ParaMag.eu

VIDEO: Děsivý švýcarský fantom – kdo se skrývá pod plynovou maskou?

 Rychlé zprávy

VIDEO: Děsivý švýcarský fantom – kdo se skrývá pod plynovou maskou?

VIDEO: Děsivý švýcarský fantom – kdo se skrývá pod plynovou maskou?
Březen 06
17:06 2018

Málokdo by řekl, že ve Švýcarsku, které je ve světě známé hlavně svými kvalitními hodinkami, čokoládou, množstvím bank a krásnou přírodou, bychom mohli najít nějaké strašidlo. Švýcaři však opravdu jeden děsivý přízrak mají – záhadnou postavu oblečenou ve vojenském plášti a s plynovou maskou na obličeji, která se prochází v lese na západě Švýcarska.

Lesní fantom děsí Švýcary
Jedno desetiletí děsila místní obyvatele na západě Švýcarska v kantonu Fribourg záhadná postava, která se pohybovala po lesích nedaleko malého městečka Maules. Lidé si tohoto fantoma ve zdejším lese poprvé všimli někdy v roce 2003.

Od té doby vyděsil několik desítek lidí a místní obyvatelé raději do lesa přestali chodit. O záhadném přízraku se časem dozvěděla celá země helvétského kříže a dnes Fantomovi z lesa u městečka Maules Švýcaři neřeknou jinak než Le Loyon.

Desítky lidí, kteří se s ním v lese setkali tváří v tvář, ho popsali jako muže vysokého zhruba 190 centimetrů, oblečeného ve vojenské uniformě s vojenským pláštěm, který nosí na obličeji plynovou masku. Několik let se spekulovalo o tom, proč je tento muž takto oblečený, a kdo to vlastně může být.

Mezi lidmi začaly kolovat různé teorie, že muž by mohl být nějaký duševně nepříčetný jedinec, nebezpečný pro každého, kdo do lesa vstoupí. Jiní ho považovali za podivína, který očekává nějakou apokalypsu nebo za člověka, který se straní lidí, protože má vrozené defekty tváře, které si zakrývá plynovou maskou.

Milovníci záhad dokonce mluvili o tom, že by to mohl být duch vojáka, který v lese zahynul během druhé světové války. Le Loyon však nebyl jen nějaký výmysl místních obyvatel, protože zdejší lidé se ho skutečně začali bát.

První a jediná fotografie
Švýcarské úřady zpočátku nepotřebovaly za nutné, aby pátraly po nějakém podivínovi, který se po lese u městečka Maules prochází ve vojenské uniformě a straší lidi. Když se však v průběhu několika let situace neměnila a děsivá setkání s neznámým fantomem se opakovala, začali v lese po neznámém muži konečně pátrat i policisté.

Ani po opakovaném pátrání však v lese policie muže ve vojenském oblečení nenašla. Neexistoval prakticky žádný důkaz, že taková postava vůbec existuje. Byly známy jen výpovědi místních lidí, kteří se s ním v lese osobně setkali.

V roce 2013 však švýcarský deník Le Matin publikoval první fotografii švýcarského fantoma, který procházel lesní cestou u městečka Maules. Vyfotografoval ho amatérský fotograf (podle deníku Le Matin nechtěl být jmenován), který se k němu přiblížil na několik desítek metrů.

Neznámá postava je zachycena zezadu, kdy je na ní skutečně vidět vojenský plášť, a i když tato fotka neprokázala existenci fantoma, po letech se opět mezi lidmi rozpoutala veřejná diskuse a o Fantomovi se začalo mluvit po celém Švýcarsku. Policie po zveřejnění fotografie začala po neznámé osobě znovu pátrat, ale znovu byla neúspěšná.

Na konci roku 2013 poslal neznámý anonym dopis do redakce Le Matin s tím, že v lese našel nějaký dopis na rozloučenou, který by se mohl týkat fantoma Le Loyon. Osoba, která list napsala, chtěla spáchat sebevraždu z důvodu jeho pronásledování, přesto, že se ničím neprovinila. Muž v listu psal, že se provinil jen tím, že nosil kompletní vojenské oblečení i s plynovou maskou a lidé se ho bez příčiny báli.

Celý list byly zveřejněn v novinách a mnoho lidí dokonce odsoudilo štvanici proti neškodnému muži. Zda byl dopis jen někým podstrčený nebo skutečně napsaný fantomem ve vojenském oblečení, neumí potvrdit nikdo.

Policie sice v lese nenašla žádné mrtvé tělo sebevraha, ale faktem je i to, že po Fantómovi, který desetiletí děsil místních obyvatel se jakoby slehla zem. Kdo byl tento neznámý muž se nikdy nepodařilo zjistit, ale Le Loyon nepochybně zůstane v paměti Švýcarů ještě dlouhá léta jako děsivý fantom s plynovou maskou.

Videogalerie:

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Tak zrovna Nimrod byl profláklý hodně, tak zrovna tady bych zveřejnění lokality neřešil.. Spíš se...

Lepší příště nerikat lokality jak to každý dělá.. :( R....

Dobrý den, víme o tom, sledovali jsme to živě. Boural ho dle informací, co se...

Statistiky

  • 0
  • 5
  • 157
  • 12 946 978
  • 1 303
  • 653