ParaMag.eu

VIDEO: Nejděsivější psychiatrické léčebny

 Rychlé zprávy

VIDEO: Nejděsivější psychiatrické léčebny

VIDEO: Nejděsivější psychiatrické léčebny
Leden 18
16:59 2015

Psychiatrické ústavy byla v minulém století místa, z nichž se duševně nemocní lidé ve většině případů už nikdy nevrátili do běžného života, protože psychiatrie jako vědní obor byla ještě v plenkách. Na pacientech se zkoušeli různé netestované léky, zvláštní terapie a nepředstavitelné psychiatrické metody, které přinášely duševně nemocným ještě větší utrpení. Hodně z takových léčeben se muselo po čase zavřít, ale duše některých pacientů tam podle několika svědků stále zůstaly. Které léčebny v USA patřily mezi ty nejděsivější?

2246403Psychiatrická léčebna Pennhurst – násilí na dětech
Podle mnohých amerických historiků byla psychiatrická léčebna Pennhurst v městečku Spring City v Pensylvánii jedna z nejhorších v celých Spojených státech amerických. Založena byla v roce 1903, a pacienty v této děsivé léčebně byli převážně děti, o čemž svědčí i přilehlý hřbitov, kde byly mrtvá tělíčka pohřbena. V léčebně se dodnes ukazují přízraky malých dětí, což potvrdili mnozí svědci, mezi nimiž jsou i bývalí zaměstnanci léčebny, ale i lovci duchů. Současný majitel celého komplexu Richard Chakejian hovoří o tom, že v léčebně často potkává malou světlovlasou holčičku v bílých šatech, která se na něj upřeně dívá, a v její blízkosti je cítit velmi silnou negativní energii.

Malou holčičku viděli i někteří lovci duchů, kteří do Pennhurstu zavítali, a podle jejich slov mají před touto léčebnou velký respekt. Celý komplex je dodnes střežen, a členové bezpečnostní služby hovoří o tom, že v oknech vídají lidí, kteří se dívají z oken budovy Quaker. Pokaždé když však přijdou dovnitř, nikdo v budově není, ale slyší hlasy, které nikomu nepatří. Nejděsivějším místem v celém komplexu je budova nazvaná Devin, která sloužila jako ubytovna pro malé děti. V budově byla umístěna i zubní ordinace, která však nesloužila pro lékařské účely. Malým pacientům, kteří pokousali nemocniční pečovatele byly násilně vytrhávány zuby. Většina dětí v léčebně proto měla během pobytu ústa bez zubů. V této nemocniční části je proto často slyšet hlas, který křičí: “Neměli žádné zuby!”

Šokující reportáž o této “léčebně” s názvem Utrpení malých dětí (Suffer The Little Children) udělal v roce 1968 americký novinář stanice NBC Bill Baldini. V roce 1977 byla na léčebnu podána žaloba, a vyšetřovací komise odhalila děsivé zjištění. Celý komplex byl nakonec v roku 1987 uzavřený, a dodnes z něj jde strach.

2246407Psychiatrická léčebna Overbrook – terapie plné utrpení
Další hrůzostrašná psychiatrická léčebna se jmenovala Overbrook v městečku Cedar Grove v New Jersey. Založena byla již v roce 1896, ale největší peklo zde duševně nemocní pacienti zažívali v 30. letech 20. století během velké hospodářské krize, kdy byla léčebna velmi přeplněná. Do sanatoria šli v té době minimálně příspěvky od státu, a pacienti zde doslova živořili. Kromě toho zde duševně nemocní dennodenně zažívali kruté terapeutické metody, během nichž zde zemřeli stovky pacientů. Podle historických záznamů tu jen během kruté zimy v roce 1917 umrzlo 24 pacientů přímo na nemocničních postelích, a další desítky pacientů zde skončili s omrzlinami, neboť v celém komplexu přestalo fungovat topení. Během fungování psychiatrické léčebny, která byla uzavřena až v roce 2007 zde postupně zemřelo více než 10 tisíc duševně nemocných lidí! Všechno toto děsivé zacházení s nemocnými mělo pravděpodobně za následek to, že v celém komplexu se začaly zjevovat přízraky těch, kteří zde tak velmi trpěli.

