ParaMag

Záhadné zmizení slečny Clementové: Kam zmizela Paní z močálu?

 Rychlé zprávy

Záhadné zmizení slečny Clementové: Kam zmizela Paní z močálu?

Záhadné zmizení slečny Clementové: Kam zmizela Paní z močálu?
Prosinec 04
20:49 2018

Byla to vražda? Šlo o nehodu? Tyto i další otázky zůstávají v případě zmizení Australanky Margaret Clementové, která se stala známou jako “Paní z močálů”, stále nezodpovězeny.

Margaret Clementová (vlevo), se sestrami Annou, Florou a Jeannie

Margaret Clementová (vlevo), se sestrami Annou, Florou a Jeannie

Margaretina rodina se dostala k majetku jen díky štěstí. Její otec pracoval na býčí farmě a jednoho dne impulzivně koupil podíl v dole na zlato. Hodnota dolu jednoho dne najednou vyletěla do výšek a Clementovi si tak mohli dovolit ty nejlepší školy a oblečení.

Margaretin otec zemřel v roce 1890 a o 17 let později koupila Margaret spolu se sestrou honosný dům Tullaree, vilu s 20 pokoji v oblasti South Gippsland na jihovýchodě Austrálie. Dům byl v dobrém stavu, okolí však tvořily močály. Margaret hodně cestovala a užívala si život bohaté ženy ještě v 20-tých letech. Tehdy zjistila, že muži, kterým spolu se sestrou svěřili správu majetku, byli podvodníci, kteří peníze Clementových zpronevěřili.

Neexistovala jiná řešení: velkou část pozemků kolem Tullaree musely sestry rozprodat. Jejich finanční situace se však stále zhoršovala a nakonec skončily při kupování těch nejlevnějších potravin a musely sledovat, jak se jejich vila rozpadá.

V 50-tých letech byly téměř všechny peníze zděděné po otci pryč a Margaret, jejíž sestra mezitím zemřela, nadále bydlela v Tullaree. V domě už v té době nebyla ani elektřina.

Nakonec se situace tak zhoršila, že Margaret musela prodat Tullaree a velkou část pozemků a usídlila se v chatrči uprostřed močálu. Čas trávila čtením mysteriózních románů a staráním se o svého psa Dinga.

22. května 1952 Margaret prostě zmizela. Faktem, který s jejím zmizením možná nesouvisí, je, že jejího psa našli před dvěma týdny s podříznutým krkem.

Zabloudila v močále a stala se obětí predátorů? Spáchala sebevraždu? Nebo, jak to naznačovaly důkazy, ji zavraždili?

Nejdůležitějším důkazem se stal obyčejný kus dřeva: Margaretina vycházková hůl. Bez ní nikdy nevycházela ven, přesto se však hůl našla uvnitř chatrče. Zdálo se, že Margaret neodešla ven z vlastní vůle.

Z vraždy podezřívali nedaleko žijícího muže, bez těla či jiných přímých důkazů ho však nebylo možné obžalovat. Australské noviny udělaly ze zmizení Margaret Clementové ohromnou kauzu. Dali jí přezdívku “Paní z močálů” a každé nové zjištění ohledně případu se v médiích do detailů rozebíralo.

V roce 1978 se zdálo, že je případ vyřešen. V močále se našla lidská kostra, ukázalo se však, že šlo o kostru Aborigénky. Je tak pravděpodobné, že zmizení Margaret Clementové se nikdy nepodaří objasnit. Vášnivé čtenářce mysteriózních románů by to možná i imponovalo …

Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

0 komentářů

Žádný komentář!

Není tu žádný komentář, chcete být první?

Napsat komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Myslíte m ze panenka se nenasla Ale pribeh je z casti pravdivy existuji 2 neli...

Chtěl bych se zeptat, jestli je to video vaše?...

Statistiky

  • 2
  • 133
  • 196
  • 13 097 706
  • 1 315
  • 662