ParaMag

VIDEO: Skinwalkeři z Grand Canyonu: indiánská legenda či opravdoví tvorové?

 Rychlé zprávy

VIDEO: Skinwalkeři z Grand Canyonu: indiánská legenda či opravdoví tvorové?

VIDEO: Skinwalkeři z Grand Canyonu: indiánská legenda či opravdoví tvorové?
Září 12
10:38 2018

K nejznámějším přírodním útvarům nejen ve Spojených státech amerických, ale i na světě nepochybně patří známý Grand Canyon řeky Colorado na jihozápadě USA ve státě Arizona. Grand Canyon, který na všechny turisty zapůsobí svým impozantním dojmem, má však i svá tajemství, o kterých vědí hlavně místní obyvatelé.

Jedním z takových tajemství jsou i záhadní tvorové, kteří podle několika svědectví mají žít právě v Grand Canyonu. Navahu, kteří zde stále žijí, jsou přesvědčeni, že by mohlo jít o tzv. skinwalkery.

Záhadní skinwalkeři
Skinwalker je podle Indiánů z kmene Navahu typ škodlivého čaroděje, který má schopnost nejen mluvit se zvířaty, ale dokáže se na ně údajně i proměnit. Skinwalkeři nejčastěji na sebe berou podobu vlka, kojota a lišky, ale prý dokáží převzít podobu jakéhokoli zvířete, pokud právě tehdy potřebují jeho schopnosti.

Navahu neradi mluví o skinwalkerech, protože lidem přivolávají nemoci, vraždí je, nebo vykrádají hroby. Někteří skinwalkeři se dokonce pokoušejí pronikat i do lidských obydlí, kde útočí na lidi, někdy jen klepou na okna a lezou po střechách.

Když se přemění na nějaké zvíře, tak ztrácejí jakékoliv zábrany a útočí nejen na lidi, ale dokonce i na auta, která prý nenávidí. Potvrzuje to i jeden případ, který se stal v roce 2006. Mladý pár, který se vydal na výlet do Grand Canyonu, spatřil neuvěřitelně rychlou a děsivou bytost. Oba byli přesvědčeni, že nemohlo jít o obyčejné zvíře.

Další turisté v Grand Canyonu toto jejich svědectví potvrdili, když popisovali jakéhosi tvora, který utíkal vedle auta a měnil svou podobu.

Navahu i proto hovoří o tom, že skinwalker je velmi rychlý a nedá se chytit, a dokonce se nedá zastřelit běžným způsobem. Legenda Navahů hovoří o tom, že jediný způsob jak se dá skinwalker zastřelit je ten, kdy se náboj nebo kulka před vystřelením vloží do bílého popela. Může tedy několik svědectví lidí z Grand Canyonu potvrzovat, že tam skutečně žijí skinwalkeři? Navahů jsou o tom přesvědčeni.

Jiné záhadné stvoření
Skinwalkeři však nejsou jediné záhadné stvoření, které viděli lidé v Grand Canyonu. K nejznámějším záhadným tvorům z Grand Canyonu totiž patří tzv. monstrum z Mogollonu. Jde o agresivního hominida, který vydává hrozivý řev a v Grand Canynonu byl pozorován již mnohokrát. Byl popisován jako velký lidoop, jehož tělo bylo pokryto dlouhými černými nebo červeno-hnědými chlupy.

Vysoký je přibližně dva metry a má velké červené oči. Mnozí lidé si však myslí, že to je ve skutečnosti legendární bigfoot, tedy velký, chlupatý a dvounohý hominid, který zatím patří k vědecky nepotvrzeným druhům lidoopa. V Grand Canyonu se má objevovat velmi často, naposledy to bylo v roce 2015.

Mohou tato svědectví potvrzovat, že v Grand Canyonu skutečně žijí podivná stvoření, která mnozí vědci považují jen za jakési bájné tvory, nebo jen zapracovala lidská fantazie a z obyčejných zvířat se staly skinwalkeři a různá jiná monstra?

Videogalerie:

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Námelovou hypotézu zpracovala paní M. K. Matossian a její první publikace na toto téma je...

H. P. Lowecraft byl velice vzdělaný a sečtělý člověk a mohl některé věci ve své...

Mě to připomíná spíš rotující nůž z mlýnku na maso....

Statistiky

  • 3
  • 193
  • 223
  • 13 049 928
  • 1 314
  • 658