ParaMag

Trosky UFO v kanadském Horním jezeře?

 Rychlé zprávy

Trosky UFO v kanadském Horním jezeře?

Trosky UFO v kanadském Horním jezeře?
Červen 21
21:00 2015

Na dně Horního jezera mají podle šokujícího objevu před deseti lety ležet trosky UFO, které se tam zřítilo po srážce s vojenskou stíhačkou Ozbrojených sil Spojených států – USAF. Velitelství americké armády však tento nález dementovalo, a podle oficiální zprávy šlo jen o podvod. Snaží se americká armáda celý případ umlčet? Jaká je vlastně pravda?

2346105Záhadné zmizení stíhačky
K celé události, která v posledních letech rozvířila diskusi v médiích, mezi odborníky a ufology, došlo ještě v roce 1953. Americké radarové stanice zachytili 23. listopadu nad Horním jezerem na hranicích USA a Kanady neznámý objekt, který nereagoval na opakované výzvy k identifikaci. Pohyboval se ve výšce kolem pěti kilometrů, a letěl rychlostí sedm set kilometrů za hodinu. Jelikož se neznámý objekt přibližoval k pobřeží USA, velení USAF se rozhodlo vyslat stíhačku, která ho měla identifikovat a přimět k přistání.

2346101Ze základny Kinross tak přesně ve 23:22 hod. odstartovala stíhačka F-89 Scorpion, kterou pilotovali dva velmi zkušení piloti – Felix Moncla a Robert Wilson. O 33 minut později se odehrálo něco, co dodnes vyvolává řadu sporů, a zůstalo to dosud nevyřešené. Ve 23:52 hod. proběhl poslední rozhovor mezi piloty a základnou Kinross, kdy piloti potvrdili dobré letové podmínky, a také to, že neznámý létající objekt mají na dohled. Obsluha radarů pak na monitorech sledovala stíhačku jak se přibližuje k neidentifikovatelnému objektu. Ve 23:55 oba svítící body na obrazovkách radarů splynuly v jeden, a pak náhle zmizely.

2346111Vše nasvědčovalo tomu, že stíhačka se musela srazit s neznámým objektem. Velení letecké základny okamžitě vyslalo na místo, kde se incident odehrál, další stíhačky, které celou oblast prohledávali, nic však nenašli. Pátrací akce pokračovala v následujících dnech, kdy američtí vojáci spolu s Národní gardou prohledávali Horní jezero, a pokoušeli se najít místo nebo případně strusky, které by naznačovaly zhroucení stíhačky. Po několika dnech však byl pátrací akce zastavena, a celý případ byl uzavřen jako letecká havárie, při níž přišli o život dva američtí piloti.

2346113Překvapivý objev nebo obyčejný podvod?
Roky ubíhaly a na celou leteckou tragédii by se možná zapomnělo, nebýt nečekané zprávy z roku 2005, o níž informovala i americká média. Mluvčí potápěčské firmy Great Lakes Dive Company Adam Jimenez oznámil, že při prohledávání dna Horního jezera, kdy hledali dvě francouzské bitevní lodě Cerisoles a Inkermann, které se ztratily v roce 1919, narazili jeho kolegové na trosky zřícené stíhačky F-89 z roku 1953. Trosky letadla se nečekaně objevily na obrazovce sonaru. Sonarové snímky, které Jimenez předložil i médiím, ukazovali havarovanou stíhačku, která byla vězela v nánosech bahna na dně jezera v hloubce asi sto padesát metrů. Stíhačce chybělo levé křídlo, které se zřejmě odlomilo při kolizi s neznámým létajícím objektem. Co však bylo senzací nebyl nález havarované stíhačky, ale objev dalšího objektu, který se nacházel nedaleko. Těleso zabořené v bahně mělo kruhovitý tvar, a podle všeho by mohlo jít o trosky možná mimozemského objektu, jak si mysleli a myslí mnozí ufologové. Po zveřejnění sonarových snímků, a po rozhovoru, který Adam Jimenez poskytl rozhlasové stanici Coast to Coast AM, se začali odborníci zajímat o stanovisko americké armády, jež stíhačka patřila.

2346103Množství lidí požadovalo vyzvednutí trosek nejen letadla, ale i druhého objektu, se kterým se měla stíhačka srazit. Velitelství americké armády se však k danému nálezu vyjádřilo v oficiální zprávě, ve které uvedlo, že jde jen o obyčejný podvod, a žádná potápěčská firma Great Lakes Dive Company neexistovala, a nikdo nic neví o prohledávání dna Horního jezera. Samozřejmě nejen lidí, ale i média začal zajímat názor Adama Jimeneze na tuto oficiální zprávu americké armády. Jimenez se však náhle odmlčel. Nedalo se s ním spojit přes telefon ani prostřednictvím emailu. Nikdo nevěděl, kde se nachází, a co se s ním stalo. Média však začaly zajímat sonarové snímky, které Jimenez poskytl i známé investigativní novinářce a odbornici na fenomény spojené s UFO Linde Howeové. Několik odborníků na sonarové snímky totiž řeklo, že by se v případě trosek letadla a neznámého objektu mohlo jednat o reálné snímky ze sonaru, a nemělo by jít o žádné padělky. Výměna názorů kolem sonarových snímků trvala až do roku 2009, a čekalo se, zda se Adam Jimenez ještě ozve. Bohužel ani on ani nikdo z potápěčské firmy se už neozval, a celý případ byl zastaven a prohlášen za podvod.

Ufologové se s tím samozřejmě nechtějí smířit, a jsou přesvědčeni o tom, že snímky jsou pravé, a Adama Jimeneze a jeho kolegy musel někdo umlčet. Může za umlčení celé kauzy stát americká armáda nebo tajné služby, které nechtěli, aby se lidé dozvěděli pravdu o tom, co se nachází na dně Horního jezera nebo jde opravdu jen o pouhý podvod? Z jakého důvodu by však někdo chtěl lidi a média zavádět falešnými sonarových snímky? Kde se vlastně skrývá pravda?

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Myslíte m ze panenka se nenasla Ale pribeh je z casti pravdivy existuji 2 neli...

Chtěl bych se zeptat, jestli je to video vaše?...

Statistiky

  • 2
  • 139
  • 196
  • 13 097 754
  • 1 315
  • 662