Paranormal

VIDEO: V zajetí démonů – horor podle skutečných událostí, či výmysl Hollywoodu?

VIDEO: V zajetí démonů – horor podle skutečných událostí, či výmysl Hollywoodu?

VIDEO: V zajetí démonů – horor podle skutečných událostí, či výmysl Hollywoodu?
Leden 04
15:56 2018

Ačkoliv byl horor V zajetí démonů (The Conjuring) natočený v roce 2013, okamžitě se zařadil mezi nejúspěšnější horory všech dob. Nepochybně za tím bude i fakt, že tento hrůzostrašný film se prý natočil na základě skutečných událostí, které v roce 1971 vyšetřovali slavní manželé a lovci duchů Edward a Lorraine Warrenovi, kteří o tomto případě nechtěli velmi mluvit.

Po uvedení filmu do kin se však ozvali současní majitelé domu, a ti všechny paranormální události, které se měly v jejich domě odehrát, prohlásili za vymyšlené. Jaká je tedy pravda?

Děsivý příběh
Manželé Warrenovi patří mezi nejznámějších vyšetřovatele paranormálních jevů, kteří v roce 1952 založili společnost New England Society for Psychic Research, tedy Společnost pro psychický výzkum v Nové Anglii.

Manželé během svého života vyřešili více než deset tisíc případů a pomohly tak mnohým rodinám, které navštěvovali v jejich strašidelných domech. Jedním z jejich nejděsivějších případů se stal ten, který se stal předlohou pro film V zajetí démonů.

V roce 1971 byly Warrenovi pozváni rodinou Perronových do vesničky Harrisville v americkém státě Rhode Island, kde se manželé Roger a Carolyn a jejich pět dcer Andrea, Nancy, Christina, Cynthia a April nastěhovali do domu, ve kterém je od začátku terorizovaly jakési temné síly. Jak se během vyšetřování Warrenových ukázalo, v domě kdysi údajně žila čarodějka Bathsheba Sherman, která právě na tomto místě obětovala své dítě ďáblu, a pak spáchala sebevraždu oběšením na větvi zdejšího stromu.

Těsně před smrtí měla celé místo proklít. Celá rodina Perronových tak žila neustále ve strachu. Manželé Warrenovi jejich dům navštěvovali až do roku 1974, ale rodině nedokázali nijak pomoci – ve filmu jim naopak pomohli (happyend ve filmu musí být).

Jaká jsou skutečná fakta?
Rodina Perronových, která se do domu nastěhovala v roce 1971, dokázala žít v tomto hrůzostrašném domě neuvěřitelných deset let, až v roce 1981 se totiž všichni odstěhovali do Georgie. Je proto namístě otázka, zda by každodenní hrůzu, kterou popisovali nejen oni, ale i manželé Warrenovi, vydrželi tolik let?

Proč se neodstěhovali z domu tehdy, když jim už ani manželé Warrenovi – slavní lovci duchů, nedokázali nijak pomoci? Navíc nikdo z rodiny Perronových nechtěl o hrůzostrašném životě v tomto domě dlouhá léta mluvit, což stejně udělali i manželé Warrenovi.

Další zajímavý fakt vyšel na povrch až po uvedení hororu do kin. Ukázalo se, že současnými majiteli domu je Norma Sutcliffe a její přítel Gerry Helfrich, kteří zde dlouhá léta klidně a šťastně žili. Když se však horor V zajetí démonů stal úspěšným a známým po celém světě, jejich dům a celou farmu začali doslova obléhat dotěrní fanoušci, kteří se nejen pokoušeli zjistit pravdu, ale šli až do takových extrémů, že slavný dům z hororu začali ničit.

Norma a Gerry se proto rozhodli zažalovat společnost Warner Bros. A skutečné rodině Perronových (příjmení rodiny bylo i ve filmu stejné) napsali dopis, že v jejich domě se nic neobvyklého neděje a nikdy ani nedělo.

Celý příběh z filmu V zajetí démonů – od sebevraždy jakési čarodějnice, která zabila své dítě a pak spáchala sebevraždu až po přízraky v domě, které terorizovaly obyvatele domu, je jen výmyslem filmařů, nebo manželů Warrenových.

Norma Sutcliffe si dokonce začala hledat informace o “čarodějnici” Bathshebě Shermanové, a tak se dopátrala, že to nebyla žádná satanistka, která se oběsila na stromě, protože podle dostupných údajů zemřela přirozenou smrtí v roce 1885.

Je tak celý příběh V zajetí démonů jen vymyšlený hollywoodskými filmaři? Rodina Perronových s tím samozřejmě nesouhlasí a odmítla to i Lorraine Warrenová, která stále žije (její manžel Ed zemřel v roce 2006).

Zajímavým faktem je však i to, že Normu Sutcliffe v roce 2011 (tedy dva roky před uvedením filmu V zajetí démonů do kin) navštívila Andrea Perronová, která s ní dokonce natočila 45 minutový rozhovor, kde spolu rozebírali hrůzostrašné události, které se v domě odehrály a odehrávají. Jaké je tedy skutečná pravda?

Videogalerie:

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorie zpráv

FaceBook

TOPlist

Ankety

Líbí se vám nasazený vzhled magazínu?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Poslední komentáře

vlkodlaci niesu takí akí si myslíte sú uplyne iní a to že sa tak [...]

Nalezené gramatické chyby byly opraveny, ale ve slovech, které zmiňujete, chybu nevidím :) [...]

Dobrý den, mohu se zeptat na vaše zdroje ze kterých jste čerpal? [...]

Já jen jako dítě asi 9 let viděla jsem v noci projít kolem postele,kde jsem [...]

Mb

Sice nikdo neni dokonaly,ale napr. poly a vlady snad nikdy nebudou s i, ale s [...]

Nat

Cameronovo sadistických praktikách... To jako vážně? [...]

Statistiky

  • 0
  • 89
  • 230
  • 12 591 164
  • 1 329
  • 635
Vážený uživateli Adblocku, prosím deaktivuj si rozšíření na našem webu. Výtěžek z reklamy nám slouží pro chod našeho hostingu. Děkujeme