ParaMag.eu

Záhadný cestovatel v čase z roku 2036

Záhadný cestovatel v čase z roku 2036

Záhadný cestovatel v čase z roku 2036
Leden 29
13:57 2014

Cestování v čase je stále velmi populární nejen mezi spisovateli, ale i mezi mnoha vědci, kteří se touto teorií permanentně zabývají. Jedni tvrdí, že cestování v čase není možné kvůli tzv. časovému paradoxu, jiní jsou přesvědčeni, že se to dá a žádný časový paradox neohrožuje cestování v čase. Tento spor trvá dodnes, ale v roce 2000 byly miliony lidí šokováni tvrzením jakého si Johna Titora, že je temponaut, tedy cestovatel v čase z roku 2036. Mohl být jeho příběh pravdivý?


Projekt cestování v čase
14. října roku 2000 dal o sobě v internetových kavárnách na východním pobřeží USA vědět muž, který tvrdil, že přišel z budoucnosti. V elektronických diskusích vystupoval pod jménem Timetraveller – 0, a později se představil jako americký voják John Titor, který byl zařazen do projektu cestování v čase. Údajně měl přicestovat z roku 2036 a svým velitelem byl vyslán do roku 1975, aby dopravil do své doby počítač IBM 5100, na kterém se podílel jeho dědeček. Počítač prý potřebovali kvůli odstranění problému, který se měl v roce 2036 objevit u jejich počítačů. Někde se však stala chyba a on se dostal do roku 2000. Jeho příběh v té době šokoval celý svět a mnozí fyzici se jeho vyprávěním začali opravdu zabývat.

Záhadný cestovatel v čase z roku 20362Stroj času
Řeknete si, že nějaký blázen se chtěl zviditelnit a celý příběh o cestování v čase si vymyslel. John Titor však uváděl do úžasu mnoho vědců, kteří se teorií cestování v čase zabývají. Kromě toho, že dkoázal odpovědět na jakoukoli otázku, byl schopen uvést mnoho podrobností o sobě a o údajném projektu cestování v čase. Tvůrci z roku 2036 nazvali stroj času Time Distortion Gravity Displacement Unit, tedy Čas zkreslující a gravitaci posunující jednotka. Stroj času byl vyroben firmou General Electric a skládal se ze dvou rotujících dvakrát kladných miniaturních černých děr o hmotnosti 100 kg, které kolem sebe dokázaly deformovat gravitaci a tím i čas.

John Titor zveřejnil nejen nákresy, ale i fotografie stroje času, který byl vyroben s využitím nanotechnologií. Na to, aby se mohl přemísťovat v čase měl John Titor ve svém autě Chevrolet Corvette na straně spolujezdce uloženou jakousi mobilní jednotku na přesun v čase. I když mnozí lidé Johna Titora označovali za blázna, pro vědecké kruhy zůstaly dostupné informace o stroji času podnětem k teoretickým analýzám a k výzkumu.

Záhadný cestovatel v čase z roku 20363Příběh Johna Titora
Temponaut John Titor tvrdil, že se narodil v roce 1998 na Floridě, ale v roce 2000, kdy se zapojoval do internetových diskusí už měl 38 let. Pátrání po dvouletém Johnu Titorovi na Floridě v roce 2000 však bylo neúspěšné. Mnozí fyzikové vysvětlují tvrzením existence více (paralelních) světů, z nichž každý existuje na vlastní časové linii. Z toho vyplývá, že v naší časové dimenzi Titor nikdy neexistoval, ale ani při cestě do našeho času se nevrátil do původní časové linie a jeho věk zůstal poznamenán budoucností. V roce 2000 našeho času měl proto 38 let, protože žil v roce 2036 a narodil se v roce 1998, ale v jiné časové linii. Mohly být jeho zážitky z dětství az dalšího života jakýmsi mementem toho, že se to mohlo, případně může ještě stát?

