ParaMag.eu

Záhada Bílé paní z anglického Devonu

Záhada Bílé paní z anglického Devonu

Záhada Bílé paní z anglického Devonu
Srpen 14
21:20 2013

v15235_bila-pani-bouzovKam jinam se vydat za duchy, než do staré dobré Anglie? Panské sílo Heale House v Bidefordu v hrabství Devon dnes patří jistému Alanu Smithovi. A jak bývá v ostrovním království zvykem, v rozlehlém domě s jeho rodinou také bydlí duch. Postavu půvabné ženy z přelomu 19. a 20. století potkal několikrát nejen sám majitel, ale také nejeden návštěvník, který u Smithových pobýval na návštěvě. Duch nikdy nikomu neublížil, vždy jen prošel kolem a někde v dáli se ozývala nádherná Chopinova hudba. Vždy se jednalo o průsvitnou postavu, která se vznášela nad zemí, a nebyly jí vidět nohy. Podle dochovaných svědectví se její chování za uplynulých více než 100 let nezměnilo.

Majitel domu se před časem přiznal, že je mu této obdoby naší Bílé paní líto. Měla vždy tak smutný výraz ve své krásné tváři, že jste se jí prý ani nemohli bát, spíše jste měli zoufalou touhu ji pomoci. Pak na jedné z venkovských prodejních výstav uviděl Alan portrét krásné ženy, která mu někoho připomínala. Pořád se k obrazu vracel a najednou mu došlo, že si prohlíží „svou“ Bílou paní. Obraz okamžitě koupil a odvezl domů do Heale House. A začal se systematicky věnovat studiu jeho historie.

Záhy odhalil smutný příběh jisté paní Bellové, manželky obchodníka s argentinským hovězím, kterému panství kdysi patřilo. Jeho žena svůj anglický domov i krásnou přírodu v jeho okolí velmi milovala. Pak ale Bella opustilo obchodnické štěstí, zadlužil se a zkrachoval. Rodině nezbylo nic jiného, než prodat panství, včetně veškerého zařízení. Bývalá majitelka byla ze ztráty všeho, co zbožňovala, tak zoufalá, že poměrně záhy relativně mladá zemřela.

bila-pani

Alan Smith také zjistil, že její portrét kdysi visel v přijímacím salonu. Pověsil ho tedy na původní místo, kde se nádherně vyjímá i teď. A od té doby prý už ducha nikdo nespatřil. Spiritisté, s nimiž všechno konzultoval, se shodli na tom, že Bílá paní z Heale House se prostě chtěla vrátit na místa, která pro ni tolik znamenala. A Alan ji vlastně vysvobodil. Jemu i jeho přátelům je sice teď trochu smutno, protože se jim po krásném duchovi stýská, ale jsou šťastni, že nešťastná žena našla konečně posmrtný klid.

Související články

1 komentář

 1. Soník
  Soník Červen 24, 13:54

  Tak ten první obraz visí v přijímací části hradu Bouzov.

  Odpovědět

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hlavní menu

Ankety

Líbí se vám nasazený vzhled magazínu?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Poslední komentáře

Opraveno, děkuji za upozornění :) [...]

Tekoucí říčkou ne tečící. [...]

Proč se ptáte na Pražské metro, když to víte, tedy aspoň se tak tváříte http://paramag.eu/nejcenzurovanejsi-tema-ceskeho-internetu-tajne-tunely-pod-prahou/ [...]

Jestli "to" tam ještě poletuje, tak určitě "to" už někdo od nás pozemšťanů (astronautů) měl [...]

Každý zážitek při klinické smrti je jiný někdo vidí Ježíše někdo vidí Alláha někdo nevidí [...]

to je wendigodruh č 2 ten slabš proto že to je jelen kozel a muž [...]

FaceBook

TOPlist

Statistiky

 • 0
 • 57
 • 226
 • 12 762 534
 • 1 334
 • 644