ParaMag.eu

VIDEO: Mohl by velký hadronový urychlovač částic v CERNu otevřít bránu do jiné dimenze?

 Rychlé zprávy

VIDEO: Mohl by velký hadronový urychlovač částic v CERNu otevřít bránu do jiné dimenze?

VIDEO: Mohl by velký hadronový urychlovač částic v CERNu otevřít bránu do jiné dimenze?
Červenec 27
19:49 2018

Velký hadronový urychlovač částic, který je umístěn v podzemí na území mezi francouzským pohořím Jura a Ženevským jezerem ve Švýcarsku měl prý v prosinci roku 2015 otevřít bránu do jiné dimenze.

Důkazem toho má být video, které natočili dva američtí studenti, když se nad Ženevou objevilo něco, co se podobalo na bránu nebo portál do jiné dimenze. Co se vlastně v ten den nad Ženevou odehrávalo?

Je LHC hrozbou pro lidstvo?
Velký hadronový urychlovač (LHC – Large Hadron Collider) nacházející se ve švýcarském CERNu (Evropská asociace pro jaderný výzkum) by podle několika vědců mohl způsobit katastrofu, která by mohla zničit i celou Zemi. Tuto konspirační teorii však vědci působící v CERNu absolutně vylučují.

Některá fakta o LHC však vyvolávají velké znepokojení nejen u vědců, ale také u obyčejných lidí. Urychlovač LHC je totiž největším strojem na světě, protože ho tvoří kruhový tunel s obvodem téměř 27 kilometrů v hloubce 50 až 150 metrů pod zemí. LHC se skládá z 9 600 Supermagnetů, které jsou až 100-tisíckrát silnější než je gravitace Země.

Foto: Wikimedia / černá

Foto: Wikimedia / černá

LHC dokonce dokáže na krátký okamžik vyvinout 100-tisíckrát vyšší teplotu, než je v jádru Slunce. Pokud k tomu přidáme zvláštní úkazy na nebi, které je vidět přímo nad Ženevou, nebo v okruhu několik desítek kilometrů od LHC, není divu, že lidé mají z vědeckých experimentů v CERNu velké obavy.

Brána do jiné dimenze?
Když se na internetu objevilo kontroverzní video ze dne 7. prosince 2015, téměř nikdo neměl pochyb, že za zvláštním úkazem, který se objevil na nebi nad Ženevou, stojí vědci z CERNu a velký hadronový urychlovač. Video, které natočili dva američtí studenti, zachycuje oblohu nad Ženevou, když se mezi mraky zformovala velmi podivná spirála, něco jako brána nebo portál do jiné dimenze jako ze sci-fi filmů.

Nejzajímavější na videu je však to, když po pár vteřinách vzlétne ze země jakási bílá koule, která vletí do středu spirály, kde zmizí. Krátce na to se tento “portál” uzavře a celá nebeská spirála z oblohy zmizí.

Foto: Youtube

Foto: Youtube

Nejen ufologové a lovci záhad, ale i někteří vědci jsou přesvědčeni, že to souviselo s experimentem v rámci projektu Awake, což je plazmový urychlovač, kde částice letí na vlně plazmy. A právě při pokusech projektu Awake se začaly na obloze nad Ženevou objevovat zvláštní nebeské úkazy a jevy.

To, že se v ten den něco v CERNu dělo, ostatně potvrdil i Adam Martin, který je asistentem profesora fyziky na univerzitě v Notre Dame. Adam Martin totiž na grafu signálů částicového urychlovače na začátku prosince 2015 objevil zvláštní výkyvy, a nikdo neměl tušení, co je způsobilo. Adam Martin to okomentoval slovy: “Bylo to tak zvláštní, že ostatní byli nuceni zahodit své oblíbené teorie a začít od nuly.”

Italský částicový fyzik a ředitel pro výzkum a vědecké výpočty v CERNu Sergio Bertolucci má také obavy, protože by se podle něj mohlo stát, že vědci skutečně vytvoří jakési časoprostorové okno, a jak řekl: “těmito dveřmi by možná mohlo něco přijít, možná zašleme něco ven my.”

Co přesně jeho slova měla znamenat, můžeme jen hádat. Jsou si vědecké kapacity pracující v CERNu v rámci Velkého hadronového urychlovače vůbec vědomi toho, co by mohli svými experimenty způsobit, nebo to je právě jejich cílem? Co světu přinesou nové pokusy s urychlovačem částic, ukáže čas, ale obavy jsou určitě namístě.

Videogalerie:

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Tak zrovna Nimrod byl profláklý hodně, tak zrovna tady bych zveřejnění lokality neřešil.. Spíš se...

Lepší příště nerikat lokality jak to každý dělá.. :( R....

Dobrý den, víme o tom, sledovali jsme to živě. Boural ho dle informací, co se...

Statistiky

  • 0
  • 5
  • 157
  • 12 946 978
  • 1 303
  • 653