ParaMag

Záhadné zmizení norfolkského pluku

 Rychlé zprávy

Záhadné zmizení norfolkského pluku

Záhadné zmizení norfolkského pluku
Březen 16
13:20 2015

Během 1. světové války přišlo o život obrovské množství vojáků, a jedna z klíčových vojenských operací se odehrála na tureckém poloostrově Gallipoli. Operace vešla do dějin jako bitva o Gallipoli, kdy měli spojenecké jednotky obsadit úzký průliv Dardanely. A právě zde se odehrálo nevysvětlitelné zmizení britského 4. norfolkského pluku. Dodnes nikdo nedokáže říct, kde se 266 mužů ztratilo beze stopy. Co se tam odehrálo?

2285726Pohltil britský pluk tajemný mrak?
Celá událost, jíž přihlíželi přímí svědci, se odehrála 21. srpna 1915. Jednotku britských pochodujících vojáků, která byla později identifikována jako 4. norfolkský pluk vidělo v tento den 22 příslušníků australské jednotky ANZAC – Australian and New Zealand Army Corps. Co australští a novozélandští vojáci viděli, bylo zaznamenáno v jejich místopřísežných výpovědích. Tam se uvádělo, že na jasné obloze vojáci viděli šest až osm čočkových mraků, které byly stejně velké a vznášely se ve výšce několik desítek metrů nad zemí. Jejich tvar se vůbec neměnil. Pod těmito mraky se nacházel další oblak, který se nijak nehýbal, a byl těsně nad zemí. Měřil asi 245 metrů na délku, 65 metrů na výšku a jeho šířka byla asi 60 metrů. Tento oblak byl velmi hustý a vznášel se nad územím, které předtím obsadili Britové, tedy asi 900 až 1100 metrů od bojové zóny. Toto vše pozorovalo 22 vojáků ANZAC, kteří leželi asi 1350 metrů od tohoto zvláštního oblaku.

2285722Ve výpovědi se dále uvádělo, že barva zmíněného oblaku byla světle šedá, a stejnou barvu měly i ostatní čočkovité mraky, které se tam vznášely. Oblak zahaloval propadlou cestu Kaiajik Dere, a vojáci z ANZAC-u měli na celou oblast výborný výhled. 4. norfolkský pluk postupoval po této propadlé cestě, až se dostal k podivnému oblaku, který část tohoto území zahaloval. Když britští vojáci dorazili k oblaku, bez zaváhání do něj vpochodovali, ale ani jeden voják už z oblaku nevyšel. Teprve když do oblaku vešel poslední voják z britského pluku, oblak se zvedl a pomalu stoupal vzhůru, až dosáhl výšky ostatních stejně vypadajících čočkovitých mraků. Pak se všechny mraky, které na obloze dosud stáli na stejném místě, dali do pohybu směrem na Thrákii (bulharské historické území). Za 45 minut se všechny mraky ztratily z dohledu. Tato výpověď byla po válce řádně dokumentována a podepsána, a všichni vypovídající vojáci potvrdili, že to co řekli je čistá pravda.

aaaa4963f5551a2f1Co se stalo s vojáky?
Po turecké kapitulaci v roce 1918 Velká Británie požádala Turecko, aby 4. norfolkský pluk, skládající se z 250 vojáků a 16 důstojníků, který se ztratil v roce 1915, vydalo. Turci však potvrdily, že tento pluk nikdy nezatkli, nikdy s ním nepřišli do kontaktu, a dokonce ani nevědí o jeho existenci. Británie se proto snažila najít odpověď na to, co se s celým plukem, který se ztratil v roce 1915 vlastně stalo. Někteří odborníci si mysleli, že celý pluk mohl zabít smrtící plyn, ale nenašli se o tom žádné důkazy, neboť ani jedna mrtvola z tohoto pluku nebyla nikdy nalezena.

2285732Teprve později byla k této záhadné události doložena očitá výpověď příslušníků australsko-novozélandské jednotky ANZAC, kteří potvrdili, že britský pluk se s tureckým vojskem nikdy nesetkal, a vojáci z pluku zmizeli v podivném mraku, který se v roce 1915 objevil nad zmíněným bojovým územím na poloostrově Gallipoli. Historici výpověď příslušníků ANZAC-u nepokládají za velmi věrohodnou, ale nikdo dodnes neumí říct, kde se mohl celý britský pluk ztratit. Může zmizení vojáků nějak souviset se zmiňovaným čočkovým mrakem? A byl to vůbec mrak? Nemohl to být nějaký neznámý objekt, který se na lentikulární (čočkový) mrak jen podobal? Záhadné zmizení norfolkského pluku tak zůstalo dosud nevysvětlené.

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Myslíte m ze panenka se nenasla Ale pribeh je z casti pravdivy existuji 2 neli...

Chtěl bych se zeptat, jestli je to video vaše?...

Statistiky

  • 0
  • 131
  • 196
  • 13 097 691
  • 1 315
  • 662