ParaMag

VIDEO: V zajetí démonů – horor podle skutečných událostí, či výmysl Hollywoodu?

 Rychlé zprávy
 • Tamarack Lodge Tamarack Lodge měl skromný začátek jako šestipokojový penzion v roce 1903. Jeho název byl odvozen od indiánského termínu pro černé modříny, které se hojně nacházejí v této oblasti. Začátkem roku...
 • Poveglia ostrov smrti-historie Poveglia, opuštěný ostrov nedaleko Benátek. Pří epidemii Černého moru se ostrov využíval jako karanténa nakažených....
 • Muž v kápi Ahoj, všechny zdravím, jsem tady nová. Už nevím, co mám dělat, prosím o radu. Mám v domě ducha, sedí v mé ložnici nic nedělá, nijak mi neubližuje. Už jednou jsem...
 • VIDEO: Strašidelná místa Hollywoodu: Kde se dá setkat s duchy filmových hvězd? Nejznámější část amerického velkoměsta Los Angeles je nepochybně Hollywood, kde se nacházejí světoznámá filmová studia. Lidé se zde mohou setkat se známými herci, nebo si prohlédnout ty nejluxusnější sídla filmových...
 • Tajemné krátery v sibiřské tajze: Jak vznikají? Na Sibiři se během posledních čtyř let začaly objevovat velmi záhadné krátery o průměru několika desítek metrů. Objeví se náhle a jejich vznik doprovázejí další podivuhodné úkazy, které nedokážou objasnit...

VIDEO: V zajetí démonů – horor podle skutečných událostí, či výmysl Hollywoodu?

VIDEO: V zajetí démonů – horor podle skutečných událostí, či výmysl Hollywoodu?
Leden 04
15:56 2018

Ačkoliv byl horor V zajetí démonů (The Conjuring) natočený v roce 2013, okamžitě se zařadil mezi nejúspěšnější horory všech dob. Nepochybně za tím bude i fakt, že tento hrůzostrašný film se prý natočil na základě skutečných událostí, které v roce 1971 vyšetřovali slavní manželé a lovci duchů Edward a Lorraine Warrenovi, kteří o tomto případě nechtěli velmi mluvit.

Po uvedení filmu do kin se však ozvali současní majitelé domu, a ti všechny paranormální události, které se měly v jejich domě odehrát, prohlásili za vymyšlené. Jaká je tedy pravda?

Děsivý příběh
Manželé Warrenovi patří mezi nejznámějších vyšetřovatele paranormálních jevů, kteří v roce 1952 založili společnost New England Society for Psychic Research, tedy Společnost pro psychický výzkum v Nové Anglii.

Manželé během svého života vyřešili více než deset tisíc případů a pomohly tak mnohým rodinám, které navštěvovali v jejich strašidelných domech. Jedním z jejich nejděsivějších případů se stal ten, který se stal předlohou pro film V zajetí démonů.

V roce 1971 byly Warrenovi pozváni rodinou Perronových do vesničky Harrisville v americkém státě Rhode Island, kde se manželé Roger a Carolyn a jejich pět dcer Andrea, Nancy, Christina, Cynthia a April nastěhovali do domu, ve kterém je od začátku terorizovaly jakési temné síly. Jak se během vyšetřování Warrenových ukázalo, v domě kdysi údajně žila čarodějka Bathsheba Sherman, která právě na tomto místě obětovala své dítě ďáblu, a pak spáchala sebevraždu oběšením na větvi zdejšího stromu.

Těsně před smrtí měla celé místo proklít. Celá rodina Perronových tak žila neustále ve strachu. Manželé Warrenovi jejich dům navštěvovali až do roku 1974, ale rodině nedokázali nijak pomoci – ve filmu jim naopak pomohli (happyend ve filmu musí být).

Jaká jsou skutečná fakta?
Rodina Perronových, která se do domu nastěhovala v roce 1971, dokázala žít v tomto hrůzostrašném domě neuvěřitelných deset let, až v roce 1981 se totiž všichni odstěhovali do Georgie. Je proto namístě otázka, zda by každodenní hrůzu, kterou popisovali nejen oni, ale i manželé Warrenovi, vydrželi tolik let?

Proč se neodstěhovali z domu tehdy, když jim už ani manželé Warrenovi – slavní lovci duchů, nedokázali nijak pomoci? Navíc nikdo z rodiny Perronových nechtěl o hrůzostrašném životě v tomto domě dlouhá léta mluvit, což stejně udělali i manželé Warrenovi.

Další zajímavý fakt vyšel na povrch až po uvedení hororu do kin. Ukázalo se, že současnými majiteli domu je Norma Sutcliffe a její přítel Gerry Helfrich, kteří zde dlouhá léta klidně a šťastně žili. Když se však horor V zajetí démonů stal úspěšným a známým po celém světě, jejich dům a celou farmu začali doslova obléhat dotěrní fanoušci, kteří se nejen pokoušeli zjistit pravdu, ale šli až do takových extrémů, že slavný dům z hororu začali ničit.

Norma a Gerry se proto rozhodli zažalovat společnost Warner Bros. A skutečné rodině Perronových (příjmení rodiny bylo i ve filmu stejné) napsali dopis, že v jejich domě se nic neobvyklého neděje a nikdy ani nedělo.

Celý příběh z filmu V zajetí démonů – od sebevraždy jakési čarodějnice, která zabila své dítě a pak spáchala sebevraždu až po přízraky v domě, které terorizovaly obyvatele domu, je jen výmyslem filmařů, nebo manželů Warrenových.

Norma Sutcliffe si dokonce začala hledat informace o “čarodějnici” Bathshebě Shermanové, a tak se dopátrala, že to nebyla žádná satanistka, která se oběsila na stromě, protože podle dostupných údajů zemřela přirozenou smrtí v roce 1885.

Je tak celý příběh V zajetí démonů jen vymyšlený hollywoodskými filmaři? Rodina Perronových s tím samozřejmě nesouhlasí a odmítla to i Lorraine Warrenová, která stále žije (její manžel Ed zemřel v roce 2006).

Zajímavým faktem je však i to, že Normu Sutcliffe v roce 2011 (tedy dva roky před uvedením filmu V zajetí démonů do kin) navštívila Andrea Perronová, která s ní dokonce natočila 45 minutový rozhovor, kde spolu rozebírali hrůzostrašné události, které se v domě odehrály a odehrávají. Jaké je tedy skutečná pravda?

Videogalerie:

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Zdravím. Nejdříve bych se chtěl zeptat. Říkáš, že je to muž, viděla jsi obličej? Dále...

Zdravím, už jsem to u nějakého příspěvku psal, ale opakování je matka moudrosti. Ano, při...

Statistiky

 • 0
 • 130
 • 165
 • 13 232 527
 • 1 336
 • 670