Paranormal

Vrátil se duch vojáka, aby se odfotil s jednotkou?

Vrátil se duch vojáka, aby se odfotil s jednotkou?

Vrátil se duch vojáka, aby se odfotil s jednotkou?
Duben 14
20:53 2015

Když si vojáci dělali skupinovou fotografii, do záběru se jim “vetřel” jejich známý kamarád. Problém byl v tom, že ve stejný den už ležel v rakvi pod zemí. Objevil se na fotce duch?

2297876V roce 1919 si piloti RAF udělali skupinovou fotografii na památku. Bylo už rok po válce, a tak se znovu sešli, aby si připomněli společně prožité chvíle v jednom z nejhorších konfliktů lidstva. Přes půlstoletí ležela fotografie ladem, ale když se na ni důstojník a velitel jednotky sir Victor Goddard podíval, objevil cosi, co mu vyrazilo dech. Na fotografii byla tvář člověka, který už dávno patřil na druhý svět.

Kdo byl Freddy?
Freddy Jackson byl mechanik v RAF. Přežil válku a poctivě pomáhal dát letadla Goddardovy jednotky “do pucu”. Nezabila ho válka, ale nehoda. V roce 1919 při své práci mechanika letectví nešťastně zahynul. Dvě události připadly na stejný den – pohřeb a focení Goddardovy jednotky. Freddy se objevil na obou.

2297874Návštěva ze záhrobí?
V nejvyšší řadě má čtvrtý pilot zleva při obličeji společnost. Když se v roce 1975 podívali pořízení veteráni na fotografii podrobněji, našli další tvář. Všichni dokázali identifikovat mechanika Freddyho Jacksona. Nechápali však, jak se dostal na fotografii, když v ten samý den měl pohřeb.

Manipulace nebo chyba?
Pokud jde o manipulaci s fotkou, tak velmi nepovedenou. Photoshop v té době ještě neexistoval a vytvářet duchařské historky se v obrázkovém editoru dá i kvalitnější. Vyloučena je i dvojitá či delší expozice. V takovém případě by šlo o téhož vojáka, který jen pohnul hlavou. No pilot má čepici, ale druhá tvář na hlavě nic nemá. Skeptici tvrdí, že může jít o obyčejnou poruchu v obraze, která nastala při vyvolávání či focení. Vojáci identifikovali Freddyho jen proto, že jeho tvář znali a spojovala se jim s konkrétním dnem (jeho pohřbu).

2297878(Para)normální jevy
Podobné fotografie s duchy kolují po internetu v celkem hojném počtu. Často však jde o viditelný “falzifikát” úmyslný a velmi jednoduchý. I v tomto případě je sporné, zda jde o paranormální záhadu, nebo rafinovaný podvod. Negativ fotografie z roku 1919 se nenašel, zůstala jen fotka… a s ní zde možná zůstal i Freddy.

BIO autora

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorie zpráv

FaceBook

TOPlist

Ankety

Líbí se vám nasazený vzhled magazínu?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Poslední komentáře

vlkodlaci niesu takí akí si myslíte sú uplyne iní a to že sa tak [...]

Nalezené gramatické chyby byly opraveny, ale ve slovech, které zmiňujete, chybu nevidím :) [...]

Dobrý den, mohu se zeptat na vaše zdroje ze kterých jste čerpal? [...]

Já jen jako dítě asi 9 let viděla jsem v noci projít kolem postele,kde jsem [...]

Mb

Sice nikdo neni dokonaly,ale napr. poly a vlady snad nikdy nebudou s i, ale s [...]

Nat

Cameronovo sadistických praktikách... To jako vážně? [...]

Statistiky

  • 0
  • 24
  • 172
  • 12 584 376
  • 1 329
  • 635
Vážený uživateli Adblocku, prosím deaktivuj si rozšíření na našem webu. Výtěžek z reklamy nám slouží pro chod našeho hostingu. Děkujeme