ParaMag

VIDEO: Probíhají ve vesmíru skutečné hvězdné války?

 Rychlé zprávy

VIDEO: Probíhají ve vesmíru skutečné hvězdné války?

VIDEO: Probíhají ve vesmíru skutečné hvězdné války?
Duben 26
20:17 2018

Začátkem září roku 2017 proběhla světovými médii velmi zajímavá informace o tom, že američtí astronomové zaznamenali sérii rádiových výbuchů, které pocházejí z malé galaxie vzdálené asi tři miliardy světelných let. Vědci z Kalifornské univerzity v Berkeley si dokonce myslí, že tyto výbuchy by mohly pocházet i od mimozemšťanů, kteří je mohli použít pro pohon svých vesmírných lodí. Připravují nás vědci spolu s médii na příchod mimozemské civilizace?

O čem informovali vědci?
Američtí vědci z iniciativy Breakthrough Listen, kteří se snaží najít ve vesmíru mimozemský život informovali 29. srpna 2017 světovou veřejnost o tom, že v časných ranních hodinách 26. srpna 2017 zachytili 15 velmi silných rádiových signálů z vesmíru jen během pěti hodin, které pocházely z stejného zdroje. Pro představu, tyto signály, které trvaly jen několik milisekund, uvolnily energii jako naše Slunce za 10 tisíc let! Rádiové signály pocházely z trpasličí galaxie vzdálené přibližně 3 miliardy světelných let, kterou vědci objevili ještě v roce 2012 a nazvali ji FRB 121102.

Zajímavostí je, že právě z této galaxie se podařilo vědcům zachytit od jejího objevení až do konce srpna roku 2017 až 150 záblesků, ale těch posledních 15 během pouhých pěti hodin překvapily nejen vědce z iniciativy Breakthrough Listen, za níž stojí i slavný fyzik Stephen Hawking, ale i vědce z Kalifornské univerzity v Berkeley. V roce 2016 totiž vědci z Breakthrough Listen zaznamenali jen 9 záblesků v průběhu šesti měsíců, navíc frekvence zachycených signálů se tehdy pohybovaly mezi 1 až 2 GHz, ale posledních 15 signálů dosáhlo frekvenci až 7 GHz.

Z toho vyplývá jednoznačný závěr, že tak velký počet zachycených rádiových signálů z jednoho zdroje proto nemůže pocházet například z exploze nějakého vesmírného objektu. Vědci proto spekulují nad tím, že výbuchy by mohly pocházet i od mimozemské civilizace, například z laserové technologie, kterou mohli používat pro pohon svých vesmírných lodí.

Zachycené rádiové signály k naší Zemi putovaly více než 10 miliard let a naše galaxie měla tehdy jen 2 miliardy let. Někteří vědci sice poukazují na to, že život na Zemi tehdy sestával pouze z jednobuněčných organismů, to však nijak nevyvrací fakt, že by ve vzdálených galaxiích, jako byla tato trpasličí, již nemohla existovat vyspělá civilizace.

Neznámé výbuchy ve vesmíru
Když američtí vědci ještě v roce 1979 zaregistrovali ve vesmíru obrovské výbuchy, domnívali se, že to byly kosmické úkazy – tedy výbuchy hvězd. Když však během jednoho desetiletí bylo zaznamenáno až 80 takových neobjasněných výbuchů, vědci vyloučili možnost, že by to byly přírodní kosmické úkazy. Tyto tajemné a nevysvětlitelné exploze proto mnozí odborníci na vesmír začali považovat za gigantické jaderné výbuchy, které byly v dalekém vesmíru způsobeny hvězdnými válkami mezi mimozemskými civilizacemi. Potvrdil to například William Gould, specialista na kosmické lety z Goddard Space Flight Center, když tehdy doslova řekl:

Pokud to mám zevšeobecnit, nemohu se odpoutat od myšlenky, že se tam kdesi ve vesmíru odehrávala mezigalaktická válka, kterou jsme nyní zpozorovali.

Nebyl však sám, protože stejný názor měli i další experti. Jedním z nich byl i doktor Willar P. Armstrong, expert na blízký vesmír a bývalý profesor chemického inženýrství na Washingtonské univerzitě v St. Louis, když pro americký časopis National Enquirer řekl:

Jsem přesvědčen, že tyto exploze jsou následky hvězdných válek, kterých se účastní jiné superrasy. To je nejvíce pravděpodobné vysvětlení.

Dalším byl Ray Klebesadel, který analyzoval data ze špionážních satelitů v Los Alamos v Novém Mexiku. Ten na mnoho záhadných vesmírných výbuchů v 80. letech minulého století řekl:

Ten poslední výbuch vůbec nevypadá na přírodní úkaz. V konečném důsledku jsme vyloučili možnost, že šlo o supernovu, tedy přírodní výbuch hvězdy. Existuje jedna domněnka, kterou nelze vyloučit, mluvící o tom, že tyto výbuchy způsobila cizí inteligence na vysokém stupni vývoje. Mnoho vědců zvažuje možnost, že v hlubokém vesmíru proběhla jakási hvězdná válka. Připomínalo to výbuch vysokoenergetické bomby. Takový je charakter toho výbuchu. Bohužel, nemáme potřebnou technologii, abychom to dokázali, alespoň ne teď.

Otázka proto zní, co způsobuje záblesky gama záření, když je dodnes nedokázali vysvětlit ani vesmírní experti. Mohou spolu nějak souviset neznámé a opakující se obrovské vesmírné výbuchy a nedávno zachycené velmi silné rádiové signály? Připravují nás vědci na definitivní potvrzení faktu, že ve vesmíru nejsme sami a v dalekých galaxiích se odehrávají mezigalaktické války, které mezi sebou vede několik mimozemských ras a důkazy o tom k nám přicházejí až teď?

Videogalerie:

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Námelovou hypotézu zpracovala paní M. K. Matossian a její první publikace na toto téma je...

H. P. Lowecraft byl velice vzdělaný a sečtělý člověk a mohl některé věci ve své...

Mě to připomíná spíš rotující nůž z mlýnku na maso....

Statistiky

  • 3
  • 193
  • 223
  • 13 049 931
  • 1 314
  • 658