ParaMag

Záběry z hororu? Ne, tato nemocnice opravdu existuje

 Rychlé zprávy

Záběry z hororu? Ne, tato nemocnice opravdu existuje

Záběry z hororu? Ne, tato nemocnice opravdu existuje
06 dubna
16:02 2015

V opuštěných budovách se dají najít různé, často děsivé věci. To, co se nachází v této nemocnici, se však jen tak nevidí. Nemocnice je doslova jako vystřižená z hororu a za takové kulisy by se nestyděli ani tvůrci seriálu The Walking Dead (Živí mrtví, pozn.redakce).
Nemocnice se nachází v americkém Detroitu, ze kterého se kvůli finanční krizi stává město duchů. Město se proslavilo zejména vzkvétajícím automobilovým průmyslem a sídlí v něm firmy jako Ford, Chrysler či General Motors. Právě je zasáhla krize zřejmě nejvíce.

Budovu nemocnice Southwest zavřelo město ještě v roce 1993 a prodalo ji investorovi Harley Brownovi. Ten ji jako soukromník znovu otevřel, ale neinvestoval do ní dostatek peněz a nakonec se její brány v roce 2006 definitivně zavřely. Fotograf Robert Johnson se do ní vybral po devíti letech, aby zdokumentoval, co se vlastně mezi jejími zdmi nachází.

Jeho fotografie snad ani nepotřebují komentář. Celé podzemní prostory bývalé nemocnice jsou zatopené vodou, která se během zimy v nevytápěné budově mění na led. Místnosti tak působí dojmem, jakoby byly vytvořeny pro mnohem menší bytosti, než jsou lidé.

Cesta na výšší podlaží po prohnilých schodech začala Johnsonovi připomínat výjevy z filmů o zombících. Na dveřích do jedné z místností je dokonce napsáno: “Neotvírat. Uvnitř jsou mrtví.”

Dveře výtahů nesou stopy po výstřelech z pistole. Na některých patrech zcela chybí a v jedné z tmavých šachet našel jistý reportér ještě v roce 2009 zmrzlé tělo neznámého člověka. Trvalo dva dny, než úřady poslaly tým hasičů, který mrtvolu nešťastníka z ledu vysekal.

Děsivou atmosféru ještě doplňují hrůzu nahánějící nápisy a obrázky na stěnách, pentagramy, rozbité sklo a obrovské haldy rozházených papírů a zdravotních záznamů. Sám Johnson říká, že se při bloudění opuštěnými prostory často zastavoval a naslouchal, zda na chodbách neuslyší nějaké zvuky.

Fotogalerie:

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

2 komentáře

 1. Rudolf Wysocky
  Rudolf Wysocky 03 listopadu, 16:12

  No ta nemocnice teda vzala za sve kdysi byla ucelova a funkcni nyni je to jen mistnost prazdna vlastne mistnosti

  Odpovědět na komentář
 2. Rudolf Wysocky
  Rudolf Wysocky 29 února, 23:56

  No teda to je fakt des vsechno zdemolovane rozbite to uz vubec neni nemocnice to je ruina

  Odpovědět na komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

LV

Na Měsíci to váží šestkrát méně, takže 35kg, a k tomu čtyři široké pneumatiky, takže...

Ahoj , nechci nic ale vlkodlak se nepřizná ,že je vlkodlak . A to samé...

Nechci nic ale vlkodlak se nepřizná , že je vlkodlak lidi vzpamatujte se jo XD...

Statistiky

 • 0
 • 15
 • 255
 • 13 375 733
 • 1 372
 • 677