ParaMag.eu

VIDEO: Skinwalkeři z Grand Canyonu: indiánská legenda či opravdoví tvorové?

 Rychlé novinky

VIDEO: Skinwalkeři z Grand Canyonu: indiánská legenda či opravdoví tvorové?

VIDEO: Skinwalkeři z Grand Canyonu: indiánská legenda či opravdoví tvorové?
Září 12
10:38 2018

K nejznámějším přírodním útvarům nejen ve Spojených státech amerických, ale i na světě nepochybně patří známý Grand Canyon řeky Colorado na jihozápadě USA ve státě Arizona. Grand Canyon, který na všechny turisty zapůsobí svým impozantním dojmem, má však i svá tajemství, o kterých vědí hlavně místní obyvatelé.

Jedním z takových tajemství jsou i záhadní tvorové, kteří podle několika svědectví mají žít právě v Grand Canyonu. Navahu, kteří zde stále žijí, jsou přesvědčeni, že by mohlo jít o tzv. skinwalkery.

Záhadní skinwalkeři
Skinwalker je podle Indiánů z kmene Navahu typ škodlivého čaroděje, který má schopnost nejen mluvit se zvířaty, ale dokáže se na ně údajně i proměnit. Skinwalkeři nejčastěji na sebe berou podobu vlka, kojota a lišky, ale prý dokáží převzít podobu jakéhokoli zvířete, pokud právě tehdy potřebují jeho schopnosti.

Navahu neradi mluví o skinwalkerech, protože lidem přivolávají nemoci, vraždí je, nebo vykrádají hroby. Někteří skinwalkeři se dokonce pokoušejí pronikat i do lidských obydlí, kde útočí na lidi, někdy jen klepou na okna a lezou po střechách.

Když se přemění na nějaké zvíře, tak ztrácejí jakékoliv zábrany a útočí nejen na lidi, ale dokonce i na auta, která prý nenávidí. Potvrzuje to i jeden případ, který se stal v roce 2006. Mladý pár, který se vydal na výlet do Grand Canyonu, spatřil neuvěřitelně rychlou a děsivou bytost. Oba byli přesvědčeni, že nemohlo jít o obyčejné zvíře.

Další turisté v Grand Canyonu toto jejich svědectví potvrdili, když popisovali jakéhosi tvora, který utíkal vedle auta a měnil svou podobu.

Navahu i proto hovoří o tom, že skinwalker je velmi rychlý a nedá se chytit, a dokonce se nedá zastřelit běžným způsobem. Legenda Navahů hovoří o tom, že jediný způsob jak se dá skinwalker zastřelit je ten, kdy se náboj nebo kulka před vystřelením vloží do bílého popela. Může tedy několik svědectví lidí z Grand Canyonu potvrzovat, že tam skutečně žijí skinwalkeři? Navahů jsou o tom přesvědčeni.

Jiné záhadné stvoření
Skinwalkeři však nejsou jediné záhadné stvoření, které viděli lidé v Grand Canyonu. K nejznámějším záhadným tvorům z Grand Canyonu totiž patří tzv. monstrum z Mogollonu. Jde o agresivního hominida, který vydává hrozivý řev a v Grand Canynonu byl pozorován již mnohokrát. Byl popisován jako velký lidoop, jehož tělo bylo pokryto dlouhými černými nebo červeno-hnědými chlupy.

Vysoký je přibližně dva metry a má velké červené oči. Mnozí lidé si však myslí, že to je ve skutečnosti legendární bigfoot, tedy velký, chlupatý a dvounohý hominid, který zatím patří k vědecky nepotvrzeným druhům lidoopa. V Grand Canyonu se má objevovat velmi často, naposledy to bylo v roce 2015.

Mohou tato svědectví potvrzovat, že v Grand Canyonu skutečně žijí podivná stvoření, která mnozí vědci považují jen za jakési bájné tvory, nebo jen zapracovala lidská fantazie a z obyčejných zvířat se staly skinwalkeři a různá jiná monstra?

Videogalerie:

BIO autora

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hlavní menu

Ankety

Líbí se vám nasazený vzhled magazínu?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Poslední komentáře

Opraveno, děkuji za upozornění :) [...]

Tekoucí říčkou ne tečící. [...]

Proč se ptáte na Pražské metro, když to víte, tedy aspoň se tak tváříte http://paramag.eu/nejcenzurovanejsi-tema-ceskeho-internetu-tajne-tunely-pod-prahou/ [...]

Jestli "to" tam ještě poletuje, tak určitě "to" už někdo od nás pozemšťanů (astronautů) měl [...]

Každý zážitek při klinické smrti je jiný někdo vidí Ježíše někdo vidí Alláha někdo nevidí [...]

to je wendigodruh č 2 ten slabš proto že to je jelen kozel a muž [...]

FaceBook

TOPlist

Statistiky

  • 0
  • 58
  • 211
  • 12 713 172
  • 1 334
  • 644