ParaMag

Záhadná hrobka na dně Galilejského jezera. Může být mimozemského původu?

 Rychlé zprávy

Záhadná hrobka na dně Galilejského jezera. Může být mimozemského původu?

Záhadná hrobka na dně Galilejského jezera. Může být mimozemského původu?
13 srpna
22:09 2019

V severním Izraeli při Golanských výšinách se rozprostírá největší izraelské sladkovodní jezero, které je známé i pod pojmenováním Galilejské jezero. Tento přívlastek získalo podle známé biblické oblasti Galilea, kde působil Ježíš Kristus. A právě v tomto historicky známém jezeře se ještě v roce 2003 našel velký kruhovitý objekt, o kterém se dodnes vášnivě diskutuje.

Nikdo totiž neumí říci, kdy přesně vznikl a kdo ho postavil. Věk této kamenné stavby se počítá na tisíce let, a někteří si dokonce myslí, že ji zřejmě nevybudovali ani lidé. O jaký záhadný útvar se tedy jedná?

Biblické jezero
Oficiální název tohoto jezera není Galilejské, ale jenž jest Tiberiadské, případně Genezaretského jezero. Izraelci mu však říkají Kineret či Kineretské jezero. V každém případě je však nejníže položeným sladkovodním jezerem na naší planetě, protože leží až 212 metrů pod úrovní světového oceánu. Galilejské jezero, jehož rozloha je 166 kilometrů čtverečních, je největší zásobárnou vody v Izraeli.

Historie tohoto jezera se nejvíce spojuje hlavně se zázraky Ježíše Krista a s jeho kázáním. Právě při tomto jezeře Ježíš zázračně uzdravoval nemocné lidi, nasytil tisíce lidí jen z pěti chlebů a dvou ryb, které rozmnožil, ale také dokázal chodit po hladině jezera.

Není divu, že Galilejské jezero je významným místem nejen pro křesťanské poutníky. V posledních letech však toto jezero přitahuje i archeology a další badatele, kteří věří, že pod hladinou se ukrývá množství relikvií z časných křesťanských dob. V roce 2003 však bylo objeveno něco, co by tam opravdu nikdo nečekal.

Starověká megalitická stavba?
Přibližně 15 metrů pod hladinou Galilejského jezera se našel při sonarovém průzkumu dna podivný kuželovitý útvar z velkých neopracovaných čedičových bloků. Výzkumníci z izraelské Ben Gurionově univerzity potvrdili existenci prastaré megalitické stavby a upřesnili rozměry tohoto útvaru. Jeho průměr je přibližně 70 metrů a výška o něco více než deset metrů.

Hmotnost kamenného útvaru byl odhadnuta na 60.000 tun a izraelští archeologové jsou přesvědčeni, že nejde o přírodní útvar, ale o strukturu, kterou postavili lidé. Tak se k tomu vyjádřil i izraelský archeolog a historik Shmuel Marco, který řekl:

Kameny, které strukturu tvoří, byly přeneseny z více než míli vzdáleného místa a uspořádané podle konkrétního stavebního plánu.

Podle dalšího izraelského archeologa Yitzhaki Paza vznikla tato struktura asi před pěti tisíci lety. Podle něj “je logické, že ten útvar pochází z třetího tisíciletí před naším letopočtem, protože právě z této doby byly ve stejné oblasti objeveny další velké kamenné struktury.” Jiné odhady však hovoří o tom, že věk této starověké struktury může být i více než 12 tisíc let!

Kdo a proč stavbu postavil?
Podle některých archeologů starověká stavba byla původně postavena na břehu řeky Jordán, která dnes protéká Galilejským jezerem.

Potom však mělo přijít k zemětřesení, které tuto kamennou strukturu zbořilo a vylilo řeku z břehů. Později na tomto místě vzniklo velké jezero, které stavbu zaplavilo a zcela se na ni zapomnělo. K čemu však tato megalitická stavba v minulosti sloužila?

Archeologové nejčastěji uvažují o starém duchovním chrámu, což potvrdil i izraelský archeolog Dani Nadel z Haifské univerzity, který řekl:

Mohla to skutečně být nějaká obřadní struktura nebo jakási rampa. Na vrcholu mohly být kdysi sochy lidí provádějící různé rituály.”

Zatím však nikdo neumí přesněji říci, jak stará je kamenná struktura a na co sloužila. Spekuluje se totiž i o tom, že by se mohlo jednat o starověkou pohřební mohylu, možná i o jakousi pyramidu. Všechno jsou to však jen teorie.

Ufologové však přišli s ještě odvážnější hypotézou, protože si myslí, že pokud je struktura stará více než 12 tisíc let, tento výtvor by nemuseli postavit ani lidé. Pod velkými surovými čedičovými bloky se prý může ukrývat i mimozemský koráb, který zde před tisíci lety havaroval, a aby nedošlo k jeho nalezení, mimozemské bytosti ho “pohřbili” pod kamennými bloky a celé místo zaplavily vodou z řeky Jordán.

Tato teorie je však podle mnohých badatelů velmi přitažená za vlasy. Ufologové však oponují tím, že nad Galilejským jezerem již bylo několikrát v minulosti pozorováno i UFO a tvar starověké stavby je stejný jako tvar mimozemských létajících objektů, které jsou pozorovány po celém světě.

Další výzkum starověké kamenné struktury však stále stojí na mrtvém bodě, protože se shánějí peníze na její další výzkum, který je však vzhledem k tomu, že to je pod vodou, velmi nákladný. Nad různými hypotézami tak zatím můžeme jen spekulovat a jen čekat, kdy se další výzkum starověké megalitické stavby posune dál a zjistí se, co se pod ní vlastně ukrývá.

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

LV

Na Měsíci to váží šestkrát méně, takže 35kg, a k tomu čtyři široké pneumatiky, takže...

Ahoj , nechci nic ale vlkodlak se nepřizná ,že je vlkodlak . A to samé...

Nechci nic ale vlkodlak se nepřizná , že je vlkodlak lidi vzpamatujte se jo XD...

Statistiky

  • 0
  • 17
  • 255
  • 13 375 743
  • 1 372
  • 677