ParaMag

Valentýnská loď duchů – zjevuje se každých 50 let?

 Rychlé zprávy
 • Zmizení Lynette Dawson: Vyřešení záhady po 38 letech? V lednu 1982 beze stopy zmizela v australském Sydney manželka a matka dvou dětí Lynette Dawson. Její zmizení se stalo místní záhadou, kterou nikdo neuměl rozluštit a ani vyšetřovatelé nerozlouskli...
 • Chtěla panenka Annabelle vraždit? Studentka Donna z amerického Connecticutu si užívá nevázaného života a studuje s cílem stát se zdravotní sestrou. Všechno ale zničí velká hadrová panenka, kterou obdrží od matky v roce 1970...
 • Pluto: NASA zveřejnila dech beroucí fotografie Dne 17.09.2015, NASA zveřejnila čerstvé fotografie z povrchu planety Pluto, které pořídila sonda New Horizons. Na fotografiích můžeme vidět ledová pohoří, povrchové mlhy a zmrzlý dusík....
 • 5 znamení přicházející smrti Blížící se smrt se prý předem ohlašuje. Nejen ti, kteří bojují s těžkou nemocí, ale i lidé, jejichž život ukončí náhlá tragédie, údajně dostávají šanci se na svůj blízký konec...
 • Bermudský trojúhelník ukrývá krystalové pyramidy Za použití sonaru, oceánograf Dr. Meyer Verlag, našel obrovské skleněné pyramidy v hloubce zhruba 2km. Za použití další technologie se podařilo vědcům identifikovat, že obě nalezené obrovské skleněné pyramidy jsou...

Valentýnská loď duchů – zjevuje se každých 50 let?

Valentýnská loď duchů – zjevuje se každých 50 let?
03 listopadu
21:30 2017

Námořníci si povídají mnoho příběhů o lodích, které se ztratily, nebo ztroskotaly v oceánech a stali se z nich lodě duchů zjevující se jednou za čas. Jednou z nich je i legendární škuner Lady Lovibond, která se na svou poslední cestu vydala jen den před svátkem svatého Valentýna v roce 1748. O této lodi se ani dnes toho hodně neví, ale podle očitých svědků se na moři zjevuje každý padesát let.

Neznámá, ale legendární loď
Pokud byste si dnes chtěli vyhledat nějaké informace o škuner Lady Lovibond, zřejmě toho mnoho nenajdete. Těžko říci, zda byla tato loď skutečnou lodí, nebo byla jen jakýmsi příběhem, který se vyprávěl během dne svatého Valentýna. Přesto se však Lady Lovibond stala legendární lodí, tedy hlavně ve Velké Británii, protože v ostatních částech světa je prakticky velkou neznámou.

Ví se o ní jen to, že na svou poslední cestu vyrazila v pátek 13. února 1748 z Londýna do portugalského města Porto. Plavila se podél řeky Temže směrem k otevřenému moři kolem jihovýchodního pobřeží hrabství Kent přes Lamanšský průliv, kde její cesta skončila v písčinách Goodwin Sands.

Na svého kamaráda Simona Peel žárlil, protože do poslední chvíle stále doufal, že Anette se stane jeho manželkou. Proto zosnoval pomstu pro oba novomanžele. Rivers se dostal na velitelský můstek ke kormidlu, kde skolil jedním úderem prvního důstojníka. Chopil se kormidla a škuner navedl na zrádnou písčinu Goodwin Sands v Lamanšském průlivu, kde se podle některých odhadů poškodilo nebo potopilo již více než dva tisíce lodí. A přesně to se stalo i se škunerem Lady Lovibond, který narazil do mlhy, kde se rozbil a klesl na dno Lamanšského průlivu. Nikdo s pasažéry na lodi toto ztroskotání nepřežil.

Loď duchů
Lady Lovibond se tak měla stát jednou z mnoha lodí, která již navěky zůstala potopena v Lamanšském průlivu. Po pár letech by si už na bezvýznamnou loď asi nikdo nezmínil, nebýt kapitána Jamese Westlakea z lodi Edenbridge, který se 13. února 1798 téměř srazil s trojstěžňovou lodí. Loď popsal jako škuner, a protože jel u ní velmi blízko, na palubě slyšel hlasitou oslavu a veselici.

Kapitán Westlake však tehdy nebyl jediným svědkem, protože několik desítek metrů od jeho lodi se plavil rybářský člun a jeho posádka také potvrdila, že trojstěžňový škuner viděla, navíc, byli svědkem i toho jak náhle z ničeho nic zmizel. Toto první setkání s lodí Lady Lovibond se odehrálo přesně po padesáti letech od jejího ztroskotání. Nebylo to však její první zjevení.

Další setkání s lodí duchů se odehrálo 13. února 1848 a 1898, kdy ji měli vidět rybáři z Kentu. Škuner Lady Lovibond se tak znovu objevil přesně po padesáti letech. Poslední setkání s touto lodí duchů bylo v roce 1948, kdy se s ní měl setkat kapitán Bull Prestwick, který potvrdil, že Lady Lovibond vypadala jako skutečná loď, ale byla obklopena nějakým zeleným žárem. V roce 1998 proto mnozí námořníci, badatelé i obyčejní lidé čekali, že loď duchů se u pobřeží Kentu zjeví opět. Všichni však čekali marně, škuner se už neukázal.

S možným vysvětlením přišli dva spisovatelé a badatelé George Behe a Michael Goss ve své knize z roku 2005 – Ztraceni na moři: Lodě duchů a další mystéria, kde přišli s tvrzením, že neexistují žádné spolehlivé a relevantní zdroje, které by zmínili nějakou loď jménem Lady Lovibond před rokem 1924.

První zmínka o lodi totiž měla být právě v roce 1924 v britském deníku The Daily Chronicle, kde byla vlastně vymyšlena jedním novinářům. Příběh o ztracené valentýnské lodi se však stal takovým populárním, že se o ní začalo mluvit mezi zamilovanými na svátek svatého Valentýna a dnes nikdo neví, co je vlastně pravda. Možná se ji dozvíme v roce 2048, kdy by se podle legendy měla v Lamanšském průlivu objevit znovu.

Autor článku

tomrich

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Nikdo není neomylný a že zjistíme občas klamné informace, to se stane.. Bohužel disponujeme jen...

Tyto pyramidy nebyly nikdy objeveny, jde o novinářstkou kachnu, žádný vědecký článek nebyl o tom...

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Statistiky

 • 0
 • 167
 • 243
 • 13 331 597
 • 1 358
 • 672