ParaMag.eu

Únosy mimozemšťany – pravda, nebo výmysl?

Únosy mimozemšťany – pravda, nebo výmysl?

Duben 30
16:26 2014

K vyprávění lidí, kteří byli údajně unesení mimozemšťany, se někteří z nás staví skepticky, jiní jim naopak bezvýhradně věří. O tomto fenoménu byly popsány už stohy papíru, ale s konkrétními závěry je potíž. Lidé, kteří příběhy považují za smyšlené, argumentují tím, že obětem únosů jde především o vlastní zviditelnění a o pár minut slávy. A ti, kteří zkazkám unesených věří, tvrdí, že dotyční mohou jen stěží něco dokázat, protože mimozemšťané po sobě zametli stopy.

Příběhy obětí se liší. Někteří lidé tvrdí, že během únosu byli paralyzováni a nemohli téměř dýchat. Druzí si zase uchovali schopnost mluvit a pohybovat se, ale v danou chvíli jim to nebylo nic platné. Pokud srovnáme starší příběhy s těmi ze současnosti, je patrné, že ty modernější zacházejí více do detailů, a jsou tak pro veřejnost atraktivnější. Pochybnosti jsou proto namístě.

Skeptikové možnou mimozemskou invazi odmítají jako něco pavědeckého a pokoušejí se přijít s vlastními hypotézami. Podle nich je za únosy třeba hledat psychický stav údajných obětí. V této souvislosti zmiňují například dočasnou schizofrenii, halucinace, epilepsii i spánkovou paralýzu. U spánkové paralýzy ovšem stojí za zmínku, že lidé, kteří jí trpí, jsou si vědomi svého bdělého stavu, během kterého se nedokážou pohnout, ale nikdy ho nespojují s mimozemskými únosy. Někdy se únosy vysvětlují také jako psychická sebeobrana vůči zcela jiným událostem, například sexuálnímu zneužívání. Mnozí z údajně unesených mohou být také pod vlivem návykových látek.

Příběhy obětí se liší. Někteří lidé tvrdí, že během únosu byli paralyzováni a nemohli téměř dýchat. Druzí si zase uchovali schopnost mluvit a pohybovat se, ale v danou chvíli jim to nebylo nic platné.

Podle astronoma Carla Sagana se všechny příběhy unesených podobají zkazkám našich předků, kteří mluvili o pronásledování ďáblem nebo démony. A popisy mimozemšťanů se s popisy démonů shodují – také nemají pohlavní znaky, žijí v nebi, mohou procházet stěnou a ovládají telepatii. O čem to svědčí? Buď nás mimozemšťané unášejí a zkoumají už po staletí, anebo my lidé prostě máme rádi mystifikaci.

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Moc prosim vsechny rodice, aby se trochu zamyslely nad tim, co jim rikaji jejich deti. [...]

PK

O lesu Bor připravuji samostatný web – https://www.lesbor.cz. Pokud by někdo chtěl dát zpětnou vazbu, [...]

Neváhali jsme záhadu malinko rozkrýt, co nás nakonec potkalo, a že se v lese opravdu [...]

Statistiky

  • 1
  • 18
  • 176
  • 12 919 259
  • 1 302
  • 648