Paranormal

U Hlinska vzniklo opravdové peklo, čerti už topí pod kotlem

U Hlinska vzniklo opravdové peklo, čerti už topí pod kotlem

U Hlinska vzniklo opravdové peklo, čerti už topí pod kotlem
Prosinec 28
12:40 2015

Lesy v Čertovině u Hlinska ukrývají novou turistickou atrakci. Je jediná svého druhu nejen v Pardubickém kraji, ale celé republice. Na návštěvníky tam čeká opravdové peklo.

Pekelná říše zabírá plochu standardního hypermarketu. Zdálky ale připomíná spíš obří mraveniště. Většina stavby je totiž schovaná pod zemí. Labyrint chodeb, jeskyní a temných zákoutí má pět pater. Nejnižší je dvanáct metrů pod úrovní terénu.

Loď převrácená vzhůru nohama

Pohádková verze datuje vznik čertovinského pekla do roku 666. Při cestě z Ameriky do Austrálie ďábelská posádka ztroskotala nedaleko Hlinska. Pekelníci se rozhodli zůstat a začali hrabat. Nepřicházelo ale v úvahu, aby k nebi vzhlíželi vzhůru, a tak celou loď převrátili vzhůru nohama a nad zemí zůstala pouze spodní část trupu.

Skutečný příběh se začal psát před čtyřmi a půl lety – právě tak dlouho stavba netradiční atrakce trvala. Peklo spolykalo tuny kamení, dřeva a železa. Dnes peklo vytápí pouze tepelná čerpadla, ale za pár dnů už se rozhoří i všech osm pekelných ohňů a možná roztopí i obrovský pekelný kotel, který je dominantou několikapatrové galerie.

Výprask pro hříšníky je samozřejmostí

Za pekelnou bránou čeká na lidi čertovská škola, obří kotle v kuchyni nebo mučírna vybavená zadkopleskem, hubopleskem, řiťopichem nebo lochtadlem. Takzvaná trapidla budou obsluhovat kvalifikovaní odborníci.

„Dcera se mě doma ptala, co má dělat, když budou kamarádky chtít vědět, kde pracuju. Jestli má říct, že jako čert v pekle. Ale já se na to moc těším,“ usmívá se čertice, průvodkyně a učitelka v jednom Ludmila Chalupníková.

Každý je tak trochu zralý pro peklo

Na začátku počítají provozovatelé se třemi variantami prohlídek, chystají i mírnější verze s hodnějšími čerty pro školy a školky. Žádná trasa ale nemine srdce pekelné říše – sál s luciferovým trůnem a váhou hříchů.

Není důležité, kdo kolik váží. „Každý je tak trochu zralý pro peklo,“ vysvětluje průvodce Karel Kopecký. Na odhad návštěvnosti si netroufá. Cíl provozovatelů atrakce je ale vytáhnout peklo do čela nejvyhledávanějších míst v kraji. Prvenství dlouhodobě drží nedaleký skanzen na Veselém Kopci se zhruba sedmdesáti tisíci návštěvníky ročně.

Zdroj: http://www.rozhlas.cz/pardubice/portal/

BIO autora

tomrich

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorie zpráv

FaceBook

TOPlist

Ankety

Líbí se vám nasazený vzhled magazínu?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Poslední komentáře

Nat

Cameronovo sadistických praktikách... To jako vážně? [...]

joj ja by se bala [...]

Ten zvuk neni temer identicky,ten je uplne identicky.Staci si to parkrat poslechnout a porovnat.Napr.to Vrchlabsky [...]

Dobrý den, ačkoli je tento komentář rok starý, tak na něj přesto zareaguji. Dlouho jsem [...]

Jestli jsi vlkodlak tak z jakého jsi klanu ? [...]

mám to nějak tak.. [...]

Statistiky

  • 1
  • 49
  • 307
  • 12 536 423
  • 1 328
  • 630
Vážený uživateli Adblocku, prosím deaktivuj si rozšíření na našem webu. Výtěžek z reklamy nám slouží pro chod našeho hostingu. Děkujeme