Paranormal

Vitruviánský muž – jakou šifru do kresby Leonardo da Vinci vložil?

 Rychlé novinky

Vitruviánský muž – jakou šifru do kresby Leonardo da Vinci vložil?

Vitruviánský muž – jakou šifru do kresby Leonardo da Vinci vložil?
Červenec 23
15:21 2018

Nejslavnější da Vinciho kresba znázorňuje proporce lidského těla muže, kterou chtěl slavný italský malíř, sochař a vědec poukázat na to, že na vzájemném poměru rozměrů lidského těla je založena harmonická krása člověka a světa.

Většina odborníků tuto perokresbu bere pouze jako znázornění dokonalosti člověka a vesmíru, ale někteří badatelé poukazují i ​​na to, že v kresbě je zakomponována velmi důmyslná šifra, která ukrývá mnohem víc. Je v ní ukryté nějaké poselství?

Jako slavná perokresba vznikla
Marcus Vitruvius Pollio byl starořímský technik a architekt, autor díla De architectura, ve kterém se dochovaly velmi cenné znalosti o římském stavitelství a technických objevech.

Vitruvius se ve své knize zabýval symetrií a proporcionality lidského těla ve vztahu k budování chrámů, kdy byl přesvědčen o tom, že míry lidského těla, které stvořil Bůh jsou dokonalé a správné. A právě Vitruviem a jeho dílem se inspiroval i Leonardo da Vinci při kresbě Vitruviánského muže.

Základem celé kresby je nahá postava muže, která je nakreslena do kružnice a do čtverce. Postava muže je ve dvou polohách, jehož ruce a nohy se dotýkají obvodu kruhu a okrajů čtverce. Pupek muže je přesně ve středu kruhu a celá kresba dala základ pro tzv. zlatý řez, tedy ideální poměr délky a šířky, který Leonardo da Vinci také využíval.

Kresbu nahého muže, která vznikla kolem roku 1490, tak kombinuje s dokonalými geometrickým tvary. Chtěl Leonardo svou nejslavnější perokresbou pouze znázornit dokonalost člověka, nebo v ní ukryl mnohem více, než jsou o tom přesvědčeni tzv. záhadologové?

Je to mystický obrazec?
Podle zástupců duchovního hnutí New Age je Vitruviánský muž ve skutečnosti velmi dobře promyšleným vyobrazením takzvaného Květu života, což je prastarý esoterický symbol, který najdeme vyobrazen na starodávných posvátných artefaktech, ale i v symbolice gotických katedrál.

Květ života tvoří 19 protínajících se kruhů stejné velikosti, který obsahuje pro celé lidstvo zprávu o povaze prostoru a času. Těm, kteří studovali posvátnou geometrii, může prý právě Květ života poskytnout osvícení. A mezi ně měl patřit i Leonardo da Vinci. Duchovní učitel a spisovatel Drunvalo Melchizedek tvrdí, že Květ života, který je ukrytý v kresbě Vitruviánského muže, znázorňuje stvoření světa a života, který nás přivádí do fyzického života a vyvádí nás z něj prostřednictvím smrti.

Da Vinciho kód
Americký záhadolog Jeffery Pritchett si naopak myslí, že v kresbě Vitruviánského muže, ukryl Leonardo kód, kterým chtěl poukázat na to, že byl členem tajného spolku Rosenkruciáni. A nejen to, pokud se prý kresba přiloží správným způsobem na mapu vybrané oblasti, dovede lidi k ukrytým rozenkruciánskym znalostem.

Pritchett tvrdí, že tou správnou oblastí je americké hlavní město Washington, které bylo vybudováno zednáři. Jak sám Pritchett říká: “Ulice obklopující Kapitol jsou zednářským symbolem, jde o klíč k rozluštění da Vinciho kódu.”

Je tedy možné, že nejslavnější da Vinciho perokresba – Vitruviánský muž je mnohem více než kresba, která znázorňuje pouze dokonalost člověka? Je v ní skutečně zakomponován kód, který má lidi posunout k prastarým znalostem, které však už lidé zapomněli, nebo jde jen o další konspiraci?

BIO autora

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorie zpráv

FaceBook

TOPlist

Ankety

Líbí se vám nasazený vzhled magazínu?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Poslední komentáře

No já tam byla, lidé tam běžně chodí, ani mne nějak nenapadlo, proč bych se [...]

vlkodlaci niesu takí akí si myslíte sú uplyne iní a to že sa tak [...]

Nalezené gramatické chyby byly opraveny, ale ve slovech, které zmiňujete, chybu nevidím :) [...]

Dobrý den, mohu se zeptat na vaše zdroje ze kterých jste čerpal? [...]

Já jen jako dítě asi 9 let viděla jsem v noci projít kolem postele,kde jsem [...]

Statistiky

  • 0
  • 61
  • 185
  • 12 636 588
  • 1 332
  • 637
Vážený uživateli Adblocku, prosím deaktivuj si rozšíření na našem webu. Výtěžek z reklamy nám slouží pro chod našeho hostingu. Děkujeme