Tragický příběh matky a dcery, který skončil vraždou

Tragický příběh matky a dcery, který skončil vraždou

Münchausenův syndrom je vážná psychická porucha. Co když vám ji ale někdo namluví? Právě tato diagnóza byla příčinou tragického vztahu mezi matkou a dcerou.

Navštivte také:
Smolné číslo 191? Havarovalo už pět letadel

Münchausenův syndrom v zastoupení způsobuje, že rodič, obvykle matka, považuje své dítě za vážně nemocné. Činí tak většinou kvůli pozornosti, sympatiím či finančnímu zisku. Přesně to byl případ Dee Dee Blanchard z amerického státu Missouri a její dcery Gypsy Rose Blanchard. Když policisté našli 14. června 2015 mrtvolu matky v jejím domě, malé městečko, kde Dee Dee a její dcera žily, zůstalo v šoku. Jak se však ukázalo, ten pravý šok měl teprve přijít. Vyšetřovatelé totiž začali rozplétat podivnou pavučinu příběhu tohoto neobvyklého páru.

Kromě mrtvoly tu byla i nezvěstná dcera. V domě byl její prázdný invalidní vozík a mladou 24-letou ženu, která byla “handicapovaná”, se nedařilo najít. Ve zdravotních záznamech se uvádělo, že má intelekt na úrovni sedmiletého dítěte a policisté se obávali, že vrah ji mohl unést a zabít. Když na druhý den našli Gypsy Rose ve Wisconsinu, příběh získal nečekaný obrat.

Kdo byla Dee Dee Blanchard?
Narodila se v Louisianě 3. května 1967 a odmalička se u ní projevovala ochranářská povaha. Když měla 24 let, začala randit s pouze 17-letým Rodem Blanchard, otěhotněla a vzali se. V červenci 1991 se jim narodila dcera Gypsy Rose a právě dívka byla důvodem, proč uzavřeli manželství, krátce po jejím narození se Dee Dee a Rod rozvedli. Otec chtěl být součástí dceřina života, ale jak se ukázalo, matka nic takového nechtěla dovolit. Přesto nikdy nepřestal s placením výživného, ​​i když se k dceři neuměl dostat.

Navštivte také:
Kdo zabil známého herce? Případ je dodnes neobjasněný

Dee Dee se po rozvodu odstěhovala ke svému otci, který žil s novou manželkou. Tu se prý Dee Dee pokoušela otrávit pesticidy a její zdravotní stav se zhoršoval, dokud se po hurikánu Katrina Dee Dee neodstěhovala z Louisiany do Missouri. “Macecha” se následně zotavila.

V Missouri se matka příkladně starala o svou “nemocnou” dceru a sousedé jim pomáhali, jak jen mohli. Nemohli tušit, že tím jen stěžují celou situaci, neboť Dee Dee se v jejich pozornosti a sympatiích přímo vyžívala.

Už když měla Gypsy Rose tři měsíce, její matka uvedla, že dítě trpí spánkovou apnoe. Testy to však neprokázaly. Po dovršení jednoho roku Dee Dee začala tvrdit, že její dcera je nemocná v důsledku poruchy chromozomů. Když měla Gypsy Rose sedm let, v malé rychlosti spadla jako spolujezdkyně z motorky. Měla odřená kolena, ale matka ji psychicky deptala a nutila ji mluvit s lékařem, jaké má bolesti. Výsledkem bylo několik operací nohou, kvůli kterým strávila dívka roky na invalidním vozíku.

Navštivte také:
Bodomské vraždy: Nevyřešená záhada kriminalistiky

Dee Dee také tvrdila, že její dcera mívá jednou měsíčně záchvaty, takže lékaři dítěti předepisovali nepotřebné léky. Gypsy Rose měla podle ní i problémy se zrakem a sluchem. Když se přestěhovali do Missouri, dívka už měla zavedenou trubici na příjem jídla a vypadala jako těžce hendikepovaná. Není divu, že sousedé chtěli matce s dcerou pomoci. Nezisková organizace jim postavila dům, ve kterém byla dokonce i vířivka pro terapeutické účely. Dee Dee a Gypsy Rose získávaly zdarma vstupenky do Disneylandu a na koncerty popových hvězd, našli se dokonce boháči, kteří jim nabízeli kvůli převozu na lékařské prohlídky soukromé helikoptéry. A čím více pozornosti pár získával, tím horší diagnózy si Dee Dee vymýšlela. Začala dokonce tvrdit, že její dcera má leukémii.

Gypsy Rose v dospělosti
Jako 20letá si už Gypsy Rose dobře uvědomovala, že je zdravá. Stále měla zavedenou trubici pro příjem jídla, ačkoli ji nepotřebovala. Uměla chodit a chtěla si nechat narůst vlasy, sousedé však zbožňovali “nemocnou” dívku s širokým úsměvem. A tak matka začala dceru fyzicky týrat, aby pokračovala v předstírání nemocí.

Sousedé viděli mladou ženu, která je krůček od smrti, má mentální poruchu, neumí chodit, diagnostikovali jí leukémii a matka ji musí krmit přes trubici.

Navštivte také:
VIDEO: Oběti hledal i v reality show: Rodney Alcala mohl zabít až 130 lidí

Vyskytla se však jistá podezření, že Dee Dee lže. První vyslovil neurolog Bernardo Flasterstein, který zjistil, že Gypsy Rose může normálně chodit. Chtěl nahlásit situaci sociálce, ale kolegové ho přesvědčili, ať to raději nechá tak. V roce 2009 zase policie prošetřovala anonymní podnět, který tvrdil, že Dee Dee nutí svou dceru předstírat nemoci. Ani v tomto případě ale vyšetřování nepokračovalo.

Virtuální láska
V roce 2012 si Gypsy Rose našla lásku přes internet. Nicholas Godejohn trpěl mentální poruchou a měl záznamy v rejstříku trestů, ale mladá žena si ho i tak chtěla vzít a mít s ním děti. Když se to Dee Dee dozvěděla, rozbila dceři počítač, ale Gypsy Rose si i tak našla způsob, jak kontaktovat svou lásku.

Když se poprvé setkali v kině, Nicholas se partnerce příliš nezamlouval. Přesto spolu dali po čase dohromady plán na vraždu Dee Dee.

Tragický příběh matky a dcery, který skončil vraždou
Gypsy Rose v jednom z nedávných rozhovorů

V červnu 2015 se Nicholas skryl v domě, zatímco byly matka s dcerou pryč. Když se vrátili a Dee Dee šla spát, Gypsy Rose mu dala nůž. U soudu později uvedla, že se bála, že její partner skutek nakonec nespáchá. Ale stalo se. Zatímco napadená žena křičela od bolesti, její dcera si ve svém pokoji zacpávala uši. Nicholas ji vícekrát bodl a nakonec nechal vykrvácet na posteli. S Gypsy Rose pak měli sex a následně utekli do Wisconsinu. Zde je chytili policisté.

Kvůli zvláštní povaze celého případu porota v soudním procesu nenavrhla ani jednomu z pachatelů trest smrti. Gypsy Rose odsoudili na deset let a Godejohn dostal doživotí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *