ParaMag.eu

VIDEO: Sluneční děti z Pákistánu – po západu Slunce jsou zcela bezvládně

VIDEO: Sluneční děti z Pákistánu – po západu Slunce jsou zcela bezvládně

VIDEO: Sluneční děti z Pákistánu – po západu Slunce jsou zcela bezvládně
Březen 28
16:25 2018

Loni se svět dozvěděl o dvou chlapcích z Pákistánu, dnes desetiletém Abdulovi Rasheedovi a jeho čtrnáctiletého bratrovi Shoaib Ahmedovi, kteří trpí velmi záhadnou a neznámou chorobou. Ukázalo se totiž, že oba chlapci nedokážou po západu slunce normálně fungovat a jsou odkázáni na pomoc druhých lidí.

Foto: ctvnews.ca

Foto: ctvnews.ca

Při východu slunce se jim však do těla dostane opět nová energie a jsou k nerozeznání od jiných zdravých dětí. Což způsobuje jejich neznámou chorobu?

První případ v historii medicíny
Dva pákistánští bratři jsou dnes na celém světě známí pod přezdívkou – sluneční děti z Pákistánu a pro světovou medicínu jsou nevysvětlitelným případem. Žijí se svými čtyřmi sourozenci ve vesničce Mian kunda v hornaté oblasti Balúčistánu při afghánsko-pákistánských hranicích. Doposud nedokáže nikdo vysvětlit co jejich nemoc, kdy se po západu slunce dostávají do jakési hibernace a jsou zcela paralyzováni, způsobuje.

Lékaři se dosud s podobným případem nikde ve světě nesetkali a jde tak o první případ v historii medicíny, kdy jsou lidští jedinci doslova odkázáni na sluneční paprsky, které jim dodávají energii. Každý západ slunce je tak pro oba bratry doslova noční můrou, protože od toho momentu se nedokáží vůbec pohnout, nedokážou jíst ani mluvit. Od soumraku až do následujícího rána jsou zcela odkázáni na pomoc rodičů.

Jejich otec Mohammad Hashim je přesvědčen, že jeho synové čerpají svou energii ze slunce a podle něj se oba museli stát oběťmi černé magie. Lékaři si to však nemyslí, ti naopak tvrdí, že jde o genetickou poruchu, protože jejich rodiče jsou v blízkém příbuzenském vztahu. Otec je totiž bratrancem své manželky.

Lékařská věda je bezradná
O případ slunečních dětí se začala zajímat světová média a oba chlapci se tak dostaly do pozornosti odborníků na celém světě. Pákistánští bratři nakonec podstoupili více než dvě stě různých testů, kdy se dělal rozbor jejich krve, CT vyšetření, podrobná analýza DNA, dokonce se odebraly i vzorky půdy a vody v oblasti kde bydlí.

Foto: <em>ndtv.com</em>

Foto: ndtv.com


Foto: ndtv.com

Oba chlapce několik měsíců zkoumal a pozoroval doktor Javed Akram z pákistánského Institutu lékařských věd, se kterým na případě spolupracovalo 27 pákistánských lékařů a 13 dalších vědců. O případ projevila zájem i americká Univerzita Johna Hopkinse v Baltimore a také Národní nemocnice pro neurologii a neurochirurgii v Londýně. Později se ukázalo, že příznaky této zvláštní nemoci se projevily i u jejich ročního bratra.

Závěry odborníků jsou však takové, že chlapci ve skutečnosti nejsou odkázáni na sluneční paprsky, ale spíše na denní dobu. Oba totiž zůstali aktivní i během oblačných dnů, kdy slunce nebylo ani vidět a chlapci vůbec nebyly paralyzováni ani tehdy, když je během dne zavřely do tmavé místnosti, kde sluneční světlo neproniklo.

Renomovaný molekulární biolog profesor Riazuddin je přesvědčen, že onemocnění obou chlapců způsobuje gen, který se vyskytuje pouze v této pákistánské rodině. Na zmírnění neznámé nemoci dnes oba pákistánští bratři dostávají léky, které je v aktivním stavu udržují částečně i po západu slunce.

Jejich léčba stále pokračuje, ale lékařská věda dodnes neumí vysvětlit podstatu této zvláštní nemoci. Na její odhalení pracují vědecké laboratoře po celém světě.

Videogalerie:

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Člověk už od nepaměti touží po magické schopnosti být neviditelným před očima jiných. V [...]

Zkuste najít nějaké povídání o městě Chalmer-Ju. Celkově na severu poměrně dost měst-přízraků. Byl jsem v [...]

No něco málo se pokusím poodkrýt: http://cbnymburk.wz.cz/clanky/uvb76.htm [...]

Statistiky

  • 0
  • 17
  • 188
  • 12 865 225
  • 1 300
  • 645