Paranormal

Záhadné zmizení slečny Clementové: Kam zmizela Paní z močálu?

 Rychlé novinky

Záhadné zmizení slečny Clementové: Kam zmizela Paní z močálu?

Záhadné zmizení slečny Clementové: Kam zmizela Paní z močálu?
Prosinec 04
20:49 2018

Byla to vražda? Šlo o nehodu? Tyto i další otázky zůstávají v případě zmizení Australanky Margaret Clementové, která se stala známou jako “Paní z močálů”, stále nezodpovězeny.

Margaret Clementová (vlevo), se sestrami Annou, Florou a Jeannie

Margaret Clementová (vlevo), se sestrami Annou, Florou a Jeannie

Margaretina rodina se dostala k majetku jen díky štěstí. Její otec pracoval na býčí farmě a jednoho dne impulzivně koupil podíl v dole na zlato. Hodnota dolu jednoho dne najednou vyletěla do výšek a Clementovi si tak mohli dovolit ty nejlepší školy a oblečení.

Margaretin otec zemřel v roce 1890 a o 17 let později koupila Margaret spolu se sestrou honosný dům Tullaree, vilu s 20 pokoji v oblasti South Gippsland na jihovýchodě Austrálie. Dům byl v dobrém stavu, okolí však tvořily močály. Margaret hodně cestovala a užívala si život bohaté ženy ještě v 20-tých letech. Tehdy zjistila, že muži, kterým spolu se sestrou svěřili správu majetku, byli podvodníci, kteří peníze Clementových zpronevěřili.

Neexistovala jiná řešení: velkou část pozemků kolem Tullaree musely sestry rozprodat. Jejich finanční situace se však stále zhoršovala a nakonec skončily při kupování těch nejlevnějších potravin a musely sledovat, jak se jejich vila rozpadá.

V 50-tých letech byly téměř všechny peníze zděděné po otci pryč a Margaret, jejíž sestra mezitím zemřela, nadále bydlela v Tullaree. V domě už v té době nebyla ani elektřina.

Nakonec se situace tak zhoršila, že Margaret musela prodat Tullaree a velkou část pozemků a usídlila se v chatrči uprostřed močálu. Čas trávila čtením mysteriózních románů a staráním se o svého psa Dinga.

22. května 1952 Margaret prostě zmizela. Faktem, který s jejím zmizením možná nesouvisí, je, že jejího psa našli před dvěma týdny s podříznutým krkem.

Zabloudila v močále a stala se obětí predátorů? Spáchala sebevraždu? Nebo, jak to naznačovaly důkazy, ji zavraždili?

Nejdůležitějším důkazem se stal obyčejný kus dřeva: Margaretina vycházková hůl. Bez ní nikdy nevycházela ven, přesto se však hůl našla uvnitř chatrče. Zdálo se, že Margaret neodešla ven z vlastní vůle.

Z vraždy podezřívali nedaleko žijícího muže, bez těla či jiných přímých důkazů ho však nebylo možné obžalovat. Australské noviny udělaly ze zmizení Margaret Clementové ohromnou kauzu. Dali jí přezdívku “Paní z močálů” a každé nové zjištění ohledně případu se v médiích do detailů rozebíralo.

V roce 1978 se zdálo, že je případ vyřešen. V močále se našla lidská kostra, ukázalo se však, že šlo o kostru Aborigénky. Je tak pravděpodobné, že zmizení Margaret Clementové se nikdy nepodaří objasnit. Vášnivé čtenářce mysteriózních románů by to možná i imponovalo …

BIO autora

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorie zpráv

FaceBook

TOPlist

Ankety

Líbí se vám nasazený vzhled magazínu?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Poslední komentáře

No já tam byla, lidé tam běžně chodí, ani mne nějak nenapadlo, proč bych se [...]

vlkodlaci niesu takí akí si myslíte sú uplyne iní a to že sa tak [...]

Nalezené gramatické chyby byly opraveny, ale ve slovech, které zmiňujete, chybu nevidím :) [...]

Dobrý den, mohu se zeptat na vaše zdroje ze kterých jste čerpal? [...]

Já jen jako dítě asi 9 let viděla jsem v noci projít kolem postele,kde jsem [...]

Statistiky

  • 0
  • 61
  • 185
  • 12 636 592
  • 1 332
  • 637
Vážený uživateli Adblocku, prosím deaktivuj si rozšíření na našem webu. Výtěžek z reklamy nám slouží pro chod našeho hostingu. Děkujeme