ParaMag

VIDEO: Nacistická základna na Antarktidě – fakt nebo fikce?

 Rychlé zprávy

VIDEO: Nacistická základna na Antarktidě – fakt nebo fikce?

VIDEO: Nacistická základna na Antarktidě – fakt nebo fikce?
10 listopadu
17:10 2016

Adolf Hitler si chtěl podmanit celý svět, a v jeho představách tedy bylo zabrat pro Třetí říši i nejjižnější část Země – Antarktidu. V prosinci roku 1938 proto k Antarktidě vyslal průzkumnou expedici, která měla jeho plány zrealizovat. První expedici vedl kapitán Alfred Richter, který se s lodí Schwabenland dostal až k břehům Antarktidy, kde zabral území o rozloze 9 kilometrů čtverečních, a nazval ho Neuschwabenland, tedy Nové Švábsko. Co tu vlastně nacisté v dalších letech vybudovali?

Nacisté na Antarktidě
O první výpravě kapitána Alfreda Richtera se nedá pochybovat, protože existuje množství důvěryhodných záznamů, které o této expedici říkají. Zda tam však nacisté skutečně vybudovali nějakou základnu, není dodnes jasné. Jedna část historiků a vědců se přiklání k názoru, že nacisté na Antarktidě museli mít svou základnu, druhá část vědců to považuje jen za ničím nepodloženou fikci. Existuje však množství svědectví od kapitánů a námořníků z ponorek, kteří se na konci 2. světové války pohybovaly u břehů Jižní Ameriky, a tedy teorii o nacistech na Antarktidě jen potvrzují. Jedním z nich byl i kapitán ponorky U-530 Wilhelm Bernhard, jehož ponorka vyplula z přístavu v německém městě Kiel a 13. dubna 1945 se dostala až na Antarktidu. Podle jeho výpovědi tam jeho šestnáctičlenné posádka vyhloubila v ledovci jeskyni, do které uložili množství beden, které měly obsahovat různé předměty a důležité dokumenty Třetí říše. Celá operace nesla kódové označení Valkýra-2. Ponorka U-530 pak vplula do argentinského přístavu Mar-del-Plata, kde se celá posádka vzdala.

Podobně se o své cestě na Antarktidu zmínil i kapitán ponorky U-977 Heinz Schäffer, který při výslechu amerických a britských tajných služeb po skončení 2. světové války uvedl, že i jeho ponorka vezla na Antarktidu množství zapečetěných beden, které tam nechali, a pak se vzdal úřadům v Mar-del-Plata.

2494989Základna 211 nebo Nový Berlín
Jak tedy dokládají výpovědi těchto dvou kapitánů ponorek, nacisté museli Antarktidu pravidelně navštěvovat, a proto je podle části historiků více než pravděpodobné, že tam měli i svou základnu. Jedna z teorií, kterou však většina historiků považuje za nepravděpodobnou, hovoří o tom, že nacisté na Antarktidě objevili rozsáhlou síť podzemních řek s teplou vodou, velké jeskyně a dokonce geotermální jezero. A právě v této části Antarktidy, která se i dnes ještě volá Nové Švábsko, měla vzniknout obrovská základna 211, které se říkalo i Nový Berlín. Dokončena měla být podle některých dokumentů v roce 1943.

Potvrzením toho, že tato základna na Antarktidě existovala, má být podle zastánců této teorie i výrok německého nejvyššího velitele válečného námořnictva nacistického Německa Karla Dönitze, který řekl překvapivou větu:

Německá podmořská flotila je hrdá, že vytvořila nepopiratelnou pevnost pro Führera na druhém konci světa.

2494987A aby toho podle zastánců nacistické antarktické základny nebylo málo, dalším důkazem měla být zpráva z roku 1999, která hovořila o významném objevu v Antarktidě. Drtivá většina médií se však navzdory závažnosti tomuto objevu vůbec nevěnovala. V roce 1999 totiž americká expedice objevila v Antarktidě neznámý virus, který by byl nebezpečný pro všechny živé tvory na naší planetě, pokud by se z permafrostu, tedy z věčně zmrzlé půdy, dostal na povrch. Americký vědec Tom Starmerue z Newyorské univerzity proto lidi na celém světě ještě v roce 1999 varoval, když řekl:

V důsledku globálního oteplování může dojít k tání permafrostu, a virus se uvolní. Stačí, aby napadl kolonii tučňáků, a nic ho nezadrží.

A právě tento virus má podle zastánců teorie o nacistické antarktické základně spojitost s tím, že šlo o součást vývoje nacistické bakteriologické zbraně.

Může to být pravda nebo to je jen další konspirace? Jak to tedy je s nacistickou základnou na Antarktidě, byla tam někdy postavena nebo tam ještě někde stojí? Je možné, že by stále unikala pozornosti vědců, kteří na Antarktidě působí nebo o ní politická elita velmi dobře ví, ale veřejnosti se to přísně tají? Dozvíme se to někdy?

Videogalerie:

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

1 komentář

 1. KORINA
  KORINA 30 ledna, 21:33

  Teplé řeky tečou z vnitřní Země. Pokud tam jsou nacisti, tak nás chraňte všichni svatí. Doufám, že se té reptiliánce Merkel nepodaří 4.říše.

  Odpovědět na komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

LV

Na Měsíci to váží šestkrát méně, takže 35kg, a k tomu čtyři široké pneumatiky, takže...

Ahoj , nechci nic ale vlkodlak se nepřizná ,že je vlkodlak . A to samé...

Nechci nic ale vlkodlak se nepřizná , že je vlkodlak lidi vzpamatujte se jo XD...

Statistiky

 • 1
 • 10
 • 255
 • 13 375 713
 • 1 372
 • 677