John Titor například říkal, že když měl třináct let, byl vojákem a do školy šel až když měl 31 let! Tvrdil, že v roce 2005 vypukla v USA občanská válka, které se jako dítě účastnil. Válka prý vedla k omezování občanské svobody, která byla motivována snahou o posílení národní bezpečnosti. Pak v roce 2015 vypukla 3. světová válka, kde zemřeli až 3 miliardy lidí. Začala tím, že Rusko zahájilo válečný útok na největší americká města, přičemž první jaderná hlavice dopadla na město Jacksonville.

Záhadný cestovatel v čase z roku 20364Do konfliktu pak byla zatažena i Čína a později i Evropa. USA se nakonec rozpadly a hlavním městem nové federace se stalo město Omaha ve státě Nevada. Největším obchodním partnerem se paradoxně stalo Rusko. O své roli John Titor mluvil jako o humanitární misi, kterou měl varovat svět před apokalypsou. O naší časové linii se nezmiňoval v nejlepším duchu, neboť tvrdil, že se žene také do záhuby, pokud si lidstvo neuvědomí to, co je pro něj nejdůležitější.

Podle vyprávění Titora se svět po globálním konfliktu v jejich časové linii změnil a lidé se více sblížili, kdy převažuje život na venkově a zemědělská výroba. Lidé využívají sluneční energii, vodíkové články, ale i internet, či poštu. Medicína v roce 2036 je údajně na vyspělejší úrovni, genetické inženýrství a klonování není žádnou vzácností. Lidé však i nadále umírají tehdy, když přijde jejich čas.

Příběh, ale i osobnost Johna Titora je a bude stále velmi kontroverzní. I když se našlo obrovské množství skeptiků, kteří mu nevěřili absolutně nic, nikomu se nepodařilo prokázat, že by byl jeho příběh vymyšlený. John Titor se měl vrátit do roku 2036 dne 24. března 2001. Zda se tak stalo neumí říct nikdo. Přesto se temponaut John Titor stal fenoménem 21. století.

Související články

4 komentáře

 1. Adam
  Adam Březen 19, 16:14

  Nejvíce na tom mrazí to, že podle něj bude v roce 2015 3. světová válka.
  Když se člověk podívá na aktuální situaci na Ukraině, tak mu z toho běhá mráz po zádech.
  Vše to doplňuje fakt, že Rusko prohlásilo, že je schopno jako jediná země světa proměnit ameriku v radioaktivní popel.

  Odpovědět
  • Milan
   Milan Duben 09, 21:15

   já souhlasím s Adamem má naprostou pravdu a bojím se že opravdu vypukne válka

   Odpovědět
 2. José
  José Listopad 19, 19:35

  Ja dúfam že John bol len miestny ožran a že 3. sv. vojna nebude lebo to by bol koniec …

  Odpovědět
 3. Alex
  Alex Červenec 11, 18:56

  Jsem temponaut z roku 2018 a chci vás ujistit že válka v roce 2015 rozhodně nebude.

  Odpovědět

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hlavní menu

Ankety

Líbí se vám nasazený vzhled magazínu?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Poslední komentáře

Opraveno, děkuji za upozornění :) [...]

Tekoucí říčkou ne tečící. [...]

Proč se ptáte na Pražské metro, když to víte, tedy aspoň se tak tváříte http://paramag.eu/nejcenzurovanejsi-tema-ceskeho-internetu-tajne-tunely-pod-prahou/ [...]

Jestli "to" tam ještě poletuje, tak určitě "to" už někdo od nás pozemšťanů (astronautů) měl [...]

Každý zážitek při klinické smrti je jiný někdo vidí Ježíše někdo vidí Alláha někdo nevidí [...]

to je wendigodruh č 2 ten slabš proto že to je jelen kozel a muž [...]

FaceBook

TOPlist

Statistiky

 • 1
 • 63
 • 226
 • 12 762 574
 • 1 334
 • 644