ParaMag

VIDEO: Nejnovější skotský poltergeist – i policie potvrdila paranormální jevy

 Rychlé zprávy

VIDEO: Nejnovější skotský poltergeist – i policie potvrdila paranormální jevy

VIDEO: Nejnovější skotský poltergeist – i policie potvrdila paranormální jevy
Červen 14
17:06 2018

Na jihu Skotska ve městě Rutherglen začaly v domě, ve kterém bydlela svobodná matka se svým dospívajícím synem, odehrávat nevysvětlitelné paranormální jevy, které se tam předtím nikdy nevyskytovaly.

Skotští vyšetřovatelé jsou přesvědčeni, že byli svědky řádění poltergeista (tedy hlučného ducha) a případem se začali zabývat už i lovci duchů. Co všechno se v domě odehrávalo?

Překvapení policisté
Když dostali policisté z tísňové linky hlášení, že ve městě Rutherglen na ulici Stonelaw nahlásila vystrašená žena, která se představila jako Catherine Shreenan narušení jejího domu, mysleli, že to bude jen rutinní záležitost. Později se však ukázalo, že tento případ bude mnohem náročnější než se ze začátku zdál.

Vše začalo náhle v první srpnový víkend roku 2016, kdy se začaly v domě ozývat zvláštní zvuky a několik předmětů se nečekaně přesunulo ze svých míst na zcela jiná místa, kde je nedala ani Catherine a ani její syn.

Během víkendu se však tyto nevysvětlitelné jevy vystupňovaly až tak, že 51-letá Catherine Shreenan se svým dospívajícím synem začali mít velké obavy, a proto v pondělí 8. srpna zavolali policii.

Policisté se však v domě dlouho nezdrželi, protože nikoho kromě ženy, jejího syna a psa v domě nenašli. Když však policisté dostali i druhý den totéž nahlášení od Catherine Shreenan, začaly se případu věnovat důkladněji. Ukázalo se, že v domě skutečně někdo nebo něco je, protože i přivolaní policisté byli svědky paranormálních jevů, se kterými se dosud ještě nesetkali.

Policie nedokázala pomoci
Mnozí zasahující policisté, kteří se v domě na ulici Stonelaw vystřídali, potvrdili zvědavým médiím, že v domě pravděpodobně řádí poltergeist a někteří policisté ho přirovnali k slavnému případu poltergeista z britského Enfieldu. Policisté byli svědky toho, jak v domě létaly kusy oblečení z jedné strany místnosti na druhou, dveře se samovolně otevíraly a zavíraly, světla se rozsvěcovala a zhasínala a různé předměty náhle měnily svou polohu.

Foto: Glasgowlive, Eveningtimes

Foto: Glasgowlive, Eveningtimes

Skotské noviny informovaly veřejnost o tom, že policie byla bezradná a ženě se synem nedokázala nijak pomoci. Policisté zavolali do domu i své nadřízené, protože z řádění temných sil byl sami velmi vyděšení. No ani po příchodu policejních expertů nedokázala policie rodině pomoci, přesto, že všichni byli svědky paranormálních jevů a sami viděli, že se nejedná o žádný podvod.

Catherine Shreenan se svým synem byli proto nuceni odejít včas ke svým příbuzným a policisté dokonce požádali o pomoc místního faráře, který dům vysvětil.

Skotští vyšetřovatelé začali pátrat i v historii domu a rodiny Shreenanovy, aby objasnily paranormální jevy odehrávající se v tomto domě. Jak potvrdila Catherine Shreenan a její syn, v domě se nic podobného v minulosti neodehrálo. Ozvali se i lovci duchů, kteří přirovnávají řádění tohoto poltergeista s tím z Enfieldu a rodině nabídli svou pomoc.

Co policie zjistila o historii tohoto domu, a zda se nějakým způsobem podařilo ukončit projevy poltergeista, zatím není známo a dnes již o případu média neinformují. Na to, kdo nebo co stálo za paranormálními jevy v domě na ulici Stonelaw, si musíme ještě počkat.

Videogalerie:

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Doufám, že opravdu jen ze zvědavosti :)...

49.2645389N, 13.2573303E...

Myslíte m ze panenka se nenasla Ale pribeh je z casti pravdivy existuji 2 neli...

Statistiky

  • 2
  • 67
  • 170
  • 13 136 680
  • 1 318
  • 664