Paranormal

VIDEO: Děsivá sibiřská jeskyně: přebývá v ní černý ďábel?

VIDEO: Děsivá sibiřská jeskyně: přebývá v ní černý ďábel?

VIDEO: Děsivá sibiřská jeskyně: přebývá v ní černý ďábel?
Červen 17
11:05 2017

V jižní části Sibiře v Chakaské republice se nachází Kashkulakskaya jeskyně, která dostala pojmenování i Jeskyně černého ďábla. Přesto, že se dá do jeskyně snadno dostat, dodnes není detailně zmapována, protože v ní nikdo déle než pár minut nevydrží.

Tato sibiřská jeskyně patří mezi nejtajemnější jeskyně nejen v Rusku, ale i na celém světě. Co je v jeskyni takové děsivé, že v ní lidé nedokážou vydržet?

Jeskyně černého ďábla
V roce 1959 se vydala skupina ruských geologů do sibiřské oblasti Kuznetskij Alatay, kde hledali nové zdroje zemního plynu. Tehdy objevili jeskyni, kterou dosud ještě nikdo nezmapoval. Skupina geologů se proto rozhodla nově objevenou jeskyni prozkoumat. Po vstupu do jeskyně v ní však geologové nevydrželi více než deset minut. Všichni na vlastní kůži pocítili nevysvětlitelný strach a paniku. Z jeskyně doslova utekli, a už se do ní ani neodvážili vkročit.

V roce 1960 do jeskyně vstoupila skupina 20-ti studentů, ze kterých se vrátily jen dvě studentky, ostatní nevysvětlitelně zmizeli. Obě studentky nakonec skončily na psychiatrii. První zcela zešílela, a druhé od hrůzy, kterou v jeskyni zažila, zešedivěly vlasy. O měsíc později nakonec zemřela na nějakou záhadnou chorobu. Od té doby se začaly o jeskyni šířit děsivé legendy, a odvahu do ní vstoupit měl jen málokdo.

Jeskyně plná kostí a utrpení
V dalších letech se jeskyni pokoušely zmapovat i další expedice i jeskyňáři, ale nikdo v ní nedokázal vydržet více než pár minut, protože po vstupu do jeskyně zažil každý nevysvětlitelný strach, zvláštní pocity a halucinace. Proto se začalo s pátráním po původu jeskyně, a bylo zjištěno, že ve starověku do ní vstupovali staří a nemocní lidé, kterým už nebylo pomoci.

Předtím jeskyně sloužila jako místo obětování pohanským bohům Sarmatov, kteří zde žili již v 6. století. Jedna legenda praví, že v jeskyni přebývá jakýsi černý démon, který potřebuje pravidelný přísun krve. Druhá legenda zase vzpomíná, že na počátku 20. století žil v jeskyni tajemný šaman, který zde praktikoval černou magii, a vyvolával tu démony.

V roce 1990 nakonec jeskyni prozkoumal ruský robot, který v ní odhalil množství zvířecích i lidských kostí, ale i přítomnost nějakého elektromagnetického pole. Právě toto neznámé elektromagnetické pole mohlo na lidi nepříznivě působit, kdy v nich vyvolávalo pocity strachu a halucinace. Odkud elektromagnetické pole pochází však není známo.

Někteří vědci se domnívají, že je to jen nějaká přírodní anomálie z hloubky jeskyně, záhadologové si zase myslí, že tyto geomagnetické anomálie jsou vyvolávány uměle kvůli tomu, že v jeskyni se zřejmě ukrývá vstup do podzemního světa nějaké starověké civilizace, která tímto způsobem zabraňuje lidem pohybovat se po jeskyni.

Jeskyně černého ďábla by potřebovala detailnější průzkum, ale problémem stále je, že lidé v ní déle než pár minut nevydrží. Podaří se vědcům tuto tajemnou sibiřskou jeskyni i za pomoci robotů a současné technologie prozkoumat, a odhalit tak její další tajemství?

Videogalerie:

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorie zpráv

FaceBook

TOPlist

Ankety

Líbí se vám nasazený vzhled magazínu?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Poslední komentáře

vlkodlaci niesu takí akí si myslíte sú uplyne iní a to že sa tak [...]

Nalezené gramatické chyby byly opraveny, ale ve slovech, které zmiňujete, chybu nevidím :) [...]

Dobrý den, mohu se zeptat na vaše zdroje ze kterých jste čerpal? [...]

Já jen jako dítě asi 9 let viděla jsem v noci projít kolem postele,kde jsem [...]

Mb

Sice nikdo neni dokonaly,ale napr. poly a vlady snad nikdy nebudou s i, ale s [...]

Nat

Cameronovo sadistických praktikách... To jako vážně? [...]

Statistiky

  • 0
  • 28
  • 216
  • 12 593 146
  • 1 329
  • 635
Vážený uživateli Adblocku, prosím deaktivuj si rozšíření na našem webu. Výtěžek z reklamy nám slouží pro chod našeho hostingu. Děkujeme