 • 0
 • 2
 • 193
 • 13 049 934
 • 1 314
 • 658