ParaMag

UFO nad Washingtonem

 Rychlé zprávy

UFO nad Washingtonem

UFO nad Washingtonem
Únor 18
20:10 2016

V roce 1952 létaly nad Washingtonem neidentifikovatelné létající objekty, které pozorovali stovky svědků. Byly zaznamenány na radarech a k dispozici jsou i fotky z tohoto období.
Neznámé létající objekty potvrdila i stíhací letka, která k nim okamžitě vystartovala ze základny v Delaware. Americké stíhačky však tyto objekty nedokázali dostihnout, a dodnes se spekuluje nad tím, zda opravdu mohly nad Bílým domem a Kapitolem létat mimozemšťané.

Stíhačky v pohotovosti
První incident s neznámých létajícími objekty se odehrál 19. července 1952 asi ve 23:00, kdy byl i v Bílém domě vyhlášen pohotovostní stav, o čem byl informován i tehdejší americký prezident Harry Truman. Na obloze se totiž objevilo 7 podivných světel, které dostaly do pohotovosti i stíhací letku na základně v Delaware.

2426687Právě odsud byly do vzduchu vyslány stíhačky F-94, aby identifikovaly objekty nad Washingtonem nedaleko Bílého domu. Jak se však ukázalo, rychlost létajících objektů byla naprosto ohromující, a stíhačky je ve vzduchu neměly šanci dostihnout.

Potvrdil to i Edward Nugent, který byl v té době vedoucí letového provozu nad Washingtonským národním letištěm: “Okamžitě jsme věděli, že nastala neobvyklá situace. Pohyby těch objektů se zcela vymykaly pohybům letadel, které existovaly.”

Neidentifikovatelné létající objekty byly zachyceny i radary na Andrewsově letecké základně, která je od Washingtonu vzdálena asi 13 kilometrů. V té době měl službu v kontrolní věži William Brady, který později vypověděl, že na obloze spatřil něco, co vypadalo jako oranžová ohnivá koule.

2426691Potvrdil to i jeden z letců, který byl právě ve vzduchu. Nebylo absolutně pochyb, že nad Washingtonem se pohybují neznámé létající objekty, ale nikdo nevěděl, odkud přišli, co jsou zač, a kde se potom tak náhle ztratily.

UFO se vrátilo
Celý incident se zopakoval o týden později, tedy 26. července 1952 ve 20:15 hod, kdy se nad Washingtonem ve vzduchu opět objevilo několik neznámých létající objektů. Potvrdily je i piloti dopravních letadel, kteří v té době nad Washingtonem letěli a objekty se opět objevily i na radarech Andrewsovy letecké základny.

O obou událostech se psalo i v novinách, a mnoho z nich si je spojovali s událostmi v Roswellu v Novém Mexiku, kde mělo podle svědků v roce 1947 havarovat UFO. Tehdy a i dnes si množství lidí i odborníků myslí, že neznámé létající objekty se nad Washingtonem nevyskytly náhodou, ale souvisely s prezidentem Harrym Trumanem.

f2509e2aNovináři totiž v roce 1952 spekulovali nad tím, že právě prezident Truman se v roce 1947 měl setkat s mimozemšťany, se kterými měla začít americká vláda nějakým způsobem vyjednávat. Tyto spekulace se samozřejmě dodnes nepotvrdily, ale mnozí ufologové si ještě i dnes myslí, že neidentifikovatelné létající objekty, které se opakovaně objevily i nad Bílým domem, měli být jakýmsi varováním pro prezidenta Trumana a jeho vládu z důvodu porušení nějaké dohody, kterou uzavřeli s mimozemšťany a kterou neplnili.

O tom, zda neidentifikovatelné létající objekty nad Washingtonem nějakým způsobem souvisely s Harry Trumanem můžeme dnes jen spekulovat, faktem však je, že nad Bílým domem a Kapitolem byly skutečně zaznamenány a dnes se o tom už raději ani moc nemluví.

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Doufám, že opravdu jen ze zvědavosti :)...

49.2645389N, 13.2573303E...

Myslíte m ze panenka se nenasla Ale pribeh je z casti pravdivy existuji 2 neli...

Statistiky

  • 1
  • 72
  • 170
  • 13 136 703
  • 1 318
  • 664