Teror na Bellově farmě v Tennessee: Řádil zde poltergeist?

Rozespalá Betsy Bell vejde do potemnělé kuchyně a zapálí svíčku. Celou noc totiž nemůže usnout. Když si rozsvítí, začnou se v místnosti dít divné věci. Dóza s cukrem se vznese do vzduchu, hrnek s mlékem se rozleje a nakonec kdosi vyděšenou dívku plácne do tváře. Jak je to možné? V kuchyni není nikdo vidět!

Z hlavně pušky se vznese malý šedivý obláček a rozlehlými kukuřičnými lány obklopujícími Bellovu farmu nedaleko městečka Adams v severním Tennessee se ozve třeskutá rána. Její majitel John Bell (1750 – 1820) totiž zrovna kontroluje úrodu, když na poli spatří podivné stvoření. Tělo má údajně psí a hlavu králičí. Píše se rok 1817. Bell okamžitě nabije svou pušku a několikrát vystřelí. Zvíře sice trefí, to se ale rozplyne jako pára nad hrncem. „Co to bylo?“ vyleká se farmář. Přestože v kraji bydlí už řadu let, něco něco podobného ještě nezažil. Znepřátelil si snad častým zabíjením zvířat ducha nedalekého lesa, nebo za záhadou stojí úplně něco jiného? Podle záhadologů mohlo být místo prokleté. Jako nejpravděpodobnější se jeví varianta, že v okolí řádilo nějaké magické stvoření…
bwlng1
Samovolně zvedá předměty
Osmahlá hruď jednoho z černošských otroků z Bellovy farmy se ani nepohne. Muž je mrtvý. Jak k tomu došlo, není vůbec jasné. Podle někoho zavraždil majitel usedlosti kvůli tomu, že se otrok ochomýtal kolem jeho dcery Elizabeth (1806 – 1888), které nikdo neřekne jinak než Betsy. Jestli je to pravda, nebo ne, není známo. Krátce poté ale začne obyvatele plantáže terorizovat jakási neviditelná bytost. Zdejší lidé přitom záhy dojdou k závěru, že jde o poltergeista, tedy ducha či paranormální sílu, jež dokáže samovolně zvedat předměty, případně je ničit a zapalovat.

Najde si svého nápadníka
Plechový hrnec se začne drobně chvět. Pak se roztančí po stole a cosi z něj strhne poklici a mrští jí o zem. Po chvíli už kuchyní poletuje kdeco, od naběraček, přes příbory a struhadla, až po drahé vázy. John Bell, který v místnosti právě večeří, se nestačí divit. Zprvu se poltergeist zaměřuje na něj a tropí mu všelijaké nepříjemnosti. Právě večeří, se nestačí divit. Teprve později si za svůj cíl údajně vybere Betsy. Stane se tak ve chvíli, kdy si dívka najde nového nápadníka, jistého Joshuu Gardnera. To by nasvědčovalo domněnkám, že v domě svého času nestrašil poltergeist, ale duch zavražděného otroka, který se nedokázal smířit tím, že si jeho volná našla někoho jiného.

bellwitch1Stahuje peřiny z postele
K Bellově farmě se ve svém voze blíží budoucí americký prezident Andrew Jackson (1767 – 1845). Okolo roku 1819 se totiž doslechne o podivných incidentech, k nimž na zdejší plantáži dochází. Rozhodne se proto záležitost sám vyšetřit. K jakým závěrům dojde, však bohužel nevíme. Žádná zpráva z průběhu pátrání se nedochovala. Podle některých dokonce Jackson nikdy na farmu nedorazil. Kola jeho vozu se totiž prý sama od sebe nedaleko od ní zastavila a nebylo možné je opět uvést do pohybu. Polekanému politikovi nezbylo, než vůz otočit a odjet pryč. Na farmě přitom i nadále dochází k nevysvětlitelným úkazům. Éterická bytost, kterou není možné spatřit, dokonce začne vydávat hlasy. Ty ale nepatří černošskému otrokovi, ale nějaké ženě. „Brala si cukr z dózy, vylévala mléko, stahovala lidem peřinu z postele, štípala děti a pak se svým obětem posmívala,“ dozvídáme se z místních záznamů. O jaké magické stvoření vlastně šlo, se nepodaří nikdy spolehlivě zjistit…

Zdoj: Enigma 10/2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *