ParaMag

VIDEO: Létá někdo kolem Měsíce?

 Rychlé zprávy

VIDEO: Létá někdo kolem Měsíce?

VIDEO: Létá někdo kolem Měsíce?
Listopad 06
12:49 2014

Měsíc se neustále těší velké pozornosti odborníků, ale i laiků, jež fascinují stále nové a nové záhady odehrávající se kolem tohoto nebeského tělesa. Jednu stranu Měsíce, která je stále otočená k Zemi, astronomové velmi dobře znají, ale o odvrácené straně Měsíce se ví jen velmi málo. Může se zde nacházet mimozemská základna, jak o tom spekulují někteří ufologové?

2203073

Podivné objekty nad povrchem Měsíce
V lednu 2013 zveřejnil amatérský astronom z New Orleans na serveru Youtube podivné záběry, na nichž se pohybují nad měsíčním povrchem jakési dva létající objekty. S největší pravděpodobností jsou umělého původu, a rozpoutaly celosvětovou diskusi o tom, co to vlastně létá kolem Měsíce. Na videu z místa, které je zahaleno stínem, nejprve přiletěl jeden objekt, a krátce na to i druhý. Ze začátku se oba objekty pohybovaly plynule a rovnoměrně, ale pak velmi nápadně změnily rychlost i směr letu. Jeden z nich velmi prudce zpomalil, opět zrychlil a pak změnil směr. V jednom okamžiku se navíc za nimi objeví jakási kondenzační stopa, která se podobá té, kterou za sebou zanechávají letadla. Z toho vyplývá, že nemůže jít ani o meteor či kosmický prach, jak o tom byli zpočátku přesvědčeni odborníci na vesmír, ale musí jít o těleso umělého původu, které je vybaveno nějakým pohonem. Skeptici si však myslí, že jde jen o další podvod. NASA se k tomuto zveřejněnému videu vyjadřovat nechtěla. Proč asi?

2203069Modré světlo nad povrchem Měsíce
Tyto dva nezvykle letící objekty nad povrchem Měsíce však nebyly jedinými zvláštními úkazy, které se vyskytly v jeho okolí. Zkušenosti s neznámými světly a neznámými létajícími objekty mají i posádky kosmických letů Apollo 11, 12, 13 i 14. Americký inženýr Maurice Chatelain, který byl v té době vedoucím oddělení Systému pro komunikaci a zpracování dat NASA prohlásil, že “když Apollo 11 přistálo na dně kráteru, objevily se na jeho okraji dvě cizí kosmické lodě (vozidla)”. Chatelain také mluvil o tom, že už při letu na Měsíc provázely posádku Apolla 11 neidentifikovatelné létající objekty. Když astronauti přistáli na Měsíci, slyšeli z rádia velmi podivné zvuky – jakési ostré tóny, o kterých si mysleli, že jde o nějaký kód.

I Buzz Aldrin viděl oba objekty jako manévrují na oběžné dráze Měsíce, a podařilo se mu je nafilmovat. Maurice Chatelain však řekl: “NASA tyto záběry nikdy neuvolnila, jistě tam byly cizí bytosti. O setkání se v NASA obecně ví, ale dosud o tom nikdo nemluvil.” Chatelain, který je již v současnosti v důchodu také řekl, že “všechny lety Apolla a Gemini byly sledovány nejen z dálky, ale někdy i dost zblízka vesmírnými plavidly mimozemského původu. Pokaždé když se objevily, astronauti o tom informovali řídící středisko, které pak přikázalo absolutní mlčenlivost.”

2203077Mezi nejnovějšími fotografiemi, které zveřejnila NASA jsou i ty z letu Apollo 14, kde je na jednom ze záběrů vidět jasnou modrou záři vznášející se nad měsíčním povrchem. NASA se opět k tomuto záběru nijak nevyjádřila, a skeptici považují modré světlo jen za kaz na fotografii nebo jej označují jako běžný vesmírný úkaz. Ptají se tedy ufologové oprávněně na to, zda se na odvrácené straně Měsíce může nacházet nějaká mimozemská základna odkud tyto neznámé objekty vylétají? A kdo vlastně sledoval astronauty z vesmírné mise Apollo, když se nacházely v okolí Měsíce nebo i na jeho povrchu?

Videogalerie:

Fotogalerie:

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Námelovou hypotézu zpracovala paní M. K. Matossian a její první publikace na toto téma je...

H. P. Lowecraft byl velice vzdělaný a sečtělý člověk a mohl některé věci ve své...

Mě to připomíná spíš rotující nůž z mlýnku na maso....

Statistiky

  • 0
  • 5
  • 193
  • 13 049 948
  • 1 314
  • 658