Paranormal

VIDEO: Kancelář 39 – nejtajnější místo v Severní Koreji

 Rychlé novinky

VIDEO: Kancelář 39 – nejtajnější místo v Severní Koreji

VIDEO: Kancelář 39 – nejtajnější místo v Severní Koreji
Říjen 10
19:53 2018

Severní Korea je v současnosti na přetřesu kvůli jadernému zbrojení a neustálým válečným výhrůžkám vůči USA, díky čemuž by mohl vzniknout i celosvětový konflikt. Severokorejské jaderné testy straší celý svět a někteří odborníci se proto právem ptají, odkud bere severokorejský vůdce peníze na vývoj jaderných hlavic a raket dlouhého doletu.

Právě s financováním a vývojem jaderného výzkumu (a nejen s ním) je nepřímo propojené i nejutajovanější místo v Severní Koreji, které dostalo pojmenování Kancelář 39. Co všechno se za zdmi této kanceláře plánuje?

Kancelář 39
Pod tímto pojmenováním se de facto skrývá tajná vládní severokorejská organizace, která má sídlo v hlavním městě KLDR v Pchjongjangu. Toto pojmenování jí dali americké zpravodajské služby, ale dodnes není známo z jakého důvodu. O Kanceláři 39 se ví velmi málo a dodnes není dokonce ani potvrzeno, kde se má přesně nacházet.

Předpokládá se však, že by to mohlo být uvnitř sídla vládnoucí komunistické Korejské strany práce, nedaleko domu současného vůdce Kim Čong-una, který by měl být i šéfem této organizace. Kancelář 39 měla být podle dostupných informací založená v roce 1970 tehdejším severokorejským diktátorem Kim Ir-senem a je proto soustředěna na dynastii rodiny Kim.

Co se v Kanceláři 39 ukrývá?
Severokorejská vládní organizace by měla v Kanceláři 39 ukrývat všechny kompromitující materiály, které by mohly vést ke svržení a uvěznění současné severokorejské vlády. Podle mnoha odborníků to je však jen spekulace. Nač by totiž tajná vládní organizace, jíž šéfuje vůdce Kim Čong-un, držela proti němu a jeho straně kompromitující materiály, když celá Kancelář 39 je součástí severokorejského systému?

Mnohem důvěryhodnější je však to, že se zde nacházejí záznamy a přístupy k asi 20 účtům v čínských a švýcarských bankách, kde jsou uloženy výnosy z nelegální činnosti. Proto se o tuto tajnou organizaci zajímá i OSN, která ve zprávě z roku 2007 uvádí, že Severní Korea každoročně vydělá z trestné činnosti 500 milionů až jednu miliardu amerických dolarů.

Podle odhadů by mělo být na severokorejských účtech v zahraničních bankách uloženo více než 5 miliard amerických dolarů. Pokud to tak je, proč tyto účty nezmrazují konkrétní banky?

Co se v Kanceláři 39 organizuje?
Hlavní činností tajné severokorejské vládní organizace je výroba a distribuce drog a zbraní. Jihokorejský deník Chosun Ilbo (Cosun Ilbo) před několika lety například zveřejnil výpovědi několika vysokých zahraničních diplomatů KLDR, kteří potvrdili, že pracovníci různých velvyslanectví byli posláni do zahraničí s několika kily drog (mluví se o 20 kg), které vyrobila právě Kancelář 39. Úkolem těchto pracovníků bylo drogy v zahraničí prodat a vydělat na nich alespoň 300 tisíc amerických dolarů. Právě distribuce drog tvoří jeden z hlavních příjmů Kanceláře 39.

Nejde však jen o drogy. Kancelář 39 vyrábí a prodává i zakázané zbraně a produkuje falešné bankovky. Hlavním cílem Kanceláře 39 je totiž vyrobit takzvaný superdolar, který by byl k nerozeznání od pravého amerického dolaru. Vždyť jen v roce 2006 bylo v oběhu zjištěných asi 45 milionů falešných amerických dolarů, které byly severokorejského původu. V roce 2009 přišel americký deník Washington Post s informací, že Kancelář 39 vydělává i na mezinárodních pojistných podvodech. List zveřejnil i falešné smlouvy a dokumenty.

Kancelář 39, jejíž existenci severokorejský režim vytrvale popírá, tak zabezpečuje vládnoucí špičce kolem Kim Čong-una dostatek financí na vývoj a výrobu jaderných hlavic a raket dlouhého doletu, ale i financování všech severokorejských komunistických pohlavárů.

VIDEO:
https://youtu.be/Hg2fLjlOBis

BIO autora

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorie zpráv

FaceBook

TOPlist

Ankety

Líbí se vám nasazený vzhled magazínu?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Poslední komentáře

No já tam byla, lidé tam běžně chodí, ani mne nějak nenapadlo, proč bych se [...]

vlkodlaci niesu takí akí si myslíte sú uplyne iní a to že sa tak [...]

Nalezené gramatické chyby byly opraveny, ale ve slovech, které zmiňujete, chybu nevidím :) [...]

Dobrý den, mohu se zeptat na vaše zdroje ze kterých jste čerpal? [...]

Já jen jako dítě asi 9 let viděla jsem v noci projít kolem postele,kde jsem [...]

Statistiky

  • 0
  • 66
  • 185
  • 12 636 702
  • 1 332
  • 637
Vážený uživateli Adblocku, prosím deaktivuj si rozšíření na našem webu. Výtěžek z reklamy nám slouží pro chod našeho hostingu. Děkujeme