ParaMag

Vysokohorská paranormální bytost

 Rychlé zprávy

Vysokohorská paranormální bytost

Vysokohorská paranormální bytost
Květen 07
19:50 2014

Desítky horolezců potvrdilo, že se v kyrgyzském Národním parku Ala Archa setkali s neznámou nehmotnou bytostí. K paranormálním setkáním má pravidelně docházet v kamenné chatě, která slouží jako základní tábor pro horolezce, kteří chtějí zdolat nejvyšší vrch Ala Archy – Alamyudyun Peak s výškou 4 895 metrů. Jaká tajemná bytost zde v noci horolezce pozoruje?

Kdo se prochází po chatě?
Kamenná chata, kterou dala vybudovat pro horolezce správa parku, se nachází ve výšce 2100 metrů, a mezi horolezci je velmi oblíbená, přesto, že v ní údajně straší. O vysokohorském přízraku dobře vědí nejen správci parku, ale i místní obyvatelé, kteří před ním každého horolezce varují. Většina horolezců však místním legendám nevěří. Desítky horolezců se však s přízrakem opravdu setkalo. V dubnu roku 2009 se s ním setkal i ruský alpinista Alexej Kalašnikov, který přespával v kamenné chatě. V noci se vzbudil na nepříjemný pocit, že se na něj někdo dívá. Když rozsvítil lampu, ve středu místnosti spatřil vysokou temnou postavu, jejíž výši odhadl asi na tři metry. Vše trvalo jen pár vteřin, a pak se přízrak rozplynul a zmizel.

V červenci téhož roku se v kamenné chatě rozhodli přenocovat další dva horolezci – Valerij Nazarenko a Vladimír Poltavskij. Oba kamennou chatu velmi dobře znali, protože působili jako instruktoři Kyrgyzstánu svazu alpinistů. Oba popsali, že když se navečer k chatě přibližovali, viděli, jak kolem ní chodí vysoká silueta člověka. Tajemná postava několikrát chatu obešla, pak vyskočila na střechu a zmizela. Horolezci po příchodu chatu i její okolí zkontrolovali, ale nic podezřelého nenašli. Temná postava se však ohlásila v noci, když oba horolezce vystrašili těžké kroky uvnitř chaty. Oba se okamžitě probudili, rozsvítili světla, a spatřili temnou postavu, která ihned zmizela v jednom koutě chaty. Podobné zážitky popisovali i další horolezci, kteří v kamenné chatě přespávali.

vys2Paranormální jev se proto rozhodl prozkoumat ruský parapsycholog doktor Leonid Jakovlev, který se také rozhodl přespat ve vysokohorské chatě. S sebou si však vzal i psa a kocoura, protože věděl, že zvířata dokáží vycítit různé paranormální bytosti.

Setkání s přízrakem se uskutečnilo opět v noci. Parapsycholog se vzbudil na vrčení psa a mručení kocoura. Po otevření očí spatřil vysokou temnou postavu, která se přiblížila ke kocourovi. Přízrak se ho dotkl, a kocour odletěl o dva metry dál. Psa to rozzuřilo, a hned se k přízraku rozběhl. Temná postava však uskočila, a v momentě zmizela za stěnou chaty. Té noci se už přízrak neukázal. Kdo nebo co je neznámý přízrak, který straší horolezce v této kamenné chatě? A proč a objevuje pouze na tomto místě?

vys3Přízrak nebo halucinace?
S tajemným přízrakem se po určitém čase muselo zabývat i vedení Národního parku Ala Archa, neboť svědectví o setkání s tajemnou bytostí přibývalo. Správa parku proto vyzvala vědce v Kyrgyzstánu, v Rusku i Číně, aby se pokusili vysokohorský fenomén prozkoumat. Většina vědců však odmítla s tím, že žádný přízrak neexistuje, a vidiny horolezců souvisejí pouze s halucinacemi, které jsou způsobeny nedostatkem kyslíku v řídkém vzduchu.

Mnoho záhadologů, kteří se tímto fenoménem zabývalo si však myslí, že kamenná chata byla postavena na jakési přestupové bráně mezi naším a paralelním vesmírem. V těsné blízkosti chaty byly totiž pozorovány i neznámé létající objekty seskupeny do formací. Byly to jakási podlouhlá tělesa, jejichž délku pozorovatelé odhadli na více než kilometr! Někdy se dokonce z těchto velkých objektů oddělily menší, které létaly po okolí. Někteří proto spekulují, zda tajemný přízrak z chaty nesouvisí s neznámými létajícími objekty, které se zde také pravidelně ukazují. Paranormální jevy v okolí vrchu Alamyudyun Peak by proto bylo třeba více prozkoumat, aby se zjistilo, zda jsou to opravdu jen halucinace horolezců nebo se tam něco divného skutečně děje. Vědci se však těmito jevy zatím nechtějí zabývat.

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Námelovou hypotézu zpracovala paní M. K. Matossian a její první publikace na toto téma je...

H. P. Lowecraft byl velice vzdělaný a sečtělý člověk a mohl některé věci ve své...

Mě to připomíná spíš rotující nůž z mlýnku na maso....

Statistiky

  • 0
  • 4
  • 193
  • 13 049 938
  • 1 314
  • 658