ParaMag.eu

VIDEO: Nejslavnější fotografie ducha: kdo se na ní nachází?

VIDEO: Nejslavnější fotografie ducha: kdo se na ní nachází?

VIDEO: Nejslavnější fotografie ducha: kdo se na ní nachází?
Duben 23
11:11 2017

Raynham Hall je velmi honosné sídlo v Norfolku na východě Anglie, které bylo téměř tři století sídlem rodu Townshend, později sloužilo i dalším urozeným britským rodinám.

V roce 1726 tu zemřela za záhadných okolností manželka politika Charlese Townshend Dorothy Walpole, a od té doby se v Raynham Hall údajně zjevuje její duch v podobě přízraku hnědé paní. Její přízrak viděli i někteří prominentní hosté, kteří v sídle strávili určitý čas.

Duch nevěrné ženy
Jak Dorothy Walpole vlastně zemřela není známo, ale podle některých historických pramenů měla být nevěrná svému manželovi a za svou nevěru pravděpodobně zaplatila svým životem. Jedna verze příběhu hovoří o tom, že její manžel ji po odhalení nevěry nechal uvěznit v některé z velkých pokojů v Raynham Hall, kde nakonec zemřela na neštovice, druhá verze však hovoří o tom, že ji manžel v zlosti shodil ze schodů, kdy si při pádu zlomila vaz.

Která verze příběhu je pravdivá, je sporné, jisté však podle více očitých svědků je to, že v Raynham Hall se zjevuje přízrak hnědé paní, která by měla být právě Dorothy Walpole.

Duch na fotografii
První fotografii přízraku hnědé paní se podařilo udělat profesionálnímu fotografovi Hubertovi Provandovi 19. září roku 1936. Přítomen byl i druhý fotograf Indre Shira. Oba se v Raynham Hall nacházeli z toho důvodu, aby udělali fotografie sídla pro realitní magazín Country life. V momentě, kdy se Provand chystal vyfotografovat dřevěné schodiště, zjevila se nad ním jakási zvláštní mlha.

Spatřil ji i Shira, který okamžitě zakřičel na Provand, aby stiskl spoušť. Jakmile to udělal, přízrak zmizel. Po vyvolání fotky, zjistili, že ducha hnědé paní se jim podařilo opravdu zachytit. Vznikla tak jedna z nejslavnějších fotografií ducha, přes množství skeptiků, kteří jsou ještě i dnes přesvědčeni, že fotka je podvrh. Podrobné analýzy fotografie však potvrdily, že snímek je opravdu pravá.

Duch je stále přítomen
I když se přízrak hnědé paní zjevuje jen velmi zřídka, dnes je v každém bedekru, kde se zmiňuje sídlo Raynham Hall, zmíněn i duch Dorothy Walpole, která se tam občas zjevuje. Přízrak je tak již nedílnou součástí Raynham Hall. Potvrdil to například na konci 18. století v té době ještě příští britský král Jiří IV., Který se v sídle Raynham Hall několik dní zdržoval. Přízrak hnědé paní se mu podle jeho slov zjevil u nohou postele.

V roce 1836 se přízrak objevil i anglickému spisovateli Frederickovi Marryatovi, který v sídle spolu s dvěma syny strávil tři noci. Marryat do Raynham Hall přišel i kvůli přízraku hnědé paní, o níž už mnoho slyšel, a doufal, že i jemu se ducha podaří spatřit. Během třetí noci se mu to i splnilo, ale když stál tváří v tvář přízraku, tak se vyděsil, že ve strachu o svůj život vytáhl revolver, a na ducha, kterého viděli i jeho dva synové, vystřelil. Marryat potvrdil, že v duchovi poznal Dorothy Walpole, jejíž portrét visel v jedné z místností sídla.

Přízrak hnědé paní, ve kterém většina očitých svědků viděla podobu Dorothy Walpole se zjevila v Raynham Hall několikrát, a bylo to i během 20. století. Naposledy byl duch viděn v roce 2003. Ducha se však od roku 1936 již nepodařilo nikomu vyfotografovat (zatím), a proto také mnoho skeptiků stále věří tomu, že Provandova fotografie byl jen jeden velký podvrh.

Videogalerie:

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

PK

O lesu Bor připravuji samostatný web – https://www.lesbor.cz. Pokud by někdo chtěl dát zpětnou vazbu, [...]

Neváhali jsme záhadu malinko rozkrýt, co nás nakonec potkalo, a že se v lese opravdu [...]

Člověk už od nepaměti touží po magické schopnosti být neviditelným před očima jiných. V [...]

Statistiky

  • 2
  • 131
  • 185
  • 12 915 046
  • 1 302
  • 647