ParaMag

Umělé počasí. Byly povodně chybou v programu?

 Rychlé zprávy

Umělé počasí. Byly povodně chybou v programu?

Umělé počasí. Byly povodně chybou v programu?
Duben 26
12:31 2014

Dnes již experimentování s počasím není nic neobvyklého a nepoužívá se jen na sportovní účely během konání olympiád nebo zabránění nepříznivého počasí nad ohroženými oblastmi. Pokusy s počasím dělá už i armáda a často s tím uvádí pojem klimatická válka. Mezi nejznámější (navzdory vysokému utajení) a zároveň nejšílenější projekty tohoto druhu patří americký projekt HAARP. Manipulují vědci nejen s počasím, ale i s lidmi? Kdo to zastaví a kdo to odkontroluje?

Umělé počasí1Co je HAARP a proč se o něm tolik mluví?
Přesto, že v roce 1977 ratifikovalo Valné shromáždění OSN zákaz používání technik měnících počasí, velmi se to nedodržuje. Odborníci poukazují hlavně na projekt HAARP – High-frequency Active Auroral Research Program, což je vysokofrekvenční aktivní polární výzkumný program, který byl založen v roce 1990 a základnu má na Aljašce v oblasti Gakona, která se začala budovat o tři roky později. Tento projekt sice oficiálně slouží k výzkumu ionosféry, ale hodně expertů z celého světa se domnívá, že cílem je úplně něco jiného.

Systém HAARP pokrývá plochu asi 13 hektarů se 180 anténami, které sahají do výšky až 22 metrů. Každá anténa má dva dipólové přenašeče s výkonem 10 tisíc wattů, celá soustava má tedy výkon 3,6 milionů wattů. HAARP vysílá elektromagnetické vlny do ionosféry, pomocí kterých je možné signál zaměřit na jakékoliv místo na Zemi. Oficiálně tak antény vyvolávají malé lokalizované změny v ionosférické teplotě. Podle některých fyziků je však systém HAARP největším ohřívačem ionosféry a jeho hlavním cílem je měnit vzorce počasí a vyvolat komunikační a radarové poruchy. HAARP prý tedy dokáže kdekoli na světě vyvolat bouři, tropická vedra, mrazy, záplavy, ale i tornáda, či umělé blesky. Kromě toho dokáže ovládat i samotné chování lidí. Může to být pravda? Proč vědci, kteří projekt HAARP ovládají říkají, že všechny vedlejší účinky projektu jsou pouze zanedbatelné nebo nedůležité? Jak se říká, bez vánku se ani lístek nepohne, kde je tedy pravda?

Umělé počasí2Nevinný vědecký nebo armádní projekt?
Původní patent na nynější projekt HAARP vymyslel na přelomu 19. a 20.století geniální americký vynálezce chorvatského původu Nikola Tesla, který navrhl vystavět síť antén, které by byly schopné přenášet energii vzduchem. Nikdo však tomuto návrhu nevěnoval pozornost, a proto si všechny tyto experimenty musel hradit sám Tesla na vlastní náklady. Nakonec byl donucen, i kvůli dluhům, celý projekt přepsat na systém rádiových vysílačů, který prodal americkému bankéři JP Morganovi.

Teslovy vynálezy si později údajně přivlastnila americká vláda, a o jeho patentech se zcela přestalo mluvit, přesto, že byli geniální. V roce 1983 získal majitel ropné společnosti ARCO – Bernard Eastlund Teslovy projekty pro přenos energie. Eastlund pak přesvědčil Ministerstvo obrany USA, aby se jimi zabývalo. Ropný magnát proto založil divizi APTI – ARCO Power Technologies Inc., která od roku 1990 pracovala na projektu HAARP. V roce 1993 se v naprosté tichosti začala na Aljašce skutečně budovat síť antén, které se navlas podobaly těm, které měl v patentu Nikola Tesla. Vznikl tak projekt HAARP, který má mnohem širší využití než jen to oficiální. Jedním z nich je právě princip bezdrátového přenosu energie, což by pro naši civilizaci znamenalo novou technickou a ekologickou revoluci. Proč však o takovém projektu říkat lidem, když právě od lidí mají ti nejmocnější své horentní výdělky? Dovolil by někdo z mocných využívat zdarma energii, jejíž je nekonečné množství? Proč je zdánlivě mírový program HAARP na výzkum ionosféry pod společnou správou vojenského letectva a vojenského námořnictva USA?

Umělé počasí3

Manipulace s počasím i s lidmi ?
Na otázky ohledně bezpečnosti po spuštění projektu HAARP vědci informovali, že vysílač bude aktivní jen zřídka, ale nebude využíván pouze k podpoře vědeckých projektů. Navíc, že ​​jeho výzkum nekončí jen v ionosféře, ale zahrnuje i vesmírný prostor v blízkosti Země. Vědci dokonce mluvili i o tom, že aktivita antén způsobuje i selhání zařízení v letadlech .Proto byl v blízkosti základny postaven radar ,který by omylem letící letadlo zachytil ,a tak se mohl celý systém včas vypnout.

