ParaMag

Ventura – kalifornské město duchů

 Rychlé zprávy

Ventura – kalifornské město duchů

Ventura – kalifornské město duchů
03 května
15:07 2014

Mnoho turistů během letních dovolených vyhledává adrenalinové zážitky, které nabízejí různé zábavní parky. Někteří turisté však pro zvýšení adrenalinu začali vyhledávat už i strašidelné hotely. Nejvyhledávanějším městem s takovou “atrakcí” je nepochybně kalifornské město Ventura. Právě zde je totiž největší koncentrace strašidelných hotelů v USA a pravděpodobně i na světě. Na co se můžete těšit?

ventura1Viktoriánská růže
Právě tak se jmenuje hotel ve městě Ventura, který byl kdysi metodistickým kostelem. Byl postaven ještě v roce 1888, a jde o nejstarší stavbu v tomto městě. Majitelé, kteří starý viktoriánský kostel koupili, z něj udělaly hotel – jak zjistili později, i strašidelný. Mnoho turistů využilo netradiční hotel k přenocování, ale většina z nich v noci ani nezamhouřila oči. Duchy zde je totiž více slyšet než vidět. Nejstrašidelnějším místem celého hotelu je císařovo pokoj, který je umístěn na místě chóru – místo pro varhany a sbor zpěváků.

Turisté, kteří se odvážili přenocovat právě v tomto pokoji, slyšeli hlasitý rozhovor několika osob, pak hru na varhany a nakonec žalostný zpěv, který se šíří celým hotelem. Podle místní legendy se právě na místě chóru, které se nacházelo ve výšce devět metrů stalo v minulosti neštěstí. Jednou při jedné zkoušce pěveckého sboru se jedna dívka opřela o nízké dřevěné zábradlí, přes které propadla až na podlahu kostela. Dívka byla namístě mrtvá a od té doby její duch neustále zpívá stejnou píseň jako v době sborové zkoušky. Někteří turisté tento adrenalinový zážitek doslova vyhledávají.

ventura2Zvědavý přízrak
Dalším strašidelným hotelem ve městě je romantický hotel Pierpont Inn & Racquet Club, který využívají hlavně novomanželé během svatební noci, případně svatební cesty. Ze svatební noci se však za určitých podmínek může stát noc plná adrenalinu. Více manželským párům se zde totiž zjevil přízrak v podobě starší ženy s tmavým kloboukem na hlavě a ve večerních dlouhých šatech, které se nosily ještě před půlstoletím.

Přízrak ženy do kteréhokoliv pokoje hotelu vejde z ničeho nic přes dveře, které otevře jakoby průvan. Otevírání dveří se takto zopakuje několikrát. Duch se pak v pokoji zjeví neočekávaně a náhle i zmizí. Podle zaměstnanců tohoto hotelu to je doslova běžný jev. Starší paní v dlouhých šatech je prý bývalá majitelka hotelu, která odsud nikdy neodešla ani po smrti a takto neustále kontroluje své hosty. Hotel se i díky přízraku stal velmi navštěvovaným.

ventura3Přízrak prostitutky
K nejznámějším a zároveň k nejvyhledávanějším hotelům v městě Ventura patří hotel Bella Maggiore. Tento hotel patřil již během 2.světové války k nejluxusnějším hotelům ve městě a vyhledávali ho i vojáci a námořníci kvůli prodejným dívkám – hotel byl neoficiálním nevěstincem. I přízrak, který se tu zjevuje má původ z tohoto období. Během 2. světové války zde pracovala prostitutka Silvia, která se jednou zamilovala do jednoho svého zákazníka. Byl jím námořník, který jí sice ze začátku lásku opětoval, ale pak jí dal košem. Silvia mu slíbila, že na něj počká až skončí válka a pravidelně mu psala.

Po skončení války jí však přišel dopis, kde jí námořník napsal, aby na něj nečekala. Silvia se z této zprávy zhroutila a když navíc zjistila, že je s ním těhotná, údajně spáchala na pokoji číslo 17 sebevraždu – oběsila se. Mluví se však i o tom, že ji někdo úmyslně zabil a narafičil to jako sebevraždu. Tolik alespoň říká legenda. A právě pokoj číslo 17 je v celém hotelu nejstrašidelnější. Jak však tvrdí manažerka hotelu Renée Hoppsová, zážitky hotelových hostů se liší podle toho jakého jsou pohlaví. Pokud je hotelovým hostem žena, neznámá síla se ji snaží z postele vystrčit, některé ženy jsou dokonce i fyzicky napadány. Pokud je hostem muž, k němu se přízrak chová shovívavěji.

Otevírá dveře do koupelny, zastavuje vodu při sprchování, splachuje záchod a nakonec si k mužům i přilehne do postele. Muži o tomto zážitku mluví tak, že opravdu cítili, že si k nim do postele někdo zalehl, nikoho však neviděli, ale cítili silný chlad. Ze začátku sice majitelé hotelu o přízraku ženy nechtěli ani slyšet a připisovali to fantazii hotelových hostů. Později se však ukázalo, že na pokoji číslo 17 se skutečně něco podivné děje. A asi udělali dobře, protože právě pokoj číslo 17 je na několik let dopředu beznadějně vyprodán. Mnoho lidí chce na vlastní kůži zažít skutečné setkání s přízrakem hotelu Bella Maggiore.

Kalifornské město Ventura se tak stalo vyhledávaným místem pro adrenalinové nadšence, kteří chtějí zažít setkání s nadpřirozenem. Podobných strašidelných hotelů je ve městě ještě několik, a tak se město Ventura přezdívá i městem strachu nebo městem duchů. Vyzkoušeli byste jednu noc v některém z těchto strašidelných hotelů?

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář