Paranormal

VIDEO: Tajemné místo v Mexiku – Zóna ticha

VIDEO: Tajemné místo v Mexiku – Zóna ticha

VIDEO: Tajemné místo v Mexiku – Zóna ticha
Květen 24
12:57 2015

V severní části Mexika mezi státy Durango, Chihuahua a Coahuila se nachází pouštní oblast, která dostala tajemné jméno Zona del Silencio, tedy Zóna ticha. V této oblasti nefungují vysílačky, radary, telefony, navigace, dokonce ani hodiny a lidské hlasy zde znějí neobyčejně tiše. Ti lidé, kteří toto místo navštívili, měli dojem, jako kdyby se tam něco vznášelo, co pohlcuje všechny zvuky. Jaké anomálie se v Zóně ticha odehrávají?

2323246Anomálie v Zóně ticha
První zprávy o anomáliích v této oblasti pocházejí od španělských misionářů ze 16. a 17. století, které už tehdy místní indiáni varovali, aby na toto území nevstupovali. Indiáni mluvili o tom, že tam vládne samotný ďábel, který bere lidem hlasy. Další dílčí informace pocházejí z 19. století, kdy se místní farmáři stěžovali mexickým úřadům, že ovce, které zabloudily do této oblasti se chovaly jako opilé a ztrácely schopnost udržet se ve stádě. Kromě toho několik pastýřů mluvilo i o tom, že z jasného nebe padaly jakési podivné černé a teplé kameny, které několik ovcí zabily.

2323250Podstatně více se o Zóně ticha začalo hovořit v 20. století v rozkvétající éře letectví. Mnozí letci, kteří nad touto oblastí letěli, potvrdili, že jim vypadávaly všechny palubní přístroje. Problémy s přístroji začaly v druhé polovině 20. století hlásit i vědci, kteří se do Zóny ticha buď omylem nebo záměrně dostali. Jedním z nich byl i mexický chemik Harry de la Pena, který v roce 1964 zkoumal v této části mexické pouště složení půdy a nerostů. Když se jednou omylem dostal i do Zóny ticha, sám na vlastní kůži zjistil, že mu přestaly fungovat všechny přístroje, které s sebou měl. Vysílačka se vůbec nedala použít, a tak se nedokázal spojit se svým táborem. Nedokázal zjistit svou polohu ani pomocí kompasu, protože střelka kompasu se zcela “zbláznila”. Aby toho nebylo málo, jeho hodinky také přestaly fungovat, a ukazovaly zcela nesmyslný čas. Když se Harry de la Pena nakonec z této oblasti dostal, po příjezdu do tábora zjistil, že všechny přístroje začaly opět fungovat. Záhadné anomálie, které zažil rozpovídal i svým kolegům, ale ani ti si to nijak neuměli vysvětlit. Podobné zkušenosti zažili všichni, kteří do záhadné Zóny ticha vstoupili.

2323248Záhadná světla a humanoidi
V Zóně ticha se kromě nefungujících přístrojů a utlumených lidských hlasů dějí i další nevysvětlitelné fenomény. Jedním z nich jsou i zvláštní světla, která se nad oblastí pravidelně ukazují. Podivná světla mají různé podoby – od koulí, přes disky až po neobvyklé tvary, které připomínají chobotnice nebo medúzy v různých barvách. Lidé, kteří tyto létající objekty viděli o nich říkali, že tyto světelné útvary se někdy rozpadnou na miniaturní zářící kuličky, které mezi sebou poskakují, jako kdyby si hráli. Pokud se k nim však přiblíží člověk, okamžitě zhasnou a beze stopy zmizí. Množství různých neobvyklých hlášení, které popisovaly místní farmáři, ale i turisté, kteří sem zavítali, podnítilo mexickou vládu, aby tyto fenomény nějakým způsobem vysvětlila. Mexická vláda proto v této oblasti na jednom ze zdejších vrcholů uprostřed Zóny ticha vybudovala výzkumnou stanici vybavenou nejmodernější technologií. No ani tato stanice nedokázala vysvětlit fenomény, které se zde pravidelně odehrávají.

2323256Největší záhadou v Zóně ticha jsou však malé neznámé humanoidní bytosti, o kterých místní obyvatelé velmi dobře vědí, a dá se říci, že si už na ně zvykli. Humanoidi mají mít podobu člověka kříženého s nějakým ještěrem a k lidem se údajně chovají ohleduplně. Domorodci říkají, že pokud člověku nepomohou, tak rozhodně mu nikdy neublíží. Vícekrát se totiž stalo, že tyto malé bytosti lidem v Zóně ticha v největší nouzi pomohli, což potvrdili mnozí turisté, kteří se buď záměrně nebo omylem do této oblasti dostaly. Kdo však jsou a odkud tito humanoidi pocházejí neumí říct nikdo, ale o jejich existenci jsou zdejší obyvatelé zcela přesvědčeni. Podaří se někdy odhalit jejich identitu, a také další tajemství Zóny ticha?

Videogalerie:

Fotogalerie:

BIO autora

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorie zpráv

FaceBook

TOPlist

Ankety

Líbí se vám nasazený vzhled magazínu?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Poslední komentáře

No já tam byla, lidé tam běžně chodí, ani mne nějak nenapadlo, proč bych se [...]

vlkodlaci niesu takí akí si myslíte sú uplyne iní a to že sa tak [...]

Nalezené gramatické chyby byly opraveny, ale ve slovech, které zmiňujete, chybu nevidím :) [...]

Dobrý den, mohu se zeptat na vaše zdroje ze kterých jste čerpal? [...]

Já jen jako dítě asi 9 let viděla jsem v noci projít kolem postele,kde jsem [...]

Statistiky

  • 2
  • 119
  • 248
  • 12 631 734
  • 1 332
  • 637
Vážený uživateli Adblocku, prosím deaktivuj si rozšíření na našem webu. Výtěžek z reklamy nám slouží pro chod našeho hostingu. Děkujeme