ParaMag

Velmi podivná smrt amerického právníka. Pokoušel se sám zachránit i po smrti?

 Rychlé zprávy

Velmi podivná smrt amerického právníka. Pokoušel se sám zachránit i po smrti?

Velmi podivná smrt amerického právníka. Pokoušel se sám zachránit i po smrti?
Květen 19
13:53 2018

V únoru roku 1963 americké noviny Humboldt Standard informovaly na svých stránkách o podivné smrti amerického právníka Thomase Meehana, který byl nezvěstný 19 dní. Celá událost se odehrála u kalifornského městečka Myers Flat a záhadné na celém případu bylo to, že právníka Meehana viděli a rozmlouvali s ním mnozí důvěryhodní očití svědci už v době jeho smrti. O čem, v té době už mrtvý právník, mluvil s lidmi, kteří se s ním setkali?

Mám pocit, že jsem zemřel…
Když se americký právník Thomas Meehan 1. února 1963 vracel domů z kalifornského města Eureka, kde byl na služební cestě, ještě netušil, že je to poslední den jeho života. Tento den byl však velkou záhadou i pro místní obyvatele a policejní vyšetřovatele, kteří přišli po nalezení jeho mrtvého těla doslova se šokujícími informacemi.

Thomasovi Meeahanovi přišlo během cesty domů do kalifornského města Concord špatně. Své manželce proto zavolal z městečka Myers Flat, a ta mu řekla, aby se domů nespěchal a cestu domů o jeden den odložil. Meehan se proto ubytoval v motelu s názvem 40 Winks ve městě Redway. Po ubytování se však začal cítit ještě hůř, tak mu na recepci poradili, aby šel do blízké nemocnice Southern Humboldt Community Hospital.

Na pohotovosti bylo v ten den mnoho lidí, a tak musel čekat s ostatními v čekárně, kde si ho všimli mnozí pacienti. Když ho kolem 19. hodiny zavolala zdravotní sestřička do ambulance řekl jí, že “se cítí, jako by byl mrtvý.” O této skutečnosti později informovala i policejní vyšetřovatele. Zatímco však sestřička k právníkovi stihla zavolat službu konajícího lékaře, Meehan z ambulance bez stopy zmizel.

Našlo se auto bez řidiče
Právě v téže době, tedy kolem 19. hodiny, informovali dva obyvatelé z městečka Myers Flat policii, že v místní řece Eel River viděli auto, které sjelo do řeky a bylo vidět jen jeho rozsvícená světla. Policisté po obhlídce vozu zjistili, že auto patří právníkovi Thomasovi Meehanovi, který se však v autě nenacházel. Na břehu řeky však policisté našli krvavé blátivé stopy, které bylo možné vidět několik metrů podél břehu, a pak náhle zmizely. Policisté předpokládali, že tyto stopy zřejmě patřily řidiči auta.

V ten večer kolem 20. hodiny však s Meehanem mluvil ještě majitel motelu Chip Nunemaker, který policii později řekl, že Meehan “stále mluvil o tom, že má pocit, že zemřel; jeho kalhoty a boty byly mokré a zablácené, co mi připadlo zvláštní.”
Podle majitele motelu, se Meehan ještě pokoušel telefonicky spojit se svou manželkou ve městě Concord, a když se mu to nepodařilo, odešel do svého pokoje. Kolem půl desáté večer se u něj v pokoji zastavil pracovník motelu Harry Young, který mu oznámil, že do Concordu se již nedovolá, protože spojení přerušila bouřka. Young později policii řekl, že když s Meehanem mluvil, byl již oblečený do černého obleku, což se mu v té době zdálo dost neobvyklé. Od tohoto momentu Thomase Meehana už “živého” nikdo neviděl. Po právníkovi jakoby se slehla zem, policejní vyšetřovatelé byli bezradní.

Celý případ byl vyřešen až o 19 dní později, když bylo tělo Thomase Meehana nalezeno na břehu řeky asi 25 kilometrů od místa jeho autonehody. Pitevní zpráva hovořila o tom, že Meehan utrpěl po autonehodě jen lehčí poranění hlavy a příčinou jeho smrti bylo utonutí. Pravděpodobně ho z břehu strhl proud řeky. Když však celý případ vyšetřovala policie, tak se zjistilo, že vůbec neseděly časy, které uváděli očití svědci, kteří s ním přišli v ten den do styku. Podle vyšetřovatelů totiž Thomas Meehan havaroval přesně v té době, kdy se objevil v nemocnici Southern Humboldt Community Hospital, a když kolem 20. hodiny mluvil s majitelem motelu byl již ve skutečnosti mrtvý. Všechna tyto fakta by vysvětlovala, proč právník zdravotní sestřičce i majiteli motelu říkal, že se cítí jako by byl mrtvý.

Co všechno se tedy událo v době právnikovi smrti je velkou záhadou. Někteří záhadologové si proto myslí, že Meehanovo astrální tělo se v tom největším stresu těsně po autonehodě nějakým způsobem oddělilo od jeho fyzického těla, a právě s tímto tělem, které ještě nevědělo, že jeho fyzické tělo je už mrtvé, se setkali očití svědci. Pokoušel se tedy Thomas Meehan ještě nějakým způsobem sám sebe zachránit před smrtí?

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Námelovou hypotézu zpracovala paní M. K. Matossian a její první publikace na toto téma je...

H. P. Lowecraft byl velice vzdělaný a sečtělý člověk a mohl některé věci ve své...

Mě to připomíná spíš rotující nůž z mlýnku na maso....

Statistiky

  • 1
  • 5
  • 193
  • 13 049 948
  • 1 314
  • 658