ParaMag

VIDEO: Záhadná vražda Elisy Lam: Bezpečnostní kamera zachytila ​​chvíle před smrtí

 Rychlé zprávy

VIDEO: Záhadná vražda Elisy Lam: Bezpečnostní kamera zachytila ​​chvíle před smrtí

VIDEO: Záhadná vražda Elisy Lam: Bezpečnostní kamera zachytila ​​chvíle před smrtí
06 dubna
16:28 2019

Úmrtí a zmizení jsou na Zemi na denním pořádku. Jen málo se jich stane za strašidelných okolností, které připomínají spíše scénář hororového filmu než realitu. Jedním z takových případů je i zmizení Elisy Lam.

Elisa Lam měla v době zmizení 21 let. Byla rozenou Kanaďankou, studovala na univerzitě ve Vancouveru a v lednu 2013 se sama vydala na cestu po západním pobřeží USA.

Její první zastávkou bylo San Diego. Navštívila místní zoo a se zážitky se podělila na svém blogu. 26. ledna zavítala do Los Angelels a ubytovala se v hotelu Cecil. Ve městě strávila pět dní a její další zastávkou mělo být město Santa Cruz. 1. února měla Los Angeles opustit a jako každý den zavolat rodičům, aby si byli jisti, že jejich dcera je v bezpečí. V první únorový den se jim ale Elisa neozvala, a tak kontaktovali losangeleskou policii.

Bizarní video
Hotelový personál policistům tvrdil, že žena byla v den zmizení sama. Živou ji naposledy viděl majitel nedalekého knihkupectví, který Elisu popsal jako komunikativní a velmi přátelskou. Policie hotel prohledala i s pomocí cvičených psů, ale marně. Dokonce nenašli žádnou stopu zločinu. Až 6. února muži zákona v sousedství hotelu vylepili plakáty s Elisinou fotkou a žádali o jakékoliv informace spojené s její osobou. Žádné však nedostali.

16. února zveřejnila policie video z bezpečnostní kamery. Záběry pocházely z dne, kdy Kanaďanka zmizela, a byly znepokojivé. Zachycovaly Elisu v hotelovém výtahu a její chování bylo bizarní. Nejprve se skrývala v koutě, mačkané několik tlačítek, pak výrazně gestikulovala a dokonce tancovala na chodbě před výtahem. Nakonec z výtahu vystoupila. Předtím, než video skončilo, ještě se dveře na výtahu několikrát otevřely a zavřely. Video najdete pod článkem.

Po zveřejnění videa se o případ zmizelé ženy začala ve velkém zajímat média. Zjistilo se, že v hotelu Cecil se během jeho existence odehrálo několik vražd a sebevražd. Teorie o bizarním chování mladé studentky se rojily jako houby po dešti. Říkalo se o tom, že byla pod vlivem drog nebo že měla psychickou poruchu. A našli se i lidé, kteří mluvili o posednutí démonem.

Tělo se našlo
Několik dní po zveřejnění videa si hoteloví hosté začali stěžovat na zvláštní chuť a barvu vody, která jim tekla z kohoutků. Zaměstnanci se tedy rozhodli zjistit příčinu tohoto jevu a našli ji v nádržích na vodu na střeše hotelu. V jedné z nich bylo nahé tělo Elisy Lámové. Vedle ní plavalo oblečení a další z jejích věcí.

Nález těla však vyvolal více otázek, než na kolik bylo známých odpovědí. Pitva neprokázala násilný způsob smrti a nenašla ani stopy po znásilnění. Elisa neměla v krvi žádné drogy a nic nenasvedčovalo ani tomu, že spáchala sebevraždu. Za příčinu smrti prohlásili lékaři náhodné utonutí.

Vyšetřování skončilo, řada otázek však zůstala nezodpovězených. Například ta, jak se žena vyšplhala na nádrž umístěnou na betonovém bloku, pak zvedla těžké víko a než se utopila, stihla ho za sebou ještě i zavřít. Už samotný vstup na střechu byl přitom zamčený a střežen alarmem. Není jasné ani to, jak se Elisa dostala přes tyto dveře.

Veřejnost však nejvíce znepokojilo samotné video. Chovala se žena tak divně v důsledku takzvané manické fáze, kterou způsobovala její bipolární porucha? Nebo se její chování dá vysvětlit tím, že komunikovala s osobou, kterou na záběrech není vidět, tedy s případným pronásledovatelem? Byl do Elisiny smrti zapojen někdo další?

Se záběry někdo účelně manipuloval. Ty, které se dostaly na veřejnost, byly v některých momentech zpomalené, časové údaje zase ukazují, že asi minuta videa zcela chybí.

Nakonec je tu znepokojivá podobnost případu s filmem Temné vody (Dark Waters). Nájemníkům bytového domu ve filmu teče z kohoutků tmavá voda a příčinou je podobně jako v případě zmizení Elisy Lámové tělo mrtvé dívky v nádrži na vodu na střeše budovy. Zvláštní je, že film Temné vody se ocitl v kinech v roce 2005, tedy osm let před zmizením kanadské studentky. Mohl se někdo filmem inspirovat? Tato otázka zůstane zřejmě navěky nezodpovězena, stejně jako mnohé další, které případ obestírají.

Videogalerie:

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Navštivte také:

lit

Hlavní menu

Facebook

Poslední komentáře

Blažené je pojídat kaviár, ve kterém žijí duše všech mých dětí od počátku světa....

Jak si myslíte že probíhá proměna vlkodlaka při uplnku někteří z vás tu píší jen...

LV

Na Měsíci to váží šestkrát méně, takže 35kg, a k tomu čtyři široké pneumatiky, takže...

Statistiky

  • 1
  • 18
  • 146
  • 13 543 208
  • 1 440
  • 677