ParaMag

VIDEO: Molebka – ruský Bermudský trojúhelník

 Rychlé zprávy

VIDEO: Molebka – ruský Bermudský trojúhelník

VIDEO: Molebka – ruský Bermudský trojúhelník
Červenec 13
14:54 2018

Ruská vesnice Molebka, která se nachází na hranici Permského kraje a Sverdlovské oblasti, je v celé Ruské federaci známá jako místo, kde se již od 19. století vyskytují různé anomální jevy.

O toto místo se již několik desetiletí zajímají nejen lovci záhad, ale i vědci, kteří tuto oblast označili za anomální zónu Ruska, kde se opravdu odehrávají nevysvětlitelné jevy. Proč se právě toto místo stalo jakýmsi bermudským trojúhelníkem Ruska?

První tajuplné zvěsti o Molebce
Vesnice Molebka byla založena v roce 1787, a jen o čtyři desetiletí později se již začaly o této obci šířit zvěsti o tom, že toto místo je prokleté. V 30. letech 19. století přinesly první svědectví o zvláštních světelných úkazech na nebi zdejší rolníci, když po práci na poli spatřili v jeden večer podivné létající objekty.

Tyto úkazy se zde opakovaly během celého 19. století a o vesnici Molebka se začaly šířit pověsti o tom, že to je skutečné prokleté místo Ruska, kde žijí démoni. Neobvyklé létající světelné objekty zde byly pozorovány i v 20. století, ale místní obyvatelé hovořili nejen o nich.

V okolí vesnice Molebka se totiž začaly vyskytovat různé fyzikální anomálie, kdy zde nefungovaly kompasy, rádiové vysílače (v současnosti i mobilní telefony) a někteří lidé se tu měli setkat i s neznámými bytostmi.

Lidé v celé oblasti tzv. Molebského trojúhelníku pociťovali zdravotní problémy od bolesti hlavy, přes zvýšení tělesné teploty až po nevysvětlitelné pocity strachu, když cítili přítomnost něčeho velmi podivného.

První průzkum celé oblasti
Navzdory těmto anomáliím se první výprava do této oblasti vypravila až v 80. letech 20. století pod vedením Permského geologa Emila Bachurina. Ten v říjnu 1983 proslavil vesnici Molebka díky tomu, že ve sněhu objevil kruh o průměru 62 metrů, který vypadal tak, jako by tam přistál nějaký kruhový létající objekt.

Po Bachurinově expedici se v oblasti vystřídaly další vědecké výpravy a celá oblast byla na oficiální úrovni prohlášena za první potvrzenou geoanomální zónu Ruska. Samotní vědečtí členové expedic totiž na vlastní oči viděli skutečné létající talíře a to v takovém množství, jako by tam bylo nějaké mimozemské letiště.

Podivné létající objekty a různé světelné koule se zde na obloze objevovaly v pravidelných intervalech, což bylo pro mnohé odborníky až velmi podezřelé. Členové expedic rovněž potvrdily, že se jim v okolí Molebky zhoršil zdravotní stav, trpěli migrénami, měli zvýšenou teplotu, krevní tlak a některé části těla jim otékaly.

Anomální zónu v okolí vesnice Molebka potvrdil i jaderný fyzik Pavel Gladyšev, který se zde dokonce narodil. Místním legendám o létajících objektech a světlech nevěřil tolikrát, dokud sám na vlastní oči na obloze neviděl světelný letící objekt podobný ohnivé kouli. Co však stojí za takovým častým výskytem UFO v okolí vesnice Molebka?

Sami vědci se ptají, proč se o tuto oblast nezajímá ruská vláda nebo ruská armáda. Může mít za tím vším prsty právě ruská armáda, která o zkoumání těchto anomálií neprojevuje žádný zájem z toho důvodu, že právě armáda tu tajně testuje nějaké podivné létající stroje?

Alespoň to si totiž myslí místní obyvatelé a vědci, kteří celou oblast zkoumali. Podaří se vědcům někdy odhalit, proč se v celé oblasti odehrává takové množství fyzikálních anomálií?

Videogalerie:

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Doufám, že opravdu jen ze zvědavosti :)...

49.2645389N, 13.2573303E...

Myslíte m ze panenka se nenasla Ale pribeh je z casti pravdivy existuji 2 neli...

Statistiky

  • 2
  • 72
  • 170
  • 13 136 700
  • 1 318
  • 664