ParaMag.eu

UFO nad Washingtonem

 Rychlé zprávy

UFO nad Washingtonem

UFO nad Washingtonem
Únor 18
20:10 2016

V roce 1952 létaly nad Washingtonem neidentifikovatelné létající objekty, které pozorovali stovky svědků. Byly zaznamenány na radarech a k dispozici jsou i fotky z tohoto období.
Neznámé létající objekty potvrdila i stíhací letka, která k nim okamžitě vystartovala ze základny v Delaware. Americké stíhačky však tyto objekty nedokázali dostihnout, a dodnes se spekuluje nad tím, zda opravdu mohly nad Bílým domem a Kapitolem létat mimozemšťané.

Stíhačky v pohotovosti
První incident s neznámých létajícími objekty se odehrál 19. července 1952 asi ve 23:00, kdy byl i v Bílém domě vyhlášen pohotovostní stav, o čem byl informován i tehdejší americký prezident Harry Truman. Na obloze se totiž objevilo 7 podivných světel, které dostaly do pohotovosti i stíhací letku na základně v Delaware.

2426687Právě odsud byly do vzduchu vyslány stíhačky F-94, aby identifikovaly objekty nad Washingtonem nedaleko Bílého domu. Jak se však ukázalo, rychlost létajících objektů byla naprosto ohromující, a stíhačky je ve vzduchu neměly šanci dostihnout.

Potvrdil to i Edward Nugent, který byl v té době vedoucí letového provozu nad Washingtonským národním letištěm: “Okamžitě jsme věděli, že nastala neobvyklá situace. Pohyby těch objektů se zcela vymykaly pohybům letadel, které existovaly.”

Neidentifikovatelné létající objekty byly zachyceny i radary na Andrewsově letecké základně, která je od Washingtonu vzdálena asi 13 kilometrů. V té době měl službu v kontrolní věži William Brady, který později vypověděl, že na obloze spatřil něco, co vypadalo jako oranžová ohnivá koule.

2426691Potvrdil to i jeden z letců, který byl právě ve vzduchu. Nebylo absolutně pochyb, že nad Washingtonem se pohybují neznámé létající objekty, ale nikdo nevěděl, odkud přišli, co jsou zač, a kde se potom tak náhle ztratily.

UFO se vrátilo
Celý incident se zopakoval o týden později, tedy 26. července 1952 ve 20:15 hod, kdy se nad Washingtonem ve vzduchu opět objevilo několik neznámých létající objektů. Potvrdily je i piloti dopravních letadel, kteří v té době nad Washingtonem letěli a objekty se opět objevily i na radarech Andrewsovy letecké základny.

O obou událostech se psalo i v novinách, a mnoho z nich si je spojovali s událostmi v Roswellu v Novém Mexiku, kde mělo podle svědků v roce 1947 havarovat UFO. Tehdy a i dnes si množství lidí i odborníků myslí, že neznámé létající objekty se nad Washingtonem nevyskytly náhodou, ale souvisely s prezidentem Harrym Trumanem.

f2509e2aNovináři totiž v roce 1952 spekulovali nad tím, že právě prezident Truman se v roce 1947 měl setkat s mimozemšťany, se kterými měla začít americká vláda nějakým způsobem vyjednávat. Tyto spekulace se samozřejmě dodnes nepotvrdily, ale mnozí ufologové si ještě i dnes myslí, že neidentifikovatelné létající objekty, které se opakovaně objevily i nad Bílým domem, měli být jakýmsi varováním pro prezidenta Trumana a jeho vládu z důvodu porušení nějaké dohody, kterou uzavřeli s mimozemšťany a kterou neplnili.

O tom, zda neidentifikovatelné létající objekty nad Washingtonem nějakým způsobem souvisely s Harry Trumanem můžeme dnes jen spekulovat, faktem však je, že nad Bílým domem a Kapitolem byly skutečně zaznamenány a dnes se o tom už raději ani moc nemluví.

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Tak zrovna Nimrod byl profláklý hodně, tak zrovna tady bych zveřejnění lokality neřešil.. Spíš se...

Lepší příště nerikat lokality jak to každý dělá.. :( R....

Dobrý den, víme o tom, sledovali jsme to živě. Boural ho dle informací, co se...

Statistiky

  • 0
  • 7
  • 157
  • 12 946 986
  • 1 303
  • 653