ParaMag.eu

Záhadné zmizení slečny Clementové: Kam zmizela Paní z močálu?

 Rychlé zprávy

Záhadné zmizení slečny Clementové: Kam zmizela Paní z močálu?

Záhadné zmizení slečny Clementové: Kam zmizela Paní z močálu?
Prosinec 04
20:49 2018

Byla to vražda? Šlo o nehodu? Tyto i další otázky zůstávají v případě zmizení Australanky Margaret Clementové, která se stala známou jako “Paní z močálů”, stále nezodpovězeny.

Margaret Clementová (vlevo), se sestrami Annou, Florou a Jeannie

Margaret Clementová (vlevo), se sestrami Annou, Florou a Jeannie

Margaretina rodina se dostala k majetku jen díky štěstí. Její otec pracoval na býčí farmě a jednoho dne impulzivně koupil podíl v dole na zlato. Hodnota dolu jednoho dne najednou vyletěla do výšek a Clementovi si tak mohli dovolit ty nejlepší školy a oblečení.

Margaretin otec zemřel v roce 1890 a o 17 let později koupila Margaret spolu se sestrou honosný dům Tullaree, vilu s 20 pokoji v oblasti South Gippsland na jihovýchodě Austrálie. Dům byl v dobrém stavu, okolí však tvořily močály. Margaret hodně cestovala a užívala si život bohaté ženy ještě v 20-tých letech. Tehdy zjistila, že muži, kterým spolu se sestrou svěřili správu majetku, byli podvodníci, kteří peníze Clementových zpronevěřili.

Neexistovala jiná řešení: velkou část pozemků kolem Tullaree musely sestry rozprodat. Jejich finanční situace se však stále zhoršovala a nakonec skončily při kupování těch nejlevnějších potravin a musely sledovat, jak se jejich vila rozpadá.

V 50-tých letech byly téměř všechny peníze zděděné po otci pryč a Margaret, jejíž sestra mezitím zemřela, nadále bydlela v Tullaree. V domě už v té době nebyla ani elektřina.

Nakonec se situace tak zhoršila, že Margaret musela prodat Tullaree a velkou část pozemků a usídlila se v chatrči uprostřed močálu. Čas trávila čtením mysteriózních románů a staráním se o svého psa Dinga.

22. května 1952 Margaret prostě zmizela. Faktem, který s jejím zmizením možná nesouvisí, je, že jejího psa našli před dvěma týdny s podříznutým krkem.

Zabloudila v močále a stala se obětí predátorů? Spáchala sebevraždu? Nebo, jak to naznačovaly důkazy, ji zavraždili?

Nejdůležitějším důkazem se stal obyčejný kus dřeva: Margaretina vycházková hůl. Bez ní nikdy nevycházela ven, přesto se však hůl našla uvnitř chatrče. Zdálo se, že Margaret neodešla ven z vlastní vůle.

Z vraždy podezřívali nedaleko žijícího muže, bez těla či jiných přímých důkazů ho však nebylo možné obžalovat. Australské noviny udělaly ze zmizení Margaret Clementové ohromnou kauzu. Dali jí přezdívku “Paní z močálů” a každé nové zjištění ohledně případu se v médiích do detailů rozebíralo.

V roce 1978 se zdálo, že je případ vyřešen. V močále se našla lidská kostra, ukázalo se však, že šlo o kostru Aborigénky. Je tak pravděpodobné, že zmizení Margaret Clementové se nikdy nepodaří objasnit. Vášnivé čtenářce mysteriózních románů by to možná i imponovalo …

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Tak zrovna Nimrod byl profláklý hodně, tak zrovna tady bych zveřejnění lokality neřešil.. Spíš se...

Lepší příště nerikat lokality jak to každý dělá.. :( R....

Dobrý den, víme o tom, sledovali jsme to živě. Boural ho dle informací, co se...

Statistiky

  • 0
  • 5
  • 157
  • 12 946 978
  • 1 303
  • 653