Přesto, že odborníci, kteří s projektem HAARP pracují říkají, že antény nemohou měnit počasí, přiznávají, že malé množství energie mizí v troposféře a stratosféře, kde se tvoří vlastní počasí, a že v ionosféře dochází jen k elektromagnetickému vzájemnému působení. K obhajování projektu HAARP vědci nezapomněli uvést, že antény nemají vysílat extrémně nízké frekvence, používané námořnictvem k orientaci, které mohou poškozovat a částečně ovládat všechny živé organismy. Zároveň však jedním dechem dodávají, že se chtějí naučit tyto frekvence vytvářet přes ohřívání ionosféry. Proč se tvůrci projektu HAARP snaží lidem vysvětlovat něco co prý neexistuje a co není pro ně důležité? Proč vědci šílený projekt obhajují protichůdnými tvrzeními? Kdo si tu s kým zahrává? Zajímavostí určitě je i to, že při spuštění projektu HAARP tvůrci argumentovali tím, že ionosféru umí systém antén ohřát ve zlomku sekundy, ale toto neškodné ohřátí je schopné vydržet jen 10 minut!

Američtí vědci z US Naval Research Laboratory zabývající se fyzikou plazmatu, však díky HAARPu ohlásili v březnu tohoto roku úspěšný experiment, při kterém vytvořily stabilní plazmový mrak ve výšce asi 170 kilometrů, který se v této oblasti udržel asi hodinu. Jak uvedl Paul Bernhardt – “předchozí umělé mraky měli životnost jen deset minut nebo méně.” Tato zpráva mainstreamovými médii velmi nezarezonovala, a proto se o to lidé ani nezajímali. Někteří fyzici si však myslí, že americká armáda používá HAARP jako klimatickou zbraň a mraky má vytvářet na likvidaci nepřátelských balistických střel! Kromě toho je systém schopen podle několika významných vědců měnit klima a vyvolávat zemětřesení!

Spekulace se vynořily i minulý rok před americkými prezidentskými volbami, kdy Spojené státy bojovaly se superbouří Sandy. Server haarpstatus.com tehdy hlásil zvýšenou hladinu frekvence HAARP v ionosféře nad východním pobřežím USA. Podle něj se vláda nebo jistá část vlády snažila vytvořit podmínky, které měli mít závažné politické důsledky. Může za všechny silné bouře, sněžení, záplavy, tornáda a zemětřesení jen matka příroda? Jsou toto všechno opravdu jen konspirace nebo se americká vláda snaží ovládnout všechno a všechny? Proč ani jednu z fyzikálních schopností tohoto projektu, které autoři údajných konspirací řekli, se pracovníci HAARPu nesnažili vyvrátit, ale je jen zmírnili, případně mluvili o tom, že některé patenty ještě nebyly dostatečně vyzkoušeny? Využívají tvůrci tohoto šíleného projektu jen nevzdělanost lidí, protože jak je známo již z minulosti – nevzdělaní lidé snesou všechno?

Umělé počasí4O co tady jde?
Při projektu HAARP nejde jen o antény, které jsou na Zemi, jejich vlastní signál je totiž dost slabý. A právě proto se využívá samotná ionosféra, která je tou nejsilnější anténou, jakou kdy lidstvo může mít. Díky ionosféře se dá totiž každý signál nasměrovat na jakékoliv místo na naší planetě, navíc za určitých meteorologických podmínek se dá z ionosféry odebrat obrovské množství elektromagnetické energie. Málokdo proto věří, že tento “neškodný” projekt slouží pouze pro vědecké účely. HAARP má totiž mnohem širší možnosti jak si lidé dokáží představit. Někteří vědci proto věří tomu, že HAARP se využívá například jako jakýsi hloubkový rentgen, kdy se dá snímkovat sama Země, a hledat tak podzemní prostory, ale i ložiska nerostných surovin.

HAARP může také sloužit jako jakési superrádio, které by mohlo sledovat veškerou rádiovou komunikaci na Zemi. Ionizace atmosféry zase dokáže způsobit poruchy, které by mohly znemožnit balistickým raketám doletět tam kam mají. Vědci dále nepochybují ani o tom, že pomocí HAARPu se snaží Američanům měnit počasí, protože ionizace a ohřev atmosféry jednoznačně ovlivňuje proudění vzduchu, což má za následek vznik bouří, tornád nebo teplotních výkyvů. Někteří odborníci si dokonce myslí, že HAARP může sloužit i k ovlivňování lidské mysli. Vlny na frekvenci lidského mozku, které by HAARP vysílal, by mohly působit na chování lidí na velkém území. To by znamenalo umělé vyvolávání agrese, strachu a paniky v jakémkoliv koutě světa.

Snaží se tedy tvůrci HAARPu ovládat nejen počasí, ale i sledovat a manipulovat se všemi lidmi na naší planetě? Zneužila americká vláda Teslovy vynálezy, které chtěl on využít ve prospěch celého lidstva a nyní se využívají k ovládání lidí? Kde začíná pravda a kde končí “údajná” konspirace?

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Zdravím. Nejdříve bych se chtěl zeptat. Říkáš, že je to muž, viděla jsi obličej? Dále...

Zdravím, už jsem to u nějakého příspěvku psal, ale opakování je matka moudrosti. Ano, při...

Statistiky

  • 0
  • 54
  • 152
  • 13 227 713
  • 1 334
  • 670