S různými děsivými zjeveními se zde setkalo množství zaměstnanců, ale i lovců duchů, kteří komplex navzdory neustálému policejnímu hlídání stále navštěvují. Setkat se zde dá s černým přízrakem, který má jen hlavu a ramena, ale i se sestřičkou v bílých šatech z přelomu století, jak chodí do kruhu. Z celé psychiatrické nemocnice vyzařuje podle těch, kteří ji navštívili velmi negativní energie.

2246391Sanatorium Hill View – sebevraždy ze strachu?
Sanatorium se nachází v městečku New Castle v Pensylvánii, a bylo postaveno v roce 1928. Od roku 1925 se však již na tomto místě nacházela farma pro chudé, a když se postavila nemocnice, z komplexu se stalo sanatorium pro duševně nemocné. Po čase se z neznámých příčin začal v nemocničních pokojích pacientům zjevovat přízrak asi sedmiletého chlapce, který dostal jméno Jeffrey. Později přišel nemocniční personál na to, že toho pacienta, jehož Jeffrey navštívil, čekala o pár dní smrt. Jeffrey se stal v nemocnici známým přízrakem – doslova poslem smrti, a každý se bál toho, že přijde právě za ním, čímž mu vlastně “zvěstoval” brzkou smrt. Možná i tento přízrak stál za sebevraždami pacientů a jednoho lékaře, kteří si vzali život skokem ze střechy. Těla zesnulých však nikdo z nemocnice nepohřbíval, a nechali je napospas osudu pod okny sanatoria. Pozůstatky zesnulých tak byly toulavými psy poroznášeny po okolí městečka New Castle.

2246397Přízraků a různých paranormálních jevů bylo během provozu sanatoria několik, a jedna ze zaměstnankyň jménem Molly, která dělala v léčebně sociální pracovnici, mluvila o tom, že neznámé hlasy bylo slyšet hlavně v suterénu, kde měla kancelář vedle místnosti, v níž se shromažďovaly věci po zemřelých pacientech. Nejstrašidelnější místnost v celém sanatoriu byl pokoj číslo 105, kde se Molly starala o pacientku jménem Mary Virginia, která z tohoto pokoje neodešla ani po své smrti, a pravidelně se v ní zjevuje. Právě v této místnosti se s přízrakem Mary Virginie měli setkat kromě Molly i další zaměstnanci, ale i návštěvníci sanatoria. Sanatorium Hill View bylo nakonec uzavřeno v roce 2004, a stalo se vyhledávanou lokalitou lovců duchů, kteří se zde pravidelně setkávají s různými přízraky.

Videogalerie:

Fotogalerie:

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

2 komentáře

 1. Katka
  Katka Květen 04, 11:49

  Zdravím 🙂 moc se mi líbí Vaše stránky. Chtěla bych se zeptat,zda nevíte jestli vyšla nějaká kniha o amerických psychiatrických léčebnách nebo o jejich historii? Díky za odpověď

  Odpovědět na komentář
  • k0m1s
   k0m1s Autor Květen 04, 13:24

   Zdravím,
   děkujeme za pochvalu. Bohužel já osobně o žádné takové literatuře nevím.

   Odpovědět na komentář

Napsat komentář

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Tak zrovna Nimrod byl profláklý hodně, tak zrovna tady bych zveřejnění lokality neřešil.. Spíš se...

Lepší příště nerikat lokality jak to každý dělá.. :( R....

Dobrý den, víme o tom, sledovali jsme to živě. Boural ho dle informací, co se...

Statistiky

 • 0
 • 23
 • 183
 • 12 994 645
 • 1 306
 • 653