Paranormal

VIDEO: Našel britský cestovatel v Himalájích stopy Yetiho?

VIDEO: Našel britský cestovatel v Himalájích stopy Yetiho?

VIDEO: Našel britský cestovatel v Himalájích stopy Yetiho?
Říjen 06
08:24 2017

V lednu roku 2016 informoval britský cestovatel Steve Berry o expedici na nejvyšší vrch Bhútánu – Gangkhar Puensum, které se osobně zúčastnil. Mimo jiné se zmínil i o tom, že se mu podařilo vyfotografovat stopy, které s velkou pravděpodobností patří legendárnímu sněžnému muži.

Co ho vedlo k přesvědčení, že právě tyto stopy by měly patřit Yetimu? Zařadili se jeho fotografie k těm důkazům, které potvrzují existenci tvrzeného humanoidního tvora?

Yeti – fakt nebo fikce?
Legendární sněžný muž, který je znám pod pojmenováním Yeti, což v jazyce šerpů znamená divoké horské zvíře, by měl být 2,5 metru vysoký tvor podobný lidoopu nebo pravěkému člověku a jeho “domovem” jsou údajně právě Himaláje.

Muž, který tvrdí, že zabil Yetiho
Jeho existenci se sice dosud nepodařilo potvrdit a domněnky o něm jsou založeny pouze na vyprávěních obyvatel z okolí Himalájí, ale několik fotografií a nepřímé důkazy by mohly potvrzovat, že Yeti je reálnou bytostí. Poprvé se lidé o údajné existenci sněžného muže dozvěděli díky britskému důstojníkovi Laurenci Waddellovi, který v roce 1899 objevil na jednom himalájském sedle obrovský otisk bosé nohy.

Stopa byla podle Waddella tak velká, že musela patřit tvorovi, který měl na výšku více než dva metry. První fotografie stop však učinil až v roce 1937 britský dobrodruh Frank Smythe, který přirovnal nalezené mohutné stopy s horolezeckým cepínem.

Může ukrývat nejvyšší neporažený vrch světa Yetiho?
Nejvyšší vrch Bhútánu – Gangkhar Puensum znamená v Bhútánském jazyce “Tři horští bratři”. Jeho vrchol, který je ve výši 7 570 metrů nad mořem je zároveň nejvyšším nezdolaným vrchem na světě. Není to jen z důvodu obtížnosti výstupu, ale zejména kvůli nařízení bhútánské vlády, která do roku 1983 zakazovala horolezecké expedice do oblastí hor vyšších než šest tisíc metrů nad mořem.

Africký Yeti: skutečnost či přelud?
V roce 1994 byl tento zákaz obnoven a platí dodnes. A i z tohoto důvodu si právě Steve Berry myslí, že stopy, které vyfotografoval z výšky 5 500 metrů nad mořem, kde se v té době nacházel, by mohly patřit právě Yetimu, protože na toto místo ještě neměla nikdy vkročit lidská noha.

Steve Berry je přesvědčen, že Yeti skutečně existuje a jeho domovem by mohl být právě nejvyšší vrch Bhútánu, kde má na to ideální podmínky.

O místě, kde se stopy nacházely řekl:

Podařilo se mi tam na místě, kam člověk dosud nevkročil, vyfotografovat stopy yettiho. Jejich původcem rozhodně není žádné zvíře, jak se snaží naznačovat skeptici.

Otisky stop na jeho fotografiích totiž tvoří souvislou linii a jdou za sebou, takže stopy čtyřnohému zvířeti patřit určitě nemohou. Stopy tedy musel zanechat tvor, který se pohybuje na dvou nohách.

K těsné blízkosti stop se však expedice nedostala, což potvrdil i Berry:

Ty stopy jsme jen viděli z místa, kde jsme stáli ve výši pěti a půl kilometru. Ale před námi byl sráz a hory, přes které jsme se k nim nemohli dostat.

Jeho fotografie obletěly svět, ale mnozí to za důkaz existence Yettiho i tak nepovažují.

Komu stopy patří?
Steve Berry po ukončení expedice ukázal fotky i místním obyvatelům, a jeden z nich měl britskému cestovateli potvrdit, že stopy skutečně patří sněžnému muži.

Zda mluvil jeden z Bhutánčanů pravdu se ověřit nedá, jeho slova však zprostředkoval Berry takto:

Jeden z místních mi vyprávěl, že sám Yetiho viděl a v Bhútánu se mu říká Migo. Potvrdil mi, že ho viděl ze vzdálenosti asi devadesát metrů. Ten tvor byl pokryt hnědou srstí a srstí měl pokrytou i tvář, byl velký jako člověk.

S tvrzeními, které uvedl Berry však mnozí odborníci nesouhlasí, protože si myslí, že na tak strmém svahu by se nedokázal udržet ani legendární Yeti, protože jakékoliv větší zvíře by se okamžitě zřítilo.

Kdo však na tomto velmi strmém svahu mohl zanechat stopy, když je z fotek jasné, že to čtyřnohé zvíře nemohlo být? Dokazují tedy Berryho fotografie to, že se po svazích nejvyššího vrchu Bhútánu pohybuje legendární sněžný muž?

Videogalerie:

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorie zpráv

FaceBook

TOPlist

Ankety

Líbí se vám nasazený vzhled magazínu?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Poslední komentáře

vlkodlaci niesu takí akí si myslíte sú uplyne iní a to že sa tak [...]

Nalezené gramatické chyby byly opraveny, ale ve slovech, které zmiňujete, chybu nevidím :) [...]

Dobrý den, mohu se zeptat na vaše zdroje ze kterých jste čerpal? [...]

Já jen jako dítě asi 9 let viděla jsem v noci projít kolem postele,kde jsem [...]

Mb

Sice nikdo neni dokonaly,ale napr. poly a vlady snad nikdy nebudou s i, ale s [...]

Nat

Cameronovo sadistických praktikách... To jako vážně? [...]

Statistiky

  • 0
  • 92
  • 230
  • 12 591 188
  • 1 329
  • 635
Vážený uživateli Adblocku, prosím deaktivuj si rozšíření na našem webu. Výtěžek z reklamy nám slouží pro chod našeho hostingu. Děkujeme