ParaMag.eu

TO, CO NAŠLI V TOMTO STARÉM HOTELU, TI NAŽENE HUSÍ KŮŽI. ŽIL V NĚM PRVNÍ ZNÁMÝ AMERICKÝ SÉRIOVÝ VRAH!

TO, CO NAŠLI V TOMTO STARÉM HOTELU, TI NAŽENE HUSÍ KŮŽI. ŽIL V NĚM PRVNÍ ZNÁMÝ AMERICKÝ SÉRIOVÝ VRAH!

TO, CO NAŠLI V TOMTO STARÉM HOTELU, TI NAŽENE HUSÍ KŮŽI. ŽIL V NĚM PRVNÍ ZNÁMÝ AMERICKÝ SÉRIOVÝ VRAH!
Leden 07
17:03 2017

Na sériových vrazích je někdy nejstrašidelnější to, že to často vypadá tak, že žijí zcela normální život a že jsou to na první pohled zcela normální lidé. Jak by se mohla relativně obyčejná a nezajímavá osoba stát jednou z nejstrašnější postav v historii? Může se to stát někomu, koho znáš? Doktor Henry Howard Holmes si získala slávu a to jako první známý americký sériový vrah …

h-_h-_holmes1Homles se narodil jako Herman Webster Mudgett. Byl to velmi motivovaný student, který se stal chirurgem. Medicínu se mu podle pomluv podařilo vystudovat i díky tomu, že se věnoval školním aktivitám i mimo vyučování. Říká se, že trávil celé noci v márnici a v pitevně, kde zkoumal mrtvoly.

 

V roce 1885 se Mudgett přestěhoval z New Hampshire do Chicaga a v jeho životě nastalo několik změn. Přejmenoval se na Holmese, oženil se a následně opustil tři ženy, aniž by se obtěžoval s nimi rozvést. V Chicagu vedl lékárnu, která byla přes silnici od jeho domu. Ten se stal později známý jako “Zámek vražd.”

h-_h-_holmes_castle-640x445

Jelikož byl “zámek”, ve kterém Holmes žil, dost velký na to, aby se stal hotelem, začal lékař pokoje v něm pronajímat. Mnoho z jeho hotelových hostů byly ženy, které se staly jeho milenkami, zaměstnankyněmi nebo případně oběťmi.

1626096

Holmes si v hotelu vybudoval tajné místnosti, které později sloužily k mučení jeho obětí. Součástí hotelu bylo i krematorium. S vybudováním tajných místností a krematoria mu pomáhal Benjamin Pitezel. Ten za svou spolupráci s vrahem zaplatil životem. A nejen tím svým, ale i životem svých tří dětí.

Holmes se však do střetu se zákonem nedostal pro své vraždy, ale pro podvody s koňmi. Předtím, než ho pustili na kauci se ve vězeňské cele svému spoluvězni přiznal k vraždám. Jeho nevysvětlitelné přiznání bylo jeho pádem. Spoluvězeň upozornil policii, která Holmese v Bostonu zatkla.

dance_with_a_skeleton

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Policisté získali povolení k prohlídce jeho “zámku”, ve kterém objevili hotové bludiště mučících místností. Nalezli také lidské kosti, šperky, vlasy a oblečení obětí. Policie našla nesporné důkazy o devíti vraždách, ale rozhodně to nebylo konečné číslo. V souvislosti s Holmesem se hovoří o čísle 27 až 100. Holmes se však ke svým činům policii nikdy nepřiznal.

hhholmes-640x294

Zabíjel všechny bez rozdílu. Mezi jeho oběťmi byli muži, ženy i děti. Později prohlásil, že jako student porazil strach ze smrti a našel v ní zálibu. V roce 1896 byl Holmes oběšen a jediné, čeho se obával, bylo to, že hrobníci vykopou jeho tělo a udělají s ním to, co on dělal svým obětem. Proto požádal, aby byl jeho hrob zalitý betonem

Holmesův “zámek” hrůzy v roce 1895 vypálili žháři. Ze zapálení budovy však nebyl nikdy nikdo obviněn. Říká se, že to udělali místní obyvatelé, aby zabránily tomu, aby se místo stalo turistickou atrakcí.

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

PK

O lesu Bor připravuji samostatný web – https://www.lesbor.cz. Pokud by někdo chtěl dát zpětnou vazbu, [...]

Neváhali jsme záhadu malinko rozkrýt, co nás nakonec potkalo, a že se v lese opravdu [...]

Člověk už od nepaměti touží po magické schopnosti být neviditelným před očima jiných. V [...]

Statistiky

  • 4
  • 181
  • 185
  • 12 915 433
  • 1 302
  • 647