ParaMag.eu

VIDEO: Černý les ve Virginii – přitahuje duše zemřelých?

VIDEO: Černý les ve Virginii – přitahuje duše zemřelých?

VIDEO: Černý les ve Virginii – přitahuje duše zemřelých?
Únor 18
16:09 2018

Na východním pobřeží USA v zálivu Chesapeake Bay se nachází hustý borový les, o kterém už století kolují legendy, že jde o jeden z najstrašidelnejších lesů na americkém území. U místních obyvatel si tento les vysloužil přezdívku Černý les, protože vysoké koruny stromů do lesa propustí jen velmi malé množství slunečního světla.

Černý les však není tajemný jen díky svému vzhledu, ale hlavně kvůli jeho ponuré historii, kdy se zde odehrálo a stále odehrává množství paranormálních jevů. Co všechno tedy virginský Černý les ukrývá?

Vstup do Černého lesa
V oblasti jihovýchodní Virginie se nachází kraj Mathews County, ve kterém leží malé nevýrazné městečko Diggs. A právě zde se dostanete na cestu Heaven Beach Road, kterou vstoupíte do hustého borovicového Černého lesa opředeného tajemnými legendami. Černému lesu se zde říká také Les starého domu (Old House Woods), protože během koloniální éry, ale i v době Americké občanské války byla tato oblast využívána nejen vojáky, ale dokonce i piráty na dokonalé úkryty.

A právě k tomuto období se váže i historie jednoho domu, podle, jehož dostal les také svou přezdívku, a který zde byl postaven ještě v druhé polovině 18. století. Dům byl v lese dlouho opuštěný a jednoho dne začal hořet. Co nebo kdo zapříčinil požár nedokáže říct nikdo, ale o pár let později v polorozpadlém domě vypukl bez zjevné příčiny požár i podruhé, kdy už dům shořel úplně.

Místní obyvatelé si myslí, že za požárem stály nadpřirozené bytosti, kterých je v tomto lese podle nich velké množství a o požáru, který mohl zapříčinit nějaký žhář nebo blesk, nechtějí ani slyšet. Právě při ruinách tohoto domu a v jeho blízkém okolí se podle výpovědí několika očitých svědků doslova seskupují nadpřirozené bytosti.

Les pokladů a les přízraků
Černý les využívali v minulosti vojáci i piráti, kteří zde kromě úkrytu, své uloupené cennosti i zakopávali. Legendy říkají, že v Černém lese je zakopaný pirátský poklad ještě ze 17. století, který obsahuje množství zlatých mincí, ale údajně zde je ukrytý i poklad anglického krále Karla II. z rodu Stuartovců, který své lodě vyslal k pobřeží Ameriky, ale ty se dostaly do rukou pirátů.

Během Americké války za nezávislost tu měli v roce 1781 britští vojáci pod vedením lorda Charlese Cornwallise ukrýt všechny cennosti, které během tažení uloupili. Všechny tyto, ale i další poklady mají být stále ukryté v Černém lese, ze kterého se ho pokoušeli vyzvednout různí hledači pokladů. Nikomu se zatím poklady nepodařilo najít a mnozí z nich se podle legend v lese i nadobro ztratili.

Černý les prý přitahuje duše zemřelých, a také z tohoto důvodu se zde hromadí množství duchů, přízraků a různých paranormálních jevů. Během staletí se zde odehrálo mnoho nevysvětlitelných setkání s nadpřirozenými bytostmi, o kterých mluví místní legendy. Jeden z nejznámějších příběhů se stal na konci 19. století a jeho hlavním účastníkem byl rybář Ben Feribee.

Během rybolovu v blízkosti Černého lesa v oblasti Whites Creek zpozoroval velkou vojenskou loď – španělskou galeonu, která se při něm objevila z ničeho nic.

Feribee slyšel z lodi, která proplula těsně při něm, hrát hudbu. Podle jeho slov se loď pohybovala těsně nad vodou, překonala břeh a vjela až do Černého lesa. Tam se zastavila a překvapený Feribee viděl jak se z lodi spustil žebřík, po kterém do lesa vcházeli námořníci nesoucí s sebou různé předměty. Loď se po určitém čase úplně rozplynula. Toto svědectví však není jediné, protože tuto loď od té doby vidělo vícero očitých svědků i během 20. století a popsali ji podobně jako Feribee.

V Černém lese se však místní obyvatelé setkali i s dalšími přízraky. Jistý Jesse Hudgins byl v roce 1926 v Černém lese osloven skupinou lidí s lucernami. Teprve když se na ně podíval lépe, viděl, že jsou to vlastně kostlivci oblečeni ve starém brnění. Podobných setkání zde místní obyvatelé zažili víc. Lidé se tu setkali také s duchy britských vojáků, s přízrakem černého psa a také jakousi bílou paní, kterou obklopovalo nazelenalé světlo.

Černý les nebo Les starého domu v zálivu Chesapeake Bay je tak i podle lovců duchů, kteří zde různé přízraky zdokumentovaly, místem, kde se koncentruje velké množství nadpřirozených jevů, které mohou být způsobeny i pochmurnou historií lesa od éry kolonizace až po Americkou občanskou válku.

Videogalerie:

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

PK

O lesu Bor připravuji samostatný web – https://www.lesbor.cz. Pokud by někdo chtěl dát zpětnou vazbu, [...]

Neváhali jsme záhadu malinko rozkrýt, co nás nakonec potkalo, a že se v lese opravdu [...]

Člověk už od nepaměti touží po magické schopnosti být neviditelným před očima jiných. V [...]

Statistiky

  • 1
  • 127
  • 185
  • 12 915 016
  • 1 302
  